پخش سخنرانی رئیس جمهور در حسینیه امام (ره) از شبکه دو سیمابه گزارش ایمنا، سخنرانی رئیس جمهور در دیدار علنی با مردم، مسئولان نظام و میهمانان همایش وحدت با حضور مقام معظم رهبری عصر امروز پس از ساعت 20:30 از شبکه دو سیما پخش می شود.

بر این اساس، وی پیش از دیدار مردم، مسئولان کشور و میهمانان «کنفرانس وحدت اسلامی» با رهبر انقلاب در امام خمینی (ره)، رئیس جمهور کشورمان حضرت آیت اللهی به ایراد سخنرانی پرداخت. رئیسی. پیامبر اعظم(ص) را بهترین توصیه کننده بشریت به عدالت، هوش، معنویت و اخلاق دانست و تلاش دشمنان نهضت نبوت را برای ترور شخص و شخصیت پیامبر خواند و برشمرد و افزود: در مقابل، مشابه صف آرایی می کنند. تلاش هایی در قالب تروریسم فرهنگی و اقتصادی انجام می شود، اما نتوانستند مانند آن روز از جهانی شدن نبوت جلوگیری کنند، امروز هم اتفاق نخواهد افتاد. می تواند مردم را از پیروی از ارزش های پیامبر باز دارد.

آیت الله رئیسی علت کینه توزی دشمن از ملت ایران را تغییرات شگفت انگیز و همه جانبه آن دانست و خاطرنشان کرد: دبیرکل سازمان ملل متحد در سفر اخیر خود به نیویورک در دیداری خصوصی عذرخواهی کرد و با وجود خیلی ها مخالفت کردم. ایران، ویروس کرونا من نتوانستم تحریم های مربوط به . مراکز تولید واکسن و امروزه قسمتی از ما بهترین کشورهای جهان در مبارزه با این بیماری هستیم.

رئیس جمهور با اشاره به آمار پیشرفت علمی، رشد اقتصادی، کاهش تورم، افزایش تجارت و همکاری های بین المللی، از همکاری صمیمانه مردم با دولت به ویژه در اجرای اصلاحات اقتصادی قدردانی کرد و گفت: : آنها نیز تلاش کردند تا کشور را به آشوب بکشانند، اما مردم با صبر و استقامت مانند گذشته آنها را شکست دادند.

آیت الله رئیسی دسیسه های کنونی متخلفان در جهان اسلام را کتمان حقایق و گسترش جاهلیت مدرن دانست و افزود: راه مبارزه با این دسیسه آگاهی بخشی بر محور وحدت اسلامی و پرهیز از تفرقه است.

منبع: ایرنا