در پینترست به اشتراک بگذارید
جیمی کارتر، رئیس‌جمهور سابق آمریکا پس از چند بار زمین خوردن تحت عمل جراحی مغز قرار گرفت. گتی ایماژ
  • رئیس جمهور سابق به دلیل هماتوم ساب دورال یا خونریزی در مغز تحت عمل جراحی قرار گرفت.
  • کارشناسان فکر می کنند که مربوط به سقوط اخیر است.
  • زمین خوردن یک خطر جدی برای افراد مسن است.

بر اساس بیانیه اخیر مرکز کارتر، جیمی کارتر، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده پس از عمل جراحی صبح سه‌شنبه برای کاهش فشار روی مغزش از هماتوم ساب دورال، در بیمارستان دانشگاه اموری رو به بهبودی است.

رئیس جمهور سابق شامگاه دوشنبه پیش از انجام عمل صبح امروز در بیمارستان بستری شد. افزایش فشار احتمالاً ناشی از یک سری سقوط هایی است که اخیراً توسط این پیرمرد 95 ساله تجربه شده است.

زمین خوردن یکی از دلایل شایع این بیماری است

با بالا رفتن سن، زمین خوردن یکی از دلایل شایع این هماتوم های ساب دورال است. آدریان تی هاروی، جراح مغز و اعصاب در تگزاس هلث فورت ورث و گروه پزشکان سلامت تگزاس، با افزایش سن، جمجمه به همان اندازه باقی می‌ماند، اما مغز کوچک می‌شود و چیزهایی که بین مغز و آن پوشش عبور می‌کنند می‌توانند بریده شوند. ، به Healthline گفت.

به گزارش واشنگتن پست، کارتر ماه گذشته پس از سقوط در خانه خود در جورجیا و شکستگی لگن در بیمارستان بستری شد. این دومین سقوط او در 2 هفته بود، و این بار او نیاز به بخیه زدن در بالای ابروی چپ خود داشت.

هاروی توضیح می‌دهد که افتادن می‌تواند خونریزی ایجاد کند، که بر مغز فشار وارد می‌کند که می‌تواند خطر افتادن بیشتر را افزایش دهد. او آن را به عنوان یک “چرخه معیوب” توصیف می کند.

هماتوم ساب دورال چیست؟

به گفته هاروی، ساختار سر یک فرد از پوست، پوست سر و سپس استخوان تشکیل شده است. در داخل جمجمه پوششی بر روی مغز قرار دارد که به آن دورا می گویند. این شامل سه لایه است که مغز را می پوشاند.

برجسته ترین لایه سخت سخت نامیده می شود. این بیرونی ترین غشا است که مغز و نخاع را در بر گرفته است. درون آن مغز است.

هاروی گفت: «بنابراین، این یک خونریزی است، خونریزی در بین مغز و بالا یا زیر سخت‌شکم، و می‌تواند به اشکال مختلف ظاهر شود. این می تواند به شکل حاد باشد، که معمولاً ناشی از زمین خوردن است، یا شاید فردی که از رقیق کننده خون استفاده می کند.

آنها معمولاً نسبتاً بزرگ و واضح هستند، اما هاروی توضیح داد: «اگر کوچک‌تر باشند و مورد توجه قرار نگیرند، می‌توانند به چیزی تبدیل شوند که ما آن را ساب دورال مزمن می‌نامیم، که عمدتاً فرآورده‌های خونی تجزیه می‌شوند و شامل یک روغن موتور بسیار نازک رنگی است. مایعی که می تواند به مغز فشار بیاورد.»

هاروی تصریح می کند که اگرچه جزئیات عمل جراحی کارتر فاش نشده است، اما ممکن است یکی از دو روش برای کاهش فشار روی مغز او استفاده شود.

جزئیات این جراحی به طور کامل فاش نشده است، اما یکی از دو راه وجود دارد. رایج ترین راه در ساب دورال مزمن ایجاد یک یا دو سوراخ در جمجمه است. ما آنها را سوراخ سوراخ می نامیم زیرا از یک سوراخ یا مته با سرعت بالا برای ایجاد دو سوراخ کوچک در جمجمه و سپس تخلیه مایع به این طریق استفاده می کنیم.

با این حال، اگر خونریزی یا درد در کنار سر برگشت، و بسته به میزان بیماری بیمار، «در واقع می‌توانید سوراخ بزرگ‌تری را در جایی که پوست سر را باز می‌کنید و استخوان را موقتاً جدا می‌کنید، انجام دهید، مایع را به این ترتیب تخلیه کنید. هاروی گفت و سپس استخوان را در جای خود قرار دهید.

عوارض جدی بعید است

هاروی تاکید می کند که این جراحی بدون خطر نیست.

هاروی گفت: “بزرگترین مورد، صادقانه، این است که عود می کند، باز می گردد.” اما می‌دانید که خطر نسبتاً پایینی است، به احتمال زیاد 5 درصد یا کمتر.»

او می افزاید که عوامل دیگری که باید در نظر گرفت این است که رئیس جمهور سابق مسن تر است، بنابراین بهبود عمومی او از این جراحی مغز و اعصاب ممکن است سخت باشد. هاروی گفت: «همچنین، عوارض کمتر شایع تشنج و سکته مغزی است.

طبق جدیدترین بیانیه از مرکز کارتر، “هیچ عارضه ای از جراحی وجود ندارد. پرزیدنت کارتر تا زمانی که برای مشاهده توصیه شود در بیمارستان خواهد ماند.

خط پایین

صبح سه‌شنبه، جیمی کارتر، رئیس‌جمهور سابق آمریکا با موفقیت تحت عمل جراحی قرار گرفت تا فشار وارده بر مغزش که ناشی از خونریزی در فضای بین مغز و جمجمه بود، کاهش یابد.

کارشناسان می گویند که این احتمالاً ناشی از تصادفات متعدد سقوط او در سال جاری بوده است.

جراحی انجام شده خطر عوارض بسیار کمی دارد، اما در حال حاضر، کارتر برای مشاهده در بیمارستان باقی خواهد ماند.