در پینترست به اشتراک بگذارید
انتخاب یک برنامه بهداشتی خوب می تواند سخت باشد، ما با کارشناسان در مورد آنچه باید بدانیم صحبت کردیم. گتی ایماژ
 • ثبت نام آزاد برای طرح های بهداشتی خریداری شده از طریق HealthCare.gov و مبادلات بازار ایالتی شروع می شود.
 • اجرا می شود از 1 نوامبر 2019 تا 15 دسامبر 2019.
 • چگونه می توانید برنامه مناسب خود و بودجه خود را پیدا کنید؟
 • کارشناسان می گویند مهم است که در هنگام انتخاب برنامه بهداشتی خود در نظر داشته باشید که هر چند وقت یک بار انتظار دارید به پزشک مراجعه کنید، آیا به داروهای تجویزی نیاز دارید یا نه، و اینکه آیا یک بیماری مزمن دارید.

انتخاب یک برنامه مراقبت های بهداشتی می تواند یک تلاش اعصاب خردکن باشد. شما باید آنچه را که می توانید در حق بیمه های ماهانه، پرداخت های مشترک و فرانشیزهای سالانه بپردازید متعادل کنید، در حالی که سعی کنید از پوشش مراقبت های بهداشتی کافی برخوردار باشید که از سفر به پزشک هراس نداشته باشید.

این برای همه دشوار است، اما اغلب برای افراد بدون پوشش کارفرما که در بازار آزاد در جستجوی برنامه مراقبت بهداشتی مناسب هستند، دشوارتر است.

با در نظر گرفتن این موضوع، ما با کارشناسان در مورد آنچه که می‌توانید در یک برنامه سلامت جستجو کنید صحبت کردیم تا بتواند پوشش کافی را بدون اعمال مالیات بیش از حد بر کیف پول شما ارائه دهد.

و این زمان عالی برای یافتن طرحی است که متناسب با نیازهای شما باشد و در هزینه شما صرفه جویی کند، زیرا ثبت نام آزاد برای طرح ها در صرافی فدرال از 1 نوامبر شروع می شود.

آنچه در مورد افزایش و کاهش هزینه حق بیمه باید بدانید

CNN گزارش می دهد که انتظار می رود میانگین حق بیمه برای طرح مراقبت های بهداشتی معیار در مبادله بهداشتی قانون مراقبت مقرون به صرفه در سال آینده 4 درصد کاهش یابد.

این با حق بیمه سالانه برای پوشش سلامت خانواده که از طریق کارفرما دریافت می شود مقایسه می شود. بنیاد خانواده کایزر گزارش می دهد که این حق بیمه ها نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش یافته است.

سایر هزینه های از جیب خود نیز در حال افزایش است، از جمله فرانشیز برای پوشش کارفرما. این مبلغی است که باید قبل از شروع بیمه شما برای پوشش بیشتر خدمات بپردازید.

این خبر مبنی بر کاهش حق بیمه برای طرح‌ها در بورس مراقبت‌های بهداشتی ACA، خبر خوبی برای افرادی است که واجد شرایط پوشش کارفرما، Medicaid (برای درآمد کمتر)، یا Medicare (افراد 65 سال و بالاتر) نیستند.

اگر می خواهید این پس انداز را قفل کنید، باید به زودی اقدام کنید.

دوره ثبت نام آزاد برای HealthCare.gov فدرال و بازارهای بیمه ایالتی از شروع می شود 1 نوامبر 2019 تا 15 دسامبر 2019.

این واقعیتی است که ظاهراً 88 درصد آمریکایی ها ممکن است آن را ندانند. اما اگر می‌خواهید طرح خود را از بازار آزاد دریافت کنید، مهم است که این جدول زمانی را در ذهن داشته باشید.

اگر مهلت را از دست دادید، باید تا سال آینده برای درخواست صبر کنید، مگر اینکه واجد شرایط یک دوره ثبت نام ویژه باشید. این امر در مورد رویدادهای مهم زندگی مانند بچه دار شدن، ازدواج یا از دست دادن پوشش بهداشتی شما صدق می کند.

پیمایش فرآیند ثبت نام و مقایسه برنامه های مراقبت های بهداشتی می تواند پیچیده باشد، بنابراین بهتر است برای شروع تا آخرین لحظه منتظر نمانید.

کیتلین دونوان، مدیر ارشد روابط عمومی در بنیاد ملی حمایت از بیماران، توصیه می‌کند که «چند ساعتی به خود فرصت دهید تا واقعاً برنامه‌های مختلف را بررسی کنید».

