ویلیام شاتنر از پنجره کپسول نیو شپرد Blue Origin ، 13 اکتبر 2021 به زمین خیره می شود. منبع آبی

ویدئوی جدید از داخل سفینه فضایی Blue Origin ، ویلیام شاتنر ، بازیگر 90 ساله را نشان می دهد که با ترس به زمین زیر زمین نگاه می کند.

شاتنر دهه ها در تصویربرداری فرمانده کاوشگر کیهان ، کاپیتان جیمز تی کرک ، در “پیاده روی ستاره ای” صرف کرد. صبح روز چهارشنبه ، این ستاره تلویزیونی ماجراجویی کیهانی خود را در فضا داشت هنگامی که از موشک نیو شپرد Blue Origin بلند شد و 62 مایل بالاتر از زمین ، به لبه فضا رسید. این سفر او را به مسن ترین فردی تبدیل کرد که تا به حال به فضا رسیده است.

ویلیام شاتنر با لباس آبی آبی در پس زمینه خاکستری لبخند می زند

ویلیام شاتنر با لباس پرواز Blue Origin عکس می گیرد. منبع آبی

در اوج پرواز 11 دقیقه ای ، شاتنر و سه مسافر دیگر کشتی – مهندس سابق ناسا ، کریس بوشویزن ، کارآفرین مراقبت های بهداشتی گلن دو وریس ، و معاون ماموریت و عملیات بلو اریجین ، آدری پاورز – حدود سه دقیقه تجربه کردند. بی وزنی و انحنای زمین را در زیر مشاهده کرد.

Blue Origin ویدئویی از آن لحظات بی وزنی را بعد از ظهر چهارشنبه در توییتر به اشتراک گذاشت. دوربین های داخل کپسول فضایی ضبط شده است که مسافران از صندلی خود جدا شده و به اطراف حرکت می کنند.

“این دیوانه است!” قدرتها فریاد زد: “جهنم مقدس.”

در حالی که مسافران دیگر چرخ می زدند و در اطراف حرکت می کردند ، شاتنر فقط لبه پنجره را گرفته و به زمین زیرین خیره شده بود.

او گفت: “هیچ توصیفی نمی تواند برابر این باشد.”

با این حال ، هنگامی که کپسول با چتر نجات به زمین برگشت و با خیال راحت فرود آمد ، شاتنر سعی کرد آن را توصیف کند – به ویژه خط نازک جو زمین.

او به جف بزوس ، بنیانگذار Blue Origin ، گفت: “به زیبایی آن رنگ نگاه کنید. و بسیار نازک است. و شما در یک لحظه از آن عبور می کنید.” “ناگهان ، شما از طریق آبی عبور می کنید و سیاه می شوید.”

شاتنر افزود: “شما به سیاهی نگاه می کنید ، به زشتی سیاه نگاه می کنید. و شما به پایین نگاه می کنید – آبی آنجا پایین است و سیاه آن بالا. مادر زمین و آسایش وجود دارد ، و وجود دارد – آیا مرگ وجود دارد؟ من نمی دانم آیا این مرگ است؟ آیا مرگ اینگونه است؟ “

در نقطه ای از بازتاب بعد از پرواز ، صورت خود را پوشاند و اشک هایش را پاک کرد.

بسیاری از فضانوردان که زمین را از فضا دیده اند ، احساسات وحشتناک وحشت ، وحدت با بقیه بشریت و قدردانی از شکنندگی سیاره ما را توصیف کرده اند. کارشناسان این امر را “اثر نمای کلی” می نامند.

شاتنر به بزوس گفت: “من از احساسات نسبت به اتفاقاتی که افتاده است بسیار پر شده ام. این فوق العاده است.” “امیدوارم هرگز از این وضعیت بهبود نیابم. امیدوارم بتوانم آنچه را که اکنون احساس می کنم حفظ کنم. نمی خواهم آن را از دست بدهم.”

مقاله اصلی Business Insider را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *