انتخاب و ذخیره سازی

برگهای تازه لیموترش را می توان در تمام طول سال در دسترس قرار داد. این گیاه را می توان مشابه سایر گیاهان پرورش داد منتهی گیاهان قبیله ای مانند نعناع ، مرزه ، پونه کوهی و غیره را می توان در گلدان ، به عنوان یک گیاه باغی کشت کرد یا در مقیاس بزرگتر به عنوان محصول زراعی به منظور استخراج روغنهای ضروری کشت کرد.

در فروشگاههای گیاهی ، برگهای مومیایی شیرین ؛ تازه یا خشک شده می تواند به راحتی در دسترس باشد. ساقه ها و برگهای تازه و بدون لکه های تیره را انتخاب کنید.

برگهای تازه را برای استفاده کوتاه مدت در یک کیسه پلاستیکی در داخل یخچال خانه و برگهای خشک شده را در ظروف مهر و موم کننده هوا نگهداری کنید.

هنگامی که در خانه هستید ، برگها را با آب جاری تمیز بشویید ، با یک حوله جاذب خشک کنید.

تهیه چای بادرنجبویه

برای تهیه دم کرده ، فنجان را با یک مشت برگ تازه نعناع مومیایی پر کنید. (150 میلی لیتر) آب گرم اضافه کنید ، 10-12 دقیقه بجوشانید. همچنین می توانید به جای آن یک قاشق چای خوری برگ خشک کنید. حداکثر 3 فنجان در روز بنوشید.

بادرنجبویه اغلب با سایر گیاهان آرام بخش مانند وربنا ، بابونه و هیبیسکوس ترکیب می شود تا افسردگی و خلق و خوی آرام را از بین ببرد.

علاوه بر تیسان رایج ، بادرنجبویه را می توان در آشپزی به عنوان آشپزی ، چاشنی و طعم دهنده نیز بسیار مورد توجه قرار داد.

در مقادیر کمی ، خرد شده یا آسیاب شده (خمیر) در آخرین لحظات پخت و پز به دستور غذا اضافه می شود تا طعم خود را حفظ کرده و از تبخیر روغنهای ضروری جلوگیری کند.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • برگهای تازه آن برای ایجاد طعم لیمو ترش به نوشیدنی ها ، چای ها و آب میوه ها استفاده می شود.

  • از لیمو ترش تازه یا خشک استفاده می شود. همراه خوبی برای غذاهای تلخ و تلخ است.

  • آشپزها این گیاه را برای طعم دادن به کاری ، سوپ و سس بسیار مورد توجه قرار می دهند.

  • برگهای خشكی كه در سالاد سبزیجات و میوه ، چاشنی ، غذاهای لوبیا و ماریناد برای گوشت ، مرغ و غذاهای دریایی استفاده می شود.

  • این گیاه همچنین در بسیاری از کشورهای اروپای شمالی برای طعم دادن و ترشی دادن غذاهای دریایی ، مارماهی و شاه ماهی استفاده می شود.

مشخصات ایمنی

مصرف چای بادرنجبویه در مقادیر متوسط ​​در کودکان و زنان باردار بی خطر تلقی می شود. ممکن است دوز داروهای بستری در داروهای ضد تیروئید و آرام بخش را تغییر دهد. افرادی که از این داروها استفاده می کنند باید قبل از مصرف بادرنجبویه با پزشک مشورت کنند. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-بخوانید فواید چای بابونه برای سلامتیبه

≻≻-بخوانید فواید چای رویبوس برای سلامتیبه

≻≻-بازگشت به چای های گیاهی از جانب چای بادرنجبویهبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از انواع چای گیاهی با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≻≻-بازگشت به صفحه نخستبه

منابع بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA. (در پنجره جدید باز می شود).

  2. دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد اطلاعات مربوط به سرطان-تغذیه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان (پیوند در پنجره جدیدی باز می شود).

  3. مرکز پزشکی دانشگاه مریلند-بادرنجبویه (پیوند در پنجره جدید باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *