در پینترست به اشتراک بگذارید
کارشناسان می گویند افراد مبتلا به بیماری های جدی مانند دیابت و بیماری قلبی در صورت ابتلا به آنفولانزا می توانند علائم جدی تری داشته باشند. گتی ایماژ
 • سه سازمان بهداشتی با یکدیگر همکاری می کنند تا این خبر را به گوش مردم برسانند که افراد مبتلا به بیماری های جدی مانند بیماری قلبی و دیابت باید واکسن آنفولانزا دریافت کنند.
 • کارشناسان می گویند افراد مبتلا به بیماری های مزمن ممکن است عوارض جدی تری از آنفولانزا را تجربه کنند.
 • کارشناسان می گویند که افراد می توانند واکسن آنفولانزا را در مطب پزشک خود و همچنین در داروخانه ها و کلینیک ها دریافت کنند.

دریافت واکسن آنفولانزا می تواند جان افراد مبتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی را نجات دهد.

پس چرا نرخ ایمن سازی برای این گروه هنوز اینقدر پایین است؟

در یک مطالعه جدیدمحققان گزارش دادند که تقریباً از هر 3 نفر مبتلا به بیماری قلبی 1 نفر که در بررسی پانل هزینه های پزشکی ملی بین سال های 2008 و 2015 شرکت کرده اند، در سال قبل واکسیناسیون علیه آنفولانزا دریافت نکرده اند.

برای بیماران کم درآمد و بدون بیمه، نرخ عدم واکسیناسیون حتی کمتر است. حدود 65 درصد از این افراد واکسینه نشده بودند.

این تحقیق در انجمن قلب آمریکا ارائه خواهد شد جلسات علمی 2019 اواخر این هفته در فیلادلفیا.

هنوز در یک مجله معتبر منتشر نشده است.

به عنوان بخشی از این تحقیق، انجمن قلب آمریکا، انجمن ریه آمریکا و انجمن دیابت آمریکا برای اولین بار با هم همکاری می کنند تا آگاهی را در مورد اهمیت واکسن آنفولانزا برای افراد مبتلا به بیماری های مزمن افزایش دهند.

چه چیزی در خطر است؟

چند فصل گذشته آنفولانزا به ویژه مرگبار بوده است.

دکتر آلبرت ریزو، افسر ارشد پزشکی انجمن ریه آمریکا، به Healthline گفت: «ما شاهد تعداد قابل توجهی از افراد هستیم که در نتیجه آنفولانزا جان خود را از دست می دهند و اکثریت آن ها افراد بالای 65 سال هستند.

چه بیماری قلبی، بیماری ریوی، دیابت – اینها سه مورد بزرگ هستند – ما می دانیم که این افراد، به ویژه افراد مسن، در معرض خطر بالاتری برای ابتلا به آنفولانزا و ایجاد عوارضی هستند که می تواند بر کیفیت زندگی، میزان بستری شدن در بیمارستان، و ریزو گفت که ممکن است مرگ و میر را افزایش دهد.

انجمن قلب آمریکا می گوید: “اشتباه نکنید، عوارض آنفولانزا می تواند کشنده باشد.” در یک بیانیه مطبوعاتی. ما با حمایت از واکسیناسیون، برای نجات جان و حفظ کیفیت زندگی و استقلال میلیون‌ها آمریکایی مبتلا به بیماری مزمن با هم کار می‌کنیم.»

برای افراد مبتلا به بیماری قلبی عروقی، انجمن قلب آمریکا می‌گوید واکسن آنفولانزا می‌تواند خطر بستری شدن در بیمارستان و سایر رویدادهای مهم سلامتی، مانند حملات قلبی یا سکته مغزی و مرگ را کاهش دهد.

به همین دلیل است که کارشناسان پزشکی چندین سال است که توصیه های واکسیناسیون را ارائه می کنند.

لین تی براون، دکترا، CNP، FAHA، FAANP، FPCNA، FAAN، استاد پرستاری و پزشکی در دانشگاه راش شیکاگو و همچنین یک پزشک پرستار گفت: «آنفولانزا می‌تواند یک بیماری بسیار جدی برای افرادی باشد که بیماری‌های مزمن دارند. در مرکز راش قلب برای زنان.

این می تواند بدن را تا حدی ضعیف کند که ممکن است بهبود نیابد. براون به Healthline گفت: این به ویژه در افراد مسن صادق است.

دکتر ادواردو سانچزMPH، FAAFP، افسر ارشد پزشکی برای پیشگیری در انجمن قلب آمریکا، به Healthline گفت: «در افرادی که حملات قلبی و سکته مغزی داشته اند، لیستی از چیزهایی وجود دارد که می دانیم برای جلوگیری از حمله قلبی دوم باید انجام شود. سکته مغزی یا برخی از عوارض شدید دیگر به دلیل آنفولانزا.

توصیه هایی برای سلامت کلی

سانچز مراحل زیر را برای افراد مبتلا به بیماری قلبی برای اطمینان از سلامتی فهرست می کند:

 • آسپرین بخور
 • هر داروی دیگری را طبق دستور مصرف کنید.
 • سالانه واکسن آنفولانزا بزنید.

سانچز گفت: “اگر قبلاً سکته مغزی یا حمله قلبی کرده اید، احتمال وقوع یک اتفاق واقعاً جدی واقعاً بسیار زیاد است.”

سانچز اضافه می‌کند که همه بزرگسالان و کودکانی که می‌توانند واکسن آنفولانزا دریافت کنند باید هر سال واکسینه شوند، اما این واکسن برای کسانی که مشکلات سلامتی جدی دارند بسیار مهم است.

