در پینترست به اشتراک بگذارید
برخی از خانم ها در صورتی که هزینه های پرداختی آنها خیلی زیاد باشد، پس از انجام ماموگرافی برای معاینات بعدی شرکت نمی کنند. گتی ایماژ
  • کارشناسان می گویند که شرکت های بیمه همیشه آزمایش های پیگیری ماموگرافی مانند سونوگرافی و MRI را پوشش نمی دهند.
  • آنها می گویند بار مالی ناشی از گرفتن این امتحانات بعدی گاهی اوقات زنان را متقاعد می کند که آنها را نگیرند.
  • کارشناسان می گویند با تاخیر تشخیص سرطان سینه می تواند شانس بقای 5 ساله زنان را کاهش دهد.

شما برای ماموگرافی که به طور کامل تحت پوشش بیمه نامه درمانی شما قرار می گیرد، مراجعه می کنید.

سپس پاسخ تماس می آید. چیزی کاملا درست نیست

واقعیت این است که غربالگری ماموگرافی به تنهایی همیشه برای تشخیص سرطان سینه کافی نیست.

برای پی بردن به این موضوع، ممکن است به ماموگرافی دیگری نیاز داشته باشید. یا سونوگرافی، ام آر آی سینه، یا شاید حتی بیوپسی.

اما پس از اولین ماموگرافی، “غربالگری” را پشت سر گذاشتید و وارد منطقه آزمایش “تشخیصی” شدید.

آزمایشات تشخیصی ممکن است تحت پوشش بیمه نامه شما قرار نگیرند. و گران هستند.

آنقدر گران است که می تواند باعث شود برخی از خانم ها آزمایشات بعدی را به تعویق بیندازند یا نگذارند.

تأخیر در تشخیص سرطان سینه می‌تواند باعث گسترش بیماری شود و گزینه‌های درمانی کمتری برای شما باقی بگذارد و بر دیدگاه شما تأثیر بگذارد.

هزینه ها

از زمانی که قانون مراقبت مقرون به صرفه (ACA) به قانون تبدیل شد، بیشتر سیاست های بهداشتی باید عناصر خاصی از مراقبت های پیشگیرانه برای زنان را پوشش دهد. این بدان معناست که تا زمانی که در شبکه ارائه دهنده خود بمانید، هیچ هزینه ای از جیب خود ندارید.

برای زنان بالای 40 سال، این شامل غربالگری ماموگرافی سرطان سینه هر 1 یا 2 سال بدون هیچ هزینه ای است.

مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۹ توسط گروه Martec برای سوزان جی کومن انجام شد، تفاوت‌های زیادی را در هزینه‌های آزمایش‌های بعدی نشان داد.

قیمت یک ماموگرافی تشخیصی به طور متوسط ​​از 172 دلار تحت مدیکر تا 239 دلار با بیمه خصوصی است. میانگین سونوگرافی از 54 تا 100 دلار متغیر است.

MRI پستان به طور متوسط ​​615 دلار تحت مدیکر و 1073 دلار با بیمه خصوصی هزینه دارد.

وقتی فکر می کنید که ممکن است به بیش از یک آزمایش نیاز باشد، می تواند صورت حساب بزرگی را به همراه داشته باشد.

محققان دریافتند که برخی از زنان با اطلاع از قیمت آزمایشات را لغو می کنند. دیگران تصمیم می گیرند به دلایل مختلف دیگری صبر کنند.

دکتر ریچارد رایترمن، مدیر پزشکی تصویربرداری پستان در مرکز سینه MemorialCare در مرکز پزشکی Orange Coast در Fountain Valley، کالیفرنیا است.

او به Healthline گفت که شما باید بتوانید قبل از برنامه ریزی آزمایشات، یک تخمین کتبی از این مرکز ارائه دهید.

این باید مزایایی را که تحت پوشش قرار می‌گیرند، به چه میزان، کسرها و پرداخت‌های مشترک مشخص می‌کند. اکثر تسهیلات همچنین دارای چیزی هستند که به آن “قیمت نقدی” می گویند. این مبلغ مستقیماً به بیمار پرداخت می شود و ممکن است در زمان ارائه خدمات پرداخت نشود. رایترمن گفت: اگر بیمار این فرآیند دوم را انتخاب کند، پرداخت‌ها به محدودیت‌های فرانشیز بیمه بیمار اعمال نمی‌شود.

