مدیسون ، ویس. (AP) – یک اندیشکده محافظه کار و فرماندار سابق جمهوریخواه ویسکانسین ، اسکات واکر از دادگاه عالی ایالات متحده درخواست می کنند تا به اعتراض تصمیم دولت دموکرات تونی اورس مبنی بر حذف نویسندگان این گروه از جلسات مطبوعاتی ، که در دادگاه های پایین تر است ، رسیدگی کند. گفته اند قانونی است

موسسه سیاست عمومی John K. MacIver در سال 2019 با طرح ادعای نقض حقوق اساسی کارکنان خود در زمینه آزادی بیان ، آزادی مطبوعات و دسترسی برابر ، شکایت کرد.

یک قاضی در سال 2020 استدلال های آنها را رد کرد و گفت MacIver هنوز می تواند در مورد Evers گزارش دهد بدون اینکه در جلسات مطبوعاتی خود دعوت شود یا در لیست توزیع ایمیل خود باشد. هفتمین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده در آوریل به اتفاق آرا این تصمیم را تایید کرد.

ماه گذشته ، م Instituteسسه MacIver از دادگاه عالی آمریکا خواست تا به این پرونده رسیدگی کند. م Instituteسسه محافظه کار ویسکانسین برای حقوق و آزادی روز سه شنبه به نمایندگی از واکر ، که اوورز در سال 2018 او را شکست داد ، خلاصه ای از حمایت خود را ارائه کرد.

ویدئوی مرتبط: اسکات واکر درباره تحقیقات انتخابات ویسکانسین صحبت می کند

واکر و وکلای او استدلال کردند که حکم به نفع ایورس سانسور را مجاز می داند زیرا اجازه می دهد که خبرنگاران در رویدادهای مطبوعاتی که مدت ها برای خبرنگاران باز بوده است اما برای عموم مردم بسته است شرکت کنند و انتخاب کنند.

دادگاه تجدید نظر در اوایل سال جاری تصمیم گرفت که معیارهای دسترسی Evers به ​​رسانه معقول است و او هیچ تعهدی برای دسترسی به هر رسانه خبری به هر کنفرانس خبری ندارد.

دادگاه تجدیدنظر می گوید: “ما نمی توانیم هرج و مرجی را که ممکن است رخ دهد در صورتی که هر رویداد مطبوعات فرمانداری برای هر روزنامه نگار” واجد شرایط “باز باشد ، با محدودیت های محدود برای افرادی که ممکن است حذف شوند ، باز کنیم.”

مک آیور استدلال کرده بود که ایورز کارکنان خود را کنار گذاشته و حقوق آزادی بیان آنها را نقض می کند زیرا محافظه کار هستند. ایورز گفت که آنها حذف شدند زیرا عمدتا یک عملیات جمع آوری اخبار نیستند و بی طرف نیستند.

بریت كودابك ، سخنگوی ایورز به پرونده های قبلی فرماندار در مورد درخواست اظهار نظر درباره حمایت واكر از تجدیدنظر در دادگاه عالی ایالات متحده اشاره كرد.

MacIver جلسات قانونگذاری و سایر رویدادها در کنگره و برخی کنفرانس های خبری Evers را پوشش می دهد. اما آنها پس از کنار گذاشتن در یک جلسه توجیهی رسانه ای که ایورز در مورد پیشنهاد بودجه دولتش در سال 2019 برای خبرنگاران اعلام کرد ، از آنها شکایت کردند. ایورز حضور نداشت ، اما اعضای دولت او قبل از سخنرانی بودجه ای خود در مجلس در عصر آن روز به خبرنگاران در مورد تحریم اطلاعات ارائه کردند.

دادگاه تجدید نظر خاطرنشان کرد که تعداد محدودی از خبرنگاران مجاز به شرکت در این مراسم بودند. خبرنگاران آسوشیتدپرس ، همراه با روزنامه میلواکی ژورنال سنتینل و ویسکانسین ایالت ژورنال ، از جمله افرادی بودند که در آن جلسه توجیهی حضور داشتند.

فرمانداران سابق ، از جمله واکر ، تعداد خبرنگاران و رسانه های خبری را که می توانند در جلسات بودجه و سایر رویدادها شرکت کنند ، محدود کردند.

آنتونی لوکوکو ، وکیل موسسه ویسکانسین برای حقوق و آزادی ، در بیانیه ای می گوید: “رفتار فرماندار ایورس با مطبوعات نگرانی های متمایز اول و حفاظت برابر را نشان می دهد.” “بررسی دادگاه برای اطمینان از عدم اجازه مقامات دولتی برای نقض آزادی مطبوعات ضروری است. با محدود کردن دسترسی مطبوعات بدون توجیه کافی. ”

___

این داستان تصحیح شده است تا نشان دهد ایورز واکر را در سال 2018 شکست داد ، نه در سال 2010

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *