پاسخ قاطع سپاه پاسداران به تجزیه طلبان/شکست توطئه نظام سلطهبه گزارش ایمنا، نهم آبان ماه، روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد که حملات موشکی جدید آغاز شده و پهپاد قرارگاه حمزه سیدالشهداآ) مقرها و مراکز باقی مانده گروه های تروریستی تجزیه طلب را نابود کنید مقابل ایران واقع در منطقه شمال عراق، در این عملیات که در مناطق عمیق کردستان عراق انجام شد، گزارش و اعلام کرد که مواضع تروریست ها منهدم و ضربات و تلفات سنگینی به آنها وارد شد.

یک هفته قبل از (23 آبان) همچنین از روابط عمومی عملیات موشکی سپاه و پهپاد نیروی زمینی سپاه در مقابله با مقر و مراکز تروریست های تجزیه طلب مقابل ایران وی در منطقه شمال عراق اعلام و تاکید کرد: خلع سلاح و خلع سلاح تروریست ها از تعطیلی ستاد تا آرام سازی مسئولان. آب و هوای نسبی به چه کسی طولانی مزدوران و تروریست های جنایتکار منطقه خواسته برحق، مشروع و روشن نیروهای مسلح و مردم ایران بوده است.

این چند تا این حملات علیه مواضع گروه‌های تروریستی در شمال عراق انجام شد و در اوایل مهرماه، روابط عمومی نیروی زمینی سپاه، یگان‌های قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ره) آغاز عملیات را اعلام کرد. این نیرو برای انهدام مواضع گروه های تروریستی و ضد ایرانی وابسته به استکبار جهانی در منطقه شمال عراق، کردستان و 15 مهر قرارگاه حمزه است. سید الشهدایی نیروی زمینی سپاه با صدور اطلاعیه ای موشک های نقطه به نقطه و هواپیماهای بدون سرنشین خرابه، چندین مقر تروریست ها جدایی طلبان در شمال عراق را هدف قرار داد.

گفتگو ایمنا با سید رضا رئيس جمهور الحسینی; کارشناس مسائل بزرگ درباره اهداف این حملات در منطقه و تأثیر آن در سرکوب فعالیت‌های مزاحم و اغتشاشات مطالبه گر تروریست ها جدایی طلب در ادامه خواهید خواند:

مهمترین هدف ایران مبارزه با تروریست هاست جدایی طلب این چیه؟

یکی از مهمترین موضوعات قابل تامل این است که هدف مهم و اصلی این اقدام جلوگیری از تجزیه طلبی در داخل ایران و حفاظت از مرزهای جمهوری اسلامی با مناطق کردستان عراق است که هر کشوری موظف به حفظ آن است. خاک خود را پس از تلاش دیپلماتیک، هر اقدامی را که مقتضی بداند انجام دهد و جمهوری اسلامی پس از بحث و گفت وگو، نظر خود را اعلام کند و حتی قلمرو دقیق تروریست ها را مشخص کند. جدایی طلب آنها شروع به سرکوب این مراکز جدایی طلب در مناطق کردستان عراق کردند.

مهمترین چیزی که ما باید روی آن تمرکز کنیم جلوگیری از تشکیل یک دولت یا ایالت کرد یا آنچه آنها به عنوان کردستان بزرگ می پندارند به دلیل رویارویی جمهوری اسلامی ایران با این تروریست های تجزیه طلب خودخوانده است. مردم کرد و کسانی که این اقدامات را با تبلیغات گسترده خود انجام می دهند، موافق ایجاد دولت کردستان بزرگ و تجزیه ایران، سوریه، عراق و بخشی از ترکیه و چهار کشور جمهوری اسلامی ایران، سوریه، ترکیه و ترکیه هستند. عراق برای تشکیل کردستان بزرگ یا هر نام دیگری که به آن داده شود. موافق نه به این دلیل که آنها معتقدند پس از رژیم صهیونیستی است که سرزمین فلسطین را فتح کرد. این باعث ایجاد سرطان دوم در جهان اسلام به نام کردستان می شود تبدیل شده است.

یک دولت هدف این جدایی طلبی در منطقه است حفاظت رژیم و نظام حکومتی صهیونیستی در هر زمان ایجاد خواهد شد اراده آنها توانسته اند به کشورهای منطقه حمله کنند و یا مشکلاتی را برای آنها ایجاد کنند تا امنیت کشورها از جمله اقدامات گروه های تروریستی تجزیه طلب علیه ایران را تحت تاثیر قرار دهند و در تلاش برای ایجاد کشور پرچم هستند. ارتش و اشیاء خاصی باید انجام شود که در این صورت سیستم Dominion مطمئناً از این دولت حمایت بیشتری خواهد کرد زیرا ناتو اکنون از اوکراین با روسیه درگیر درگیری نظامی است. حفاظت 80 میلیارد به آمریکا دلار آنها به اوکراین می آورند و همچنین حمل سلاح و تجهیزات نظامی از دیگر کشورهای غربی که هدف اصلی کشور ماست. از ایجاد خطر بزرگ منطقه ای خودداری کنید این.

با توجه به تکرار این اقدامات در ماه های گذشته، این حملات تا چه اندازه در سرکوب اقدامات مداخله تروریستی موثر است؟

در این مورد در مقابل این اقدامات مصمم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تروریست ها تجزیه طلبی انجام نشد، امروز باید در خیابان های سنندج و دیگر شهرهای اقلیم کردستان سنگربندی شود و مردم جمهوری اسلامی و ایران به سال های اول پس از پیروزی انقلاب اسلامی برگردند که تجزیه طلبان پیروز شدند. . با کمک نیروها خارجی برخی از مناطق مستقل و جدا شدند.

درست است، اکنون در برخی از شهرهای اقلیم کردستان اقدامات و خرابی هایی وجود دارد در رسانه است خارجی به آن شهرهای آزاد یا مستقل می گویند و همه دروغ است ولی اگر این اقدامات انجام نمی شد، ملت ایران باید بپذیرد که بخشی از خاکش به دست تروریست های تجزیه طلب می رفت و یا خیابان های شهرها به کوچه و خیابان تقسیم می شد. مختلف ایالت کردستان ایران در حال جنگ بود ولی این نیروهای تروریستی تجزیه طلب با اقدامات قاطع سپاه پاسداران از قدرت عملیاتی، هجوم و هجوم به خاک جمهوری اسلامی محروم شده اند و از آنجایی که بسیاری از سلاح های آنها منهدم شده است، اکنون جرات اجرای نقشه های خود را دارند. و فرصت ندارند .

پس از اعمال روی ماه قبل از در اجرا، به دولت محلی مناطق کردنشین فرصت داده شد تا از افزایش تجهیزات نظامی، خرید و انتقال آن به پایگاه های جدایی طلب جلوگیری کند. ولی آنها به دلیل نفوذ انگلیس و رژیم صهیونیستی نتوانستند یا نتوانستند از این فرصت استفاده کنند بر این اساس پس از سپری شدن فرصت، سپاه پاسداران این اقدامات را برای تامین امنیت کشور و منطقه انجام داد که مطمئنا در تامین امنیت و مبارزه با تروریست های تجزیه طلب موثر خواهد بود.

علت واکنش منفی برخی کشورهای غربی به حمله به پایگاه تروریست ها در عراق چیست؟

این نگرش برخی از سیاستمداران غربی و حمایت از تروریست های هدف است حفاظت رژیم حاکم و برخی از سیاستمداران غربی با مشکل تلقی کردن از تقسیم ایران و بروز هرج و مرج در کشورهای منطقه سعی دارند از تفرقه کشورهای منطقه نهایت استفاده را ببرند و اکنون این اتفاقات رخ داده است. اتفاق افتاد با حفاظت از تروریست ها بدون افشای هویت این جدایی طلبان حفاظت هیچ قانونی در هیچ کشوری اجازه تجزیه کشور را نمی دهد حفاظت آنها یکی از تروریست های عراقی هستند، کاملا سیاسی و ضد مردم ایران هستند و جنبه حقوقی ندارند.

حفاظت سیاستمداران غربی تروریست هستند جدایی طلب همان حفاظت او یکی از منافقینی است که در سالهای اول انقلاب 17 هزار نفر از مردم ما را به شهادت رساند و امروز در آغوش کشورهای غربی است. حفاظت مقامات بلندپایه آمریکایی مستقر شده با آنها ملاقات می کنند، به آنها سلاح می فروشند و پایگاهی برای این تروریست ها ایجاد می کنند. تروریست ها به نظر می رسد جدایی طلبان در مناطق کردستان عراق جنبش های نیابتی باشند داعش این کار در برخی کشورهای اسلامی انجام می شود.

این درست مانند کاری است که تروریست ها در سوریه انجام دادند و اگر غرب یکی از آنها باشد حفاظت اگر نه، او باید چه کار کند؟ زیرا آنها زاده این نظام حکومتی هستند بر این اساس سیاستمداران غربی از آنها حفاظت و به موفقیت این تروریست ها علاقه مند است.

علاوه بر اقدامات نظامی، چه ابزار دیگری را می توان در مبارزه با فعالیت تروریستی در اقلیم کردستان شمالی به کار گرفت و موثر واقع شد؟

این منطقه قسمتی از کشور عراق است ولی کاملاً از دولت عراق جداست. کار دیگری که می توانیم در این زمینه انجام دهیم، انجام مذاکرات دیپلماتیک برای جلوگیری از پناه بردن تروریست های تجزیه طلب به عراق و ایجاد امکاناتی مانند اردوگاه های آموزشی برای آموزش نظامی و ایدئولوژیک است. ولی ما باید بر این نکته تمرکز کنیم که کردستان عراق یک کشور مستقل است و نباید اجازه دهیم در این منطقه اقداماتی که بتوان آن را دخالت در امور داخلی عراق تلقی کرد.

جمهوری اسلامی این موضوعات را هم با دولت مرکزی عراق و هم با دولت‌های محلی اقلیم کردستان در میان گذاشته است و اقدامات رسانه‌ها در این زمینه نیز می‌تواند مؤثر باشد و تروریست‌ها را از هرگونه مداخله یا تجاوز در امور ایران برحذر دارد. خاک کشورمان با مخالفت مواجه خواهد شد.شبکه های تلویزیونی کرد زبان جمهوری به طور جدی در فضای رسانه ای با چنین اقدامات توضیحی مواجه خواهند شد. آن را اسلامی کنید انجام شده ولی توجه به این نکته ضروری است که دست ما در استفاده از ابزار است مختلف در این مورد باز نیست، زیرا مدارس، دانشگاه ها و شرایط اجتماعی و اقتصادی آن مناطق با ایران کاملا متفاوت است، پس بهترین کار این است که با عزت و اشتیاق خود مردم کرد را آگاه کنیم. تجزیه کنتراست پذیرفته شده است و امروز خودشان مخالفت خود را با مداخله کردهای تجزیه طلب و تروریست اعلام می کنند.

لازم به ذکر است که کشورهای غربی توجهی به این موضوع ندارند که مناطق کردنشین ایران خود را بخشی از ایران بزرگ می دانند. به هیچ وجه با موضوعی به نام تحلیل مشارکتی از سوی دیگر اقدامات لازم از سوی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تروریست های تجزیه طلب انجام شده و باید ادامه داشته باشد و ما باید این را به تجزیه طلبان نشان دهیم.

آیا در نتیجه این درگیری ها می توان به کاهش فعالیت تروریست های تجزیه طلب در همسایگی کشور امیدوار بود؟

آره، در این مورد اگر این اقدامات صورت نمی گرفت، معلوم نبود این تروریست ها چگونه به مردم ساکن در شمال غرب ایران آسیب می رساندند، چگونه فعالیت های آموزشی، اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و درمانی آنها را مختل می کردند. چنین اقدام قاطعی مطمئناً مؤثر خواهد بود و پیام روشن جمهوری اسلامی را برای همه کسانی که با حفظ تمامیت ارضی، منافع و امنیت ملی ما دشمنی دارند، خواهد داشت.

از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران از گسترش حاکمیت دولت عراق بر مرز با عراق استقبال می کند و امیدواریم با این اقدام دولت عراق، اقدامات این گروه ادامه یابد. جدایی طلب جلوگیری از نیروهای مسلح علیه امنیت ملی ایران. انتظار ما این است که خاک عراق هرگز به عنوان مکان مورد استفاده قرار نگیرد نقطه نباید از تهدید علیه ایران استفاده کرد.