در پینترست به اشتراک بگذارید
پودر بچه تالک فراخوان شد. گتی ایماژ
  • جانسون اند جانسون گفت آزمایش‌های جدید هیچ نشانه‌ای از آزبست در پودر بچه تالک پیدا نکردند.
  • اما سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قبلا مقادیر کمی از سرطان‌زا را پیدا کرده بود.
  • اکنون بسیاری از پودر بچه در حال فراخوانی است.

شرکت کالاهای دارویی جانسون و جانسون روز سه شنبه اعلام کرد که 15 آزمایش جدید از یک بطری پودر بچه که قبلاً توسط FDA آزمایش شده بود، هیچ اثری از آزبست پیدا نکرد.

این اعلامیه جدیدترین سرفصل در مورد نگرانی ها در مورد خطرات سلامتی بالقوه مرتبط با برند محبوب محصولات پودر بچه بر پایه تالک این شرکت است.

آزمایش‌های دقیق و شخص ثالث تأیید می‌کند که هیچ آزبست در پودر بچه جانسون وجود ندارد. این شرکت در بیانیه ای عمومی گفت: ما از ایمنی محصول خود دفاع می کنیم.

این امر پس از آن صورت می‌گیرد که شرکت 33000 بطری پودر بچه تالک خود را پس از کشف مقادیر کمی آزبست، ماده‌ای که می‌تواند تهدیدی جدی برای سلامتی مانند سرطان باشد، در اوایل این ماه در یک بطری به‌دست آورد، فراخوان کرد. اطلاعیه منتشر شده در FDA سایت اینترنتی.

در بیانیه ایمیلی به Healthline، این شرکت گفت که «فرایند فراخوان ادامه دارد» حتی پس از آخرین اعلام نتایج آزمایش جدید.

به نوبه خود، FDA بر روی نتایج آزمایش بطری اصلی مورد بحث ایستاده است.

تمام توجهی که پیرامون آن آزمایش ایجاد شده است، نگرانی هایی را در میان مصرف کنندگان ایجاد کرده است: استفاده از این نوع پودر بچه چقدر ایمن است؟

این یک نگرانی است که باعث شد خرده فروشان بزرگی مانند Rite Aid، Walmart و CVS هفته گذشته اعلام کنند که قفسه های خود را با پودر بچه جانسون و جانسون متوقف می کنند.

خطرات قرار گرفتن در معرض آزبست

برای کسانی که مطمئن نیستند نگرانی‌های سلامتی به چه معناست، همه چیز به وجود آزبست بازمی‌گردد، که یک اصطلاح کلی است که به گروهی از شش ماده معدنی داده می‌شود که می‌توان آن‌ها را در محصولات مورد استفاده برای ساخت و ساز صنعتی یا خودرو یافت.

در حالی که قرار گرفتن در معرض آزبست همیشه خطری برای سلامتی ایجاد نمی کند، بسته به میزان تماس با آن، ممکن است در معرض خطر بیماری هایی مانند آزبستوز (اسکار ریه)، سرطان ریه و مزوتلیوم باشید. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC).

Asbestos Nation گزارش می دهد که قرار گرفتن در معرض این ماده منجر به مرگ بین 12000 تا 15000 نفر در ایالات متحده در سال می شود.

حماسه پیرامون این فراخوان کنونی در بحبوحه شکایت های هزاران زن که علیه جانسون و جانسون تشکیل شده است، رخ می دهد.

این اقدام قانونی پس از آن صورت می گیرد که این مصرف کنندگان ادعا کردند استفاده از محصولات پودر تالک این شرکت منجر به سرطان شده است.

سال گذشته، هیئت منصفه به ۲۲ زن و خانواده‌هایشان ۴.۶۹ میلیارد دلار جایزه داد. به گزارش نیویورک تایمز، این زنان گفتند که استفاده از محصولات آلوده به آزبست جانسون و جانسون به تشخیص سرطان تخمدان آنها کمک می کند.

جانسون و جانسون می‌گوید که «استاندارد آزمایش دقیقی برای اطمینان از ایمن بودن تالک آرایشی خود دارد. بر اساس بیانیه عمومی، هزاران آزمایش در طول 40 سال گذشته، از جمله آزمایشات خود FDA در ماه گذشته، مکرراً تأیید می‌کنند که پودر بچه جانسون حاوی آزبست نیست.

