هندبالیست های ساحلی ایران جزو 12 تیم برتر جهان هستندبه گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، تیم هندبال ساحلی ایران با برتری مقابل مصر به دور دوم جام جهانی راه یافت و در جمع 12 تیم برتر جهان قرار گرفت. نیمه اول این دیدار با نتیجه 20 بر 12 به سود ایران به پایان رسید و در نیمه دوم نیز تیم ایران با نتیجه 22 بر 16 مغلوب حریف شد و در نهایت کار با دست به پایان رسید. . – ضربات دست

تیم ایران در پایان هندبال بازی خوبی را به نمایش گذاشت و با نتیجه 6 بر 4 حریف خود را شکست داد و اولین پیروزی خود در این رقابت ها را کسب کرد و 12 تیم در جام جهانی قرار گرفت. تیم هندبال ساحلی ایران در اولین دیدار خود مقابل تیم قدرتمند دانمارک به میدان رفت و شکست خورد. بازی دوم هم ملی است پوشش دادن ایران با نتیجه دو بر یک مغلوب نروژ شد.

مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی جهان در بین بزرگسالان از 30 خرداد تا 6 تیرماه برگزار می شود ایراکلیون بعد از یونان 16 تیم شرکت کننده به چهار گروه چهار تیمی تقسیم شدند و تیمی که در پایان مرحله گروهی در هر گروه به عنوان سه تیم برتر دست یافت به مرحله بعد راه یافت. در دور اصلی 12 تیم به رقابت خواهند پرداخت که در دو گروه شش تیمی قرار می گیرند.