پر از هیچ – ایمنا


به گزارش خبرنگار ایمنا، خودروها کنار هم قفل شده اند و جمعیت سرگردان است. وکلافهصدای رسای قوانین برای جلوگیری از ورود خودروها به فضای نمایشگاهی، هرج و مرج بزرگترین رویداد گردشگری و صنایع دستی اصفهان پس از سه سال به دلیل شیوع ویروس کرونا هفته هاست در رسانه ها منتشر شده است. برگزاری «دوازدهمین نمایشگاه تخصصی گردشگری، صنایع دستی و مهمان نوازی اصفهان»، نمایشگاهی که باید ملاک برگزاری بزرگترین نمایشگاه بین المللی کشور در حوزه گردشگری و صنایع دستی در اصفهان باشد.

پر از هیچ

اگرچه محوطه بیرونی نمایشگاه به گونه ای طراحی شده است که خودروها بتوانند وارد محوطه شوند، اما قوانین از ورود خودروها جلوگیری می کند و با حرکت دست به همه می گوید که بقیه راه را تا نمایشگاه طی کنند، مسیر طولانی را طی کنند. برگزاری نمایشگاه از همه می پرسم ورودی نمایشگاه کجاست؟

پر از هیچ

به تیر چراغ‌ها، تیرک‌های بنر جاده نگاه می‌کنم، به امید چراغ یا راهنما برای ورود به نمایشگاه، اما چیزی جز تبلیغات بی‌ربط نمی‌بینم، راه نمایشگاه سخت است، اما هنوز خبر این نیست. راهنمای مکان برگزاری نمایشگاه

وقتی به پایین پله های ورودی نمایشگاه رسیدم، تمام ایده های نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی گیج شده بود، نه استقبالی از ورود به نمایشگاه، نه جو، ببخشید. معامله پایاپای فضا داخل نمایشگاه است، مخاطب اولاً آنقدر از چیدمان و طراحی غرفه ها گیج می شود که نمی داند نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری است یا نمایشگاه صنعت و اقتصاد؟

پر از هیچ

از برگزارکنندگان نمایشگاه خبری نیست، از همه در مورد محل افتتاحیه می پرسم، نمی دانند، من به طور کامل کل محوطه نمایشگاه را دور می زنم، اما خبری از ستاد نمایشگاه یا ‘q’ نیست. مهمتر بالاخره هیچ یک از عوامل نمایشگاه در ساختمان و فضاهای داخلی نمایشگاه حضور ندارند. کورترین غرفه نمایشگاه نیز در فضای پشت غرفه ها قرار گرفته است، کارکنان نمایشگاه محترم و صمیمی هستند اما هرج و مرج سازماندهی آشفته نمایشگاه در هر چهره آنها منعکس می شود.

پر از هیچ

از برگزارکنندگان نمایشگاه درباره محل برگزاری می پرسم اما به دلیل طراحی و تولید بروشور راهنمای نمایشگاه، آدرس محل برگزاری را با علامت دست به من می دهند. در نمایشگاه دوباره در محیط آشفته ازدحام و غرفه ها گم می شوم، سخت و جالب است، افتتاحیه را پیدا می کنم، ترتیب درست محوطه افتتاحیه در نظر گرفته نمی شود و مهمتر هیچ نیروی تشریفاتی وجود ندارد که مردم را به سمت صندلی‌هایشان هدایت و اسکورت کند، زیرا پنجره‌های سمت راست سالن افتتاحیه بدون پرده هستند و نور شدید خورشید صحنه و مراسم افتتاحیه را می‌پوشاند. سبک قرار می دهد و باعث نارضایتی برخی از حاضران و همه می شود مهمتر خبرنگاران و عکاسان به دلیل نور شدید خورشید نگران عکاسی از مراسم هستند.

من به دنبال فضای رسانه ای هستم، باورم نمی شود فضایی برای رسانه وجود نداشته باشد. صدای بلند موسیقی که از پاپ تا سنتی را در بر می گرفت، بسیاری از حاضران در مراسم را عصبی کرد و بسیاری از خبرنگاران نگران پوشش برنامه در اوج هیاهو و ازدحام جمعیت بودند.

پر از هیچ

یک گروه موسیقی سنتی در اتاق پشت در ورودی افتتاحیه برای پذیرایی از نمایندگان وزارت میراث فرهنگی و مهمانان همراه مستقر است و انگار این گروه باید هشت نفره اجرا کند، مهمانان از راه می رسند، گروه شروع به اجرا می کند. اما این اجرا یک دقیقه طول نمی کشد، در حین اجرا مهمانان وارد سالن افتتاحیه نمایشگاه می شوند.

