وضعیت تولید نفت در نیجریه چگونه است؟بر اساس داده ها و ارقام منتشر شده توسط کمیسیون نظارتی، تولید نفت خام نیجریه در ماه آگوست به کمتر از یک میلیون بشکه در روز کاهش یافت زیرا این کشور با سرقت گسترده خط لوله و سال ها کمبود در این ماه دست و پنجه نرم کرد. کاهش تولید نفت نیجریه به مشکلات مالی پرجمعیت ترین کشور آفریقا و کاهش عرضه جهانی نفت در بحبوحه افزایش قیمت انرژی در ماه های اخیر می افزاید.

آمار اوپک همچنین نشان می دهد که آنگولا در ماه جولای از نیجریه به عنوان بزرگترین صادرکننده نفت آفریقا پیشی گرفته است. بالاترین تولید نفت خام و میعانات گازی این کشور که در ژانویه امسال به ثبت رسید، 1.68 میلیون بشکه در روز بود، اما آنگولا ظرفیت صادرات حدود دو میلیون بشکه نفت در روز را دارد. نیجریه و آنگولا سال ها با کمبود سرمایه گذاری در بخش نفت خود مواجه بوده اند که بر تولید آنها تأثیر گذاشته است.

داده های کمیسیون تنظیم مقررات بالادستی نفت نیجریه نشان داد که کل تولید نفت و میعانات گازی این کشور در ماه اوت به کمتر از 1.18 میلیون بشکه در روز کاهش یافت. از سوی دیگر، به گفته رئیس ژئوپلیتیک انرژی، صادرات نفت نیجریه در این ماه به کمترین میزان از سال 1990 به دلیل مشکلات در پایانه صادرات رسیده است. فورکادو (Forcados) منجر به بدتر شدن وضعیت عرضه ضعیف قبلی شده است.

بر اساس گزارش سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، تولید نفت نیجریه حتی در جریان حملات مرگبار شبه‌نظامیان در دلتای نیجر کمتر از 1.4 میلیون بشکه در روز نبود و وضعیت کنونی نشان‌دهنده وضعیت وخیم این کشور است.

مدیر عامل و رئیس شرکت‌های توسعه نفت شل نیجریه (شل) در ماه ژوئیه سرقت نفت در مقیاس صنعتی را تهدیدی مهم برای بزرگترین صادرکننده نفت آفریقا خواند که منجر به تعطیلی دو خط لوله اصلی آن شده است که صدها هزار بشکه نفت تولید می‌کنند. روغن چربی در روز وی این را یکی از دلایل ناتوانی نیجریه در دستیابی به سهمیه 1.8 میلیون بشکه ای اوپک معرفی کرد.

رئیس شرکت نفت دولتی NNPC LTD همچنین فاش کرد که صادرات نفت این شرکت در ماه گذشته ۷۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است که بخشی از آن توسط سارقان و مابقی به دلیل تعطیلی عملیات میادین نفتی به سرقت رفته است. به منظور جلوگیری از فعالیت سارقان.

رئیس جمهور نیجریه دزدی ها را مشکلی توصیف کرد که به شدت بر امور مالی دولت تأثیر می گذارد و باعث می شود دولت نتواند به برخی از تعهدات مالی خود در قبال شهروندان خود عمل کند. دولت نیجریه گزارش داده است که این کشور یک میلیارد دلار از درآمد خود را به دلیل سرقت نفت خام در سه ماهه اول سال جاری از دست داده است.

برخی دیگر از شرکت‌های نفتی نیجریه گزارش داده‌اند که بیش از 80 درصد نفتی را که از طریق خطوط لوله خاص جریان می‌یابد، به سرقت برده‌اند. اتحادیه کارگران نفت نیجریه با ابراز نگرانی از ایمنی کارگران به دلیل سرقت، اعلام کرده است که در صورت عدم رسیدگی سریع به این مشکل، از دولت بخواهد با کارتل ها برخورد کند تا از سرقت نفت جلوگیری کند. (انحصار انجمن) از استفاده از خطوط

نیجریه که پس از فروپاشی اقتصادی ناشی از همه‌گیری کووید-19 در تلاش برای تثبیت پول خود، مهار تورم فزاینده و تقویت رشد کشور است، از سازمان‌های امنیتی خود خواسته است تا به سرعت دست‌کم در سرقت نفت دلتای نیجر را دستگیر کنند. q را انجام دهید جنایتکارانی که با همسایگان کشور کار می کنند اکنون برای جلوگیری از صادرات نفت خام دزدیده شده از طریق دریا تشدید شده اند.

.