وضعیت بهداشتی و درمانی شهرستان ازنا مناسب نیستسید عزیزالله خبرنگار ایمنا گزارش می دهد میربراتی وی امروز پنجشنبه 17 شهریور در نطق پیش از این مصوبه در نهمین جلسه شورای عالی استان ها با تاکید بر اینکه منطقه لرستان دارای فرصت های تاریخی است، گفت: موقعیت و پتانسیل آن بر کریدور شمال – جنوب است. ظرفیت‌های معدنی و کشاورزی از نقاط قوت این منطقه است، اما نرخ بیکاری 13.3 درصد است، که پنجمین بالاترین نرخ در کشور است.

وی اظهار داشت که وضعیت بهداشت و درمان در باره این خوب نیست وی ادامه داد: این شهرستان با وجود بیش از 100 هزار نفر جمعیت از وضعیت مطلوبی برای بهداشت و درمان برخوردار نیست.

نماینده منطقه لرستان در شورای عالی مناطق گفت: یک بیمارستان در این شهرستان از نظر پرسنلی از حداقل امکانات و تجهیزات برخوردار نیست. اینها پدرانی هستند که به امید بچه دار شدن وارد بیمارستان شدند و بدون همسر و مادر و فرزند برگشتند.

وی افزود: در دو سال گذشته مدیریت ناکارآمد مسئولان شبکه بهداشت و درمان لرستان و نبود امکانات کافی باعث فوت 5 مادر باردار شده و نه وزارت بهداشت و نه دانشگاه علوم پزشکی اقدامات موثری انجام نداده اند. در این رابطه. در این رابطه.

میربراتی وی افزود: عدم حضور پزشک متخصص در کلینیک در شیفت عصر و حضور تنها هشت بیمار در نوبت صبح و ارجاع بیماران به مطب خصوصی، تعطیلی بخش آندوسکوپی بیمارستان امام علی (ع)آ) ارجاع بیماران به بخش خصوصی عدم حضور پزشک جراح عمومی در هشت روز از ماه، عدم انجام سونوگرافی بیماران سرپایی و ارجاع به بخش خصوصی از مشکلات حوزه این شهرستان به دلیل تصادفات فراوان در این شهرستان است. رفتار.

وی افزود: هیچ متخصص زنان و زایمان به بیمارستان امام علی (ع) مراجعه نمی کند آ () و اعزام بیماران به شهرها و مناطق همجوار منجر به مرگ پنج مادر باردار در کمتر از دو سال شد که بر شاخص کشوری تأثیر گذاشت.