جمعیت را بررسی می کنیم، عموم مردم درگیر نیستند و اکثریت جمع شده ها روسای ادارات و کارمندان ادارات همکاری کننده در نمایشگاه هستند، موسیقی پخش شده بین صحبت های برنامه هیچ ربطی به نمایشگاه ندارد. تنها نقطه قوت رویکرد نمایشگاه و برنامه افتتاحیه، مهارت مجری و شروع به موقع است.

پس از سخنرانی دوم مراسم، نیمی از حاضران در سالن خالی بودند، تنها چند تن از مدیران و کارکنان سازمان های شرکت کننده و کارکنان مسئول نمایشگاه ها حضور داشتند که به پایان مراسم نزدیک می شدیم. جمعیت در سالن کاهش می یابد.

پر از هیچ

نوبت به مریم جلالی معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی رسیده است که حرف آخر را بزند که علاوه بر قسمت سوم ازدحام جمعیت، صدای بلند جمعیت و صدای بلند موسیقی نمایشگاه نیز باعث این رویداد می شوند. بی نظم بودن

زمان آن فرا رسیده است که استاد بهرم الیوسی که چندین سال از عمر خود را صرف نوشتن دو اثر فاخر کرد، آثار خود را آشکار کند. جلوه ها ازدحام مسئولان در مقابل محل فیلمبرداری و آثار بر مشکلات عکاسان افزود.

وقت بازدید مسئولان از نمایشگاه است، هر غرفه‌داری از مشکلات این نمایشگاه گلایه می‌کند، یکی می‌گوید جایی که به‌عنوان محل نمایشگاه انتخاب کرده‌اید دسترسی نداشت، دیگری گلایه می‌کند که راهنما نیست. و شرکت کنند برگزارکنندگان نمایشگاه باید مردم را راهنمایی کنند و بگویند در این نمایشگاه کسی نیست که توالت و نمازخانه را هم نشان دهد.

در همین حال، اطلاعات نمایشگاه روی بلندگو اعلام می کند که سمینار «گردشگری موجود» ساعت 18:30 برگزار می شود. علاقمندان برای حضور در این کارگاه به دنبال سالن آگهی شده هستند اما کسی نیست که آنها را راهنمایی کند. موقعیت سالن ممکن است من می پرسم، نمی داند، دوباره به دبیرخانه نمایشگاه سر می زنم و آدرس کارگاه را می پرسم، سپس به محل برگزاری نمایشگاه می روم. در این کارگاه به جز من و دو نفر ازدحام جمعیت وجود ندارد، همه منتظر حضور افراد بیشتر و مربی کارگاه هستند که پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برگزارکنندگان نمایشگاه اعلام کرد که کارگاه برگزار می شود. به دلیل تایید دقیقه 90 دیروز برگزار نمی شود سمینارها از فردا شروع می شود.

پر از هیچ

آن عده معدود خواهان برنامه زمانبندی کارگاه ها و جلسات برای روزهای آینده هستند، اما گزارش شده که برنامه کارگاه ها و جلسات هنوز تهیه نشده است و در روزهای آینده تدوین و منتشر خواهد شد.

من در محوطه نمایشگاه قدم می زنم، افراد زیادی در نمایشگاه حضور دارند، چیدمان غرفه ها و نمایشگاه فضای زیبا و سنتی نیست و بیشتر فضای نمایشگاه فضای مدرنی دارد.

اگرچه در پوستر نمایشگاه زمان بازدید تا ساعت 21:00 می باشد، اما نمایشگاه ساعت 20:00 بسته می شود. گمشو بازدیدکنندگان مرکز شهر به حساب نمی آیند و تاکسی های ویژه فقط مختص نمایشگاه هستند گمشو در صورت موجود بودن، قیمت تاکسی های ویژه ارائه شده برای نمایشگاه حداقل شش برابر قیمت اسنپ و تب سی متفاوت خواهد بود، من متوجه می شوم که با توجه به موقعیت جغرافیایی این نمایشگاه وقتی به اسنپ اطلاع می دهم، لوکوسین نرم افزار روتر اسنپ و تب سی نیز مشکلاتی دارند، بنابراین درایور کمتری دارد کم محلی کردن و Tab Si آماده است تا مسافران را از اینجا ببرد.

توضیحات ما در بالا اتفاق افتاد تنها چند ساعت تا آشنایی با دوازدهمین نمایشگاه تخصصی گردشگری، صنایع دستی و هتلداری در اصفهان باقی مانده است که مدیر کل میراث فرهنگی منطقه اصفهان برگزاری این نمایشگاه را الگویی موفق برای برگزاری نمایشگاه های گردشگری در کشور می داند و درخواست می کند. مقامات. وزارت میراث فرهنگی برای اجرای این آزمایش موفق بین المللی گردشگری را به اصفهان بسپارید.