سوزان براون، MS، RN، مدیر ارشد آموزش و پشتیبانی بیمار در سوزان جی کومن در تگزاس است.

او به Healthline گفت که دریافت پاسخ روشن در مورد هزینه ها می تواند دشوار باشد.

هر بیمه نامه متفاوت است و افرادی که تماس می گیرند ممکن است ندانند چه آزمایشاتی لازم است. همچنین، می‌توانید فکر کنید که ماموگرافی دیگری انجام می‌دهید، سپس رادیولوژیست می‌گوید که به سونوگرافی نیز نیاز دارید. براون توضیح داد که شما نمی دانید و مرکز تصویربرداری هم نمی داند تا زمانی که آنها تصویر دوم را دریافت کنند.

او ادامه داد: «احتمالاً مطمئن‌ترین کاری که یک فرد باید انجام دهد این است که با شرکت بیمه خود تماس بگیرد تا در مورد بیمه نامه خود اطلاعات کسب کند.

نرخ برگشت به تماس

رایترمن خاطرنشان می کند که بین 90 و 95 درصد زنان ماموگرافی طبیعی خواهند داشت. بقیه نیاز به آزمایش اضافی دارند.

حتی اگر این نتایج آزمایشات اضافی غیرسرطانی باشد، برخی از زنان ممکن است به تکرار ماموگرافی یا سونوگرافی در 6 ماهگی نیاز داشته باشند.

براون می گوید این مشکلی نیست که احتمالاً در روز غربالگری ماموگرافی با آن مواجه شوید.

«معمولاً، یک تکنسین تصاویر را می گیرد و به دنبال کیفیت خوب است. وقتی رضایت دادند، بیمار مرخص می شود. براون گفت، غیرعادی است که ماموگرافی غربالگری شامل هر چیزی غیر از این چهار نمای غربالگری باشد.

ماموگرافی معمولا به صورت دسته‌ای در طی یک یا دو روز خوانده می‌شود.

براون گفت: «بسته به روند این مرکز خاص، یک تماس تلفنی از پزشک، مرکز یا یادداشتی در نامه دریافت خواهید کرد که به شما اطلاع می‌دهد که برگردید».

تماس گرفتن

بر اساس انجمن سرطان آمریکا، نتایج مثبت کاذب به احتمال زیاد با اولین ماموگرافی اتفاق می افتد.

انجام ماموگرافی های قبلی برای مقایسه می تواند شانس مثبت کاذب را تا 50 درصد کاهش دهد.

براون خاطرنشان می کند که زنان جوان تر نیز احتمال بیشتری برای داشتن بافت سینه متراکم دارند. بدون ماموگرافی قبلی برای مقایسه، این می تواند یک چالش باشد.

تشخیص سرطان در سینه های متراکم سخت تر است. بافت متراکم سینه سفید به نظر می رسد. سرطان و حتی تومورهای خوش خیم نیز سفید به نظر می رسند. براون گفت، من شنیدم که یک رادیولوژیست آن را اینگونه توصیف می کند که “به دنبال یک خرس قطبی در طوفان برفی می گردد.”

رایترمن می‌گوید که به این «نقاب‌پوشی» می‌گویند.

او گفت: ماسک زدن را می توان با تکنیک هایی که مستقل از تراکم سینه حساس هستند، مانند سونوگرافی و MRI کاهش داد.

براون می گوید که هیچ دستورالعمل روشنی وجود ندارد که به پزشکان بگوید بر اساس تراکم سینه در ماموگرافی چه کاری انجام دهند.

او گفت: “آنها باید خطر ابتلا به سرطان سینه، درجه اضطراب و ترجیحات شخصی بیمار را در نظر بگیرند تا آنچه را که پزشک ارجاع دهنده به عنوان گام بعدی توصیه می کند.”