افزایش آگاهی مصرف کننده

اگر به طور مرتب این محصولات را خریداری می کنید، چقدر باید نگران باشید؟

دکتر ژاکلین مولین، پروفسور طب کار، اپیدمیولوژی و پیشگیری در مؤسسه تحقیقات پزشکی فاینشتاین در Northwell Health، به Healthline گفت که اخبار فراخوان با سابقه نگرانی‌های بهداشتی گذشته در مورد این نوع محصولات مطابقت دارد.

موضوعی که مولین با آن بسیار آشناست. او نویسنده اصلی مطالعه اخیر منتشر شده در مجله پزشکی حرفه ای و محیطی است که ارتباط مستقیمی بین استفاده از پودر بچه تالک خانگی و مزوتلیومای بدخیم پیدا کرده است.

این اولین مطالعه در مقیاس بزرگ در نوع خود است که مستقیماً این ارتباط را برجسته می کند و نشان می دهد که 33 نفر پس از استفاده از پودر بچه تالک به مزوتلیوما، سرطان نادری که معمولاً ریه ها را درگیر می کند، مبتلا شدند.

این خطرات برای چندین دهه توسط صنعت تالک آرایشی شناخته شده است. کاری که امیدوارم این تحقیق انجام دهد، و یادآوری اخیر نیز انگیزه‌ای برای آن بیافزاید، این است که مردم تالک را یک خطر بالقوه می‌دانند و به دنبال جایگزین‌های بدون تالک، مانند نشاسته ذرت هستند.»

مولین اضافه می کند که صنعت باید کار بهتری برای برجسته کردن خطراتی که محصولات آنها می تواند برای مصرف کنندگان ایجاد کند انجام دهد.

او گفت: “آنها حداقل باید به افراد هشدار دهند که خطر بالقوه وجود دارد، یا فقط محصولاتی را بفروشند که واقعاً ایمن هستند.”

تریسی وودراف، دکترا، MPH، استاد OB-GYN و علوم تولید مثل در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو (UCSF)، با بیان اینکه نگرانی‌های سرطان در مورد این نوع محصولات مدت‌هاست که شناخته شده است، مولین را تکرار می‌کند.

او می‌گوید تحقیقات گذشته نشان داده است که زنان پس از سال‌ها استفاده از این نوع پودر تالک آرایشی، در معرض خطر ابتلا به سرطان تخمدان قرار دارند.

وودراف می افزاید که یک مشکل بزرگ این واقعیت است که با وجود این نگرانی ها، شرکت هایی مانند جانسون و جانسون همچنان به دنبال راه های جدیدی برای بازاریابی این محصولات هستند، گاهی اوقات برای گروه های آسیب پذیر.

“راه هایی که آنها [these companies] این محصولات بر روی جوامعی تمرکز می‌کنند که در برابر این پیام‌ها آسیب‌پذیر هستند، مانند زنان آفریقایی آمریکایی یا زنانی که اضافه وزن دارند. او به Healthline گفت: ممکن است تمرکز روی این باشد که آیا شما “بو یا بو” دارید و بر اینکه محصول “تازه و طبیعی” است، تاکید کنید. “وقتی به این پرونده های دادگاه نگاه می کنید، مردم به درستی ناراضی هستند، به خصوص اگر بیشتر از این خطرات بالقوه سلامتی بدانند.”

اخبار فراخوان کنونی برای فرونشاندن شک و تردید نسبت به این شرکت ها کار چندانی نمی کند. الکس گورسکی، مدیرعامل این شرکت، در یک رسوب در روز 3 اکتبر در طی یک کارآزمایی با مردی که ادعا می‌کند سرطانش ناشی از استفاده از پودر بچه تالک جانسون و جانسون است، گفت: «ما بی‌تردید معتقدیم که تالک و پودر بچه ما حاوی آزبست نیست. به گزارش رویترز.

تنها 13 روز بعد، نتایج آزمایش FDA که باعث فراخوان شد، اعلام شد.

از بین بردن مواد سمی

وودراف تاکید می کند که مهم نیست که چه باشد، یک ماده سرطان زا مانند آزبست نباید در هیچ یک از این پودرها آلاینده باشد.

او می‌گوید که خشم کنونی پیرامون این شکایت‌ها می‌تواند منجر به تلاش‌های دقیق‌تر برای مقررات شود.

