چربی اطراف کبد خطر نارسایی قلبی را افزایش می دهدبه گزارش سرویس ترجمه ایمنا، گروهی از محققان با استفاده از 11 مطالعه طولانی مدت از 5 کشور آمریکا، انگلستان، کره جنوبی، سوئد و فنلاند، رابطه بین چربی اطراف کبد و خطر ابتلا به قلب را بررسی کردند. شکست. ، تا ماه مارس 2222 آنها آنچه منتشر شده را ارزیابی کردند. آنها ارتباط بین بیماری کبد و نارسایی قلبی را در بیش از 11 میلیون نفر بررسی کردند.

نیمی از شرکت کنندگان در مطالعه زن بودند. میانگین سنی آنها 55 سال و میانگین BMI (شاخص توده بدنی) 26 بود که اضافه وزن در نظر گرفته می شود. محققان دریافتند که تقریباً 26 درصد یا 2.9 میلیون نفر در این مطالعه قبلاً به بیماری کبد چرب غیرالکلی مبتلا بودند. در طول متوسط ​​دوره نظارت 10 ساله، بیش از 9̱7̱0̱0̱0̱ فردی که مبتلا به نارسایی قلبی تشخیص داده می شود وضعیتی است که در آن قلب نمی تواند خون کافی را به بدن پمپاژ کند.

مطالعات نشان می دهد که چربی اطراف کبد خطر نارسایی قلبی را افزایش می دهد، بنابراین وجود بیماری کبد چرب غیر الکلی با افزایش 50 درصدی خطر نارسایی قلبی در دهه آینده مرتبط است. بیماری کبد چرب غیر الکلی مقاومت به انسولین را بدتر می کند، تشکیل پلاک را افزایش می دهد و ترکیبی از مواد شیمیایی التهابی و غلیظ کننده خون را آزاد می کند.