سوال پرسیدن

رایترمن می‌گوید که زنان باید بر اساس وضعیت باروری، سن فعلی، نمونه‌برداری‌های قبلی و سابقه خانوادگی سرطان سینه یا تخمدان، معیارهای عینی خطر شخصی را بپرسند.

اغلب اوقات، مرکز انجام ماموگرافی این اطلاعات خاص را در گزارشی که به پزشک سفارش دهنده یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ارسال می شود، ارائه می دهد. این اصطلاحات، مانند خطر 5 یا 10 ساله یا خطر ابتلا به سرطان پستان در طول زندگی را توصیف می کند. من به همه زنان توصیه می کنم که یک نسخه از این گزارش را درخواست کنند. رایترمن گفت که زن حق قانونی دارد که یک کپی داشته باشد.

او همچنین بر این باور است که می توانید برای بررسی دقیق زمان بگذارید.

رایترمن گفت: «در عرض یک ماه نشانک خوبی برای انجام آزمایش است، مگر اینکه چیز دیگری به شما گفته شود.

“مردم نیاز به دیدگاهی در مورد اینکه چقدر فوری است. هر تسهیلات باید توانایی ارائه برآورد کتبی از فرانشیزها و هزینه ها را بر اساس بیمه داشته باشد. و هنگامی که به عقب برگردیم، اکثریت قریب به اتفاق زنان سرطان نخواهند داشت.»

براون توصیه می‌کند در مورد آنچه که در تصویر دیده می‌شود و باعث بازگشت به تماس شده است، سؤال کنید.

کریستال پولسون، MSN، RN، NP، سوالاتی را مطرح کرد.

او به Healthline گفت که اولین ماموگرافی غربالگری خود را در سن 40 سالگی انجام داد و به او گفته شد که برای سونوگرافی “چسب” شود.

وقتی علت را پرسید، به او گفتند که “زنان معمولاً باید به هر حال سونوگرافی انجام دهند، بنابراین فکر کردم با انجام آن امروز کمی در وقت شما صرفه جویی کنم.”

او که یک پرستار و حامی بیمار بود، می‌دانست که سونوگرافی ضروری نیست و هزینه‌ای است که از جیبش خارج می‌شود. او رد کرد.

“بیماران باید همیشه بپرسند که آیا آزمایشات واقعا ضروری هستند و هزینه آنها چقدر است. در ضمن، ماموگرافی من کاملاً طبیعی بود و سونوگرافی به هیچ وجه مجاز نبود.»

قانون معلق

بنابراین، وقتی زنان در امتحانات بعدی با مسائل مالی مواجه می شوند، چه اتفاقی می افتد؟

زمانی که زنی تحت فراخوانی قرار گرفت و با هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده مواجه شد، ممکن است دفعه بعد کمتر احتمال دارد که معاینات بعدی مورد نیاز را دنبال کند. براون گفت: تشخیص تاخیری پیامدهایی برای درمان و نتیجه نهایی دارد.

سوزان جی. کومن از قانون دسترسی به تشخیص سرطان پستان در سال 2019، HR2428 پشتیبانی می کند. هدف افزایش دسترسی به تصویربرداری تشخیصی پستان از نظر پزشکی ضروری با کاهش هزینه‌های پرداختی است.

در بیانیه مطبوعاتی بنیاد کومن آمده است: «اگر تصویربرداری تشخیصی بعدی برای رد کردن سرطان سینه یا تأیید نیاز به بیوپسی انجام نشود، ماموگرافی غربالگری موفق تلقی نمی‌شود. استفاده سیستماتیک از غربالگری سرطان سینه و تشخیص های بعدی منجر به افزایش قابل توجهی در تشخیص زودهنگام سرطان سینه در 20 سال گذشته شده است.

آ مطالعه 2018 دریافتند که هر ساله بیش از 12 میلیون زن پس از انجام ماموگرافی غربالگری آزمایشات بعدی را دریافت می کنند. قیمت آن به 8 میلیارد دلار می رسد.

نادیده گرفتن آزمایشات بعدی ضروری نیز هزینه دارد.

هر چه تشخیص بیشتر طول بکشد، نرخ بقای 5 ساله سریعتر کاهش می یابد.