او گفت: «برای بیماران ما که بیماری‌های مزمنی مانند فشار خون بالا، دیابت یا آمفیزم دارند، دریافت واکسن آنفولانزا بسیار مهم است زیرا پیامد آنفولانزا با عوارض بسیار بسیار بیشتر برای مبتلایان به بیماری‌های مزمن است.»

تریسی دی. براون، مدیر اجرایی انجمن دیابت آمریکا، با این موضوع موافق است.

براون به Healthline گفت: «به عنوان فردی که مبتلا به دیابت زندگی می‌کنم، از نزدیک می‌دانم که چقدر مهم است که همه افرادی که دارای بیماری مزمن هستند واکسن آنفولانزا دریافت کنند. من هر سال مال خود را دریافت می‌کنم تا از ابتلا به آنفولانزا و همه عوارضی که می‌تواند با آن به وجود بیاید، جلوگیری کنم.»

بر اساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)واکسیناسیون سالانه آنفولانزا می تواند خطر بستری شدن در بیمارستان را تا 37 درصد کاهش دهد و خطر بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه را تا 82 درصد کاهش دهد.

براون گفت: «نوامبر ماه دیابت آمریکا است و ما از همه می‌خواهیم که تعداد آنها را بدانند و اقداماتی برای بهبود سلامت خود انجام دهند. “این یک قدم کوچک است که مردم می توانند برای بهبود سلامت خود بردارند، و ما از همکاری نزدیک با دوستان خود در انجمن قلب آمریکا و انجمن ریه آمریکا برای انتشار این پیام در همه جا هیجان زده هستیم.”

چرا مردم واکسن نمی زنند؟

سانچز خاطرنشان می کند که 30 درصد از مردم واکسینه نشده اند. در بین افراد بیمه نشده، دو برابر این نرخ است.

او گفت: «این مطالعه به ما یادآوری می‌کند که وقتی جمعیت افراد دارای بیمه را با افراد بدون بیمه مقایسه می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد.

با این حال، براون بیمه را به عنوان مانعی برای واکسن آنفولانزا نمی بیند.

او گفت: “Walgreens و CVS، دو داروخانه غالب، واکسن های رایگان آنفولانزا را تبلیغ می کنند، بنابراین من فکر نمی کنم بیمه مانعی باشد.”

در عوض، او به ایده های از پیش تعیین شده و عدم آگاهی اشاره می کند.

براون گفت: «فقدان آموزش در رابطه با درک اهمیت واکسن آنفولانزا. من این را از روی تمرین بالینی خودم می دانم. افرادی هستند که با واکسن آنفولانزا و بسیاری از واکسن های دیگر مخالف هستند.

براون می‌گوید مشکل این است که برخی از مردم هنوز معتقدند که با دریافت واکسن آنفولانزا به آنفولانزا مبتلا می‌شوند.

سال‌ها پیش، آنها ممکن است واکسن را زده باشند و احساس بیماری کرده باشند و بس. آنها دیگر این مفهوم را سرگرم نخواهند کرد. ما همیشه با آن مبارزه می کنیم.»

کمک به مردم برای از بین بردن باورهای غلط بالقوه کشنده در مورد واکسن آنفولانزا از دفتر مراقبت های اولیه آغاز می شود.

ریزو گفت: “بیمارانی که من به طور منظم می بینم، بسیاری از آنها می دانند که واکسن آنفولانزای خود را به صورت سالانه دریافت می کنند، اما باید توسط تیم مراقبتی که بیماری مزمن آنها را زیر نظر دارد به آنها آموزش داده شود.” داروخانه‌های دارویی آن را ارائه می‌دهند و این کمک می‌کند، اما پس از آن به آگاهی فرد بازمی‌گردد.»

ابتلا به آنفولانزا همچنین می تواند برای افراد مبتلا به بیماری های مزمن، به ویژه افراد مسن، تهدید کننده زندگی باشد.

واکسینه شدن می تواند مزایای حفاظتی ایمنی گله را برای جامعه شما فراهم کند.

براون گفت: «این فقط مربوط به خودمان نیست. “این در مورد افرادی است که ما با آنها در هر محیطی که مردم دور هم جمع می شوند در تماس هستیم.”

چگونه از شیوع آنفولانزا جلوگیری کنیم

براون توصیه های ساده ای در مورد اینکه چگونه مردم می توانند به جلوگیری از گسترش آنفولانزا کمک کنند، دارد:

 • واکسن بزنید
 • شستن دست ها و تکنیک های بهداشتی مناسب را تمرین کنید.

ما با دستان خود قسمت های دیگر صورت خود را لمس می کنیم. براون گفت: نشان داده شده است که میکروب‌ها روی آن‌ها ساکن هستند و می‌توانند از دست فردی به دست دیگر منتقل شوند.

او اضافه می کند که ما باید این را در مکان های عمومی در نظر بگیریم.

براون گفت: «سپس وقتی افراد دیگر سرفه می کنند، قطرات وجود دارند.

اجتناب از تماس با آنفولانزا در این فصل دشوار است. به همین دلیل است که پیشگیری، به ویژه برای افراد مبتلا به یک بیماری مزمن مانند بیماری قلبی، کلیدی است.

تنها با تزریق واکسن آنفولانزا می توان از آنفولانزا پیشگیری کرد. واکسینه نشدن از شما در برابر آنفولانزا محافظت نمی کند. اگر به آن مبتلا شوید، در صورت ابتلا به بیماری قلبی عروقی ممکن است نتیجه بدتری داشته باشید. خب راه حل اونجا چیه؟ سانچز گفت واکسن بزن.

در اینجا چند مکان وجود دارد که می توانید واکسن آنفولانزا دریافت کنید:

 • داروخانه یا خواربار فروشی محلی
 • کلینیک پیاده روی
 • پزشک مراقبت های اولیه