وودراف می افزاید که استفاده از پودر بچه تالک برای کودکان سال هاست که منع شده است، و توجه کنونی به پرونده های قضایی و فراخوان «چیز خوبی» برای برجسته کردن این آگاهی است.

سایر پودرهای بچه حاوی نشاسته ذرت هستند که با قرار گرفتن در معرض آزبست ارتباطی ندارد.

وقتی نوبت به بزرگسالان می‌رسد و چیزی که آنها برای خرید انتخاب می‌کنند، می‌شود، وودراف می‌گوید که کمی پیچیده‌تر می‌شود.

«تصمیم گیری اینکه از چه محصولات مراقبت شخصی استفاده شود یک تصمیم شخصی و حساس است. مسئله بزرگ وجود این ساختارهای سیستمی، این پیام های سیستمی در جامعه است که افراد را تحت تأثیر قرار می دهد تا اقدامات خاصی را در مورد اینکه چه محصولاتی می خرند انجام دهند.

هنگامی که از جانسون و جانسون با استفاده از کلمات رمزی برای جوامع خاصی مانند “تازه و تمیز”، به ویژه برای جوامعی مانند جامعه آمریکایی آفریقایی تبار، پیام‌هایی دریافت می‌کنید، پیام‌های منفی و گاهی نژادپرستانه می‌دهید که می‌تواند افراد را وادار کند که احساس کنند نیاز به ارسال دارند. وودراف گفت: تصمیمات معین.

او افزود: «نکته آخر این است که باید راهی برای تضمین عدم وجود عناصر سمی محصول وجود داشته باشد.

وودراف می‌گوید تمرکز باید بر خلاص شدن از شر این مواد باشد، در حالی که باعث نمی‌شود مردم در تصمیم‌گیری‌های خرید خود «احساس گناه کنند». او تاکید می کند که تقصیر باید متوجه شرکت ها باشد.

مولین می‌گوید تحقیقاتی مانند او مهم است، زیرا شکاف‌های درک عمومی از نحوه تماس افراد با آزبست را در وهله اول پر می‌کند.

او می‌گوید که پزشکان برخی افراد ممکن است تصور کنند که قرار گرفتن در معرض آزبست ممکن است تنها در اثر کار در یک سایت ساختمانی یا «کار با محصولات آزبست» یا زندگی با کسی که این کار را انجام می‌داد، باشد. آنها ممکن است بلافاصله به خطرات ناشی از استفاده از محصولی مانند پودر بچه تالک فکر نکنند.

مولین گفت: «این حتی یک نگرانی بزرگ‌تر برای زنان است که به ندرت از آنها یک تاریخچه کامل مواجهه، چه در محیط کار و چه در خارج از آن سؤال می‌شود».

خط پایین

غول کالاهای دارویی جانسون اند جانسون اعلام کرد آزمایش‌های جدید نشان می‌دهد که یک بطری پودر بچه تالک هیچ اثری از آزبست ندارد. این امر پس از آن صورت می گیرد که یک آزمایش FDA نشان داد ردپایی از آزبست در بطری فروخته شده به صورت آنلاین وجود دارد.

این خبر منجر به فراخوانی 33000 بطری پودر بچه توسط شرکت شد. این شرکت می‌گوید نتایج آزمایش‌های جدید روند فراخوان را تغییر نمی‌دهد، در حالی که FDA روی آزمایش‌های اصلی خود ایستادگی می‌کند.

هفته گذشته، خرده فروشانی مانند CVS و Walmart اعلام کردند که دیگر پودر بچه تالک ساخته شده توسط Johnson & Johnson را حمل نمی کنند.

این خبر در پی مجموعه ای از شکایت ها علیه این شرکت به دلیل ادعاهایی مبنی بر اینکه پودر بچه حاوی تالک آلوده باعث ایجاد سرطان در هزاران مصرف کننده شده است که سال ها از این محصولات جانسون اند جانسون استفاده کرده اند، منتشر شده است.

قرار گرفتن در معرض آزبست با سرطان هایی مانند سرطان ریه و مزوتلیوما مرتبط است.

مصرف کنندگان باید از این خطرات آگاه باشند و احتمالاً محصولات مشابه دیگری را که ممکن است به تالک – که می تواند حاوی این آثار آزبست باشد – مانند پودرهای ساخته شده از نشاسته ذرت متکی نباشد، بررسی کنند.