همچنین، اگر تفاوت بین حق بیمه، فرانشیزها، پرداخت های مشترک و بیمه مشترک کمی مبهم هستید، ممکن است بخواهید به زبان برنامه بهداشتی خود فکر کنید. این آموزش Healthline به شما کمک می کند در کمترین زمان مسلط شوید.

نیازهای سلامتی خود را در نظر بگیرید

قبل از شروع مقایسه برنامه های مراقبت های بهداشتی، به این فکر کنید که نیازهای سلامتی شما و خانواده تان در سال آینده چه خواهد بود.

دکتر نانسی نیلسن، MD، PhD، دانشیار ارشد سیاست های بهداشتی در دانشگاه در دانشکده پزشکی و علوم زیست پزشکی جاکوبز بوفالو گفت که شما نمی توانید پیش بینی کنید که آیا اتفاق بدی قرار است بیفتد، مانند صدمه دیدن در پیست اسکی یا آسیب دیدن. مبتلا به سرطان تشخیص داده شد.

او افزود: “اما به طور کلی، شما می توانید آن را بر اساس نیازهای خانواده خود در گذشته ارزیابی کنید.”

به عنوان مثال، اگر فرزندان کوچکی دارید، آنها باید اغلب به پزشک اطفال مراجعه کنند. یا اگر باردار هستید، به مراقبت های دوران بارداری نیاز دارید. این هر دو موقعیت نسبتاً ارزانی هستند.

نیلسن گفت: «از سوی دیگر، اگر یکی از اعضای خانواده شما یک بیماری جدی داشته باشد، این احتمال وجود دارد که هزینه‌های مراقبت پزشکی شما – هزینه کل – بسیار زیاد باشد.»

برای تخمین اینکه به چه مراقبت های بهداشتی نیاز دارید، سوالات زیر را از خود بپرسید. اگر همسر یا فرزندی دارید، همین سوالات را در مورد وضعیت سلامتی آنها بپرسید.

 • آیا یک بیماری مزمن مانند دیابت، فشار خون بالا یا سرطان دارید؟
 • آیا چندین بار در سال به پزشک یا متخصصان مراقبت های اولیه خود مراجعه می کنید؟
 • آیا به کارهای آزمایشگاهی منظم، ام آر آی، سی تی اسکن یا آزمایشات دیگر نیاز دارید؟
 • هر چند وقت یک بار از مراکز مراقبت فوری یا اورژانس، چه برای مراقبت های معمول یا فوری استفاده می کنید؟
 • آیا یک یا چند دارو مصرف می‌کنید، به‌ویژه داروهایی با نام تجاری که اغلب گران‌تر هستند؟

دونووان گفت: «وقتی همه اینها را فهمیدید، می‌توانید به نوع برنامه‌ای که نیاز دارید نگاهی بیندازید.»

چهار دسته از برنامه های سلامت وجود دارد: برنز، نقره، طلا و پلاتین. آنها در میزان هزینه های پزشکی که باید از جیب خود بپردازید متفاوت هستند.

در هر طرحی که انتخاب کنید، همان کیفیت مراقبت را دریافت می کنید.

“بهترین” طرح را برای خود انتخاب کنید

هنگامی که شروع به مقایسه برنامه های مراقبت های بهداشتی می کنید، انتخاب برنامه ای با کمترین حق بیمه یا هزینه ماهانه می تواند وسوسه انگیز باشد.

در حالی که این نکته مهمی است که باید در نظر بگیرید – به خصوص اگر درآمد کمتری کسب می کنید – برنامه های با حق بیمه کمتر با معاوضه همراه هستند.

طرح‌های بیمه‌ای که کمترین حق بیمه را دارند اساساً دارای ریسک بالاتری هستند. آنها تمایل دارند برنامه هایی با کسر بالاتر باشند. دکتر نیکول روچستر، بنیانگذار Your GPS Doc و نویسنده کتاب «ناوبری مراقبت های بهداشتی 101: راهنمای دانش آموزان دانشگاهی (و والدین!)» می گوید: «آنها معمولاً هزینه های قابل توجهی از جیب خود دارند.»

این جایی است که برآورد نیازهای بهداشتی شما مطرح می شود.

روچستر گفت، افرادی که هزینه‌های پزشکی بالاتری دارند، «احتمالاً از صرف هزینه کمی بیشتر در قسمت جلویی با حق بیمه کمی بیشتر سود می‌برند، اما طرحی را انتخاب می‌کنند که کسر کمتری داشته باشد و هزینه‌های از جیب کمتری داشته باشد».

به عنوان مثال، اگر به آزمایش‌های مداومی مانند ام‌آر‌آی یا سی‌تی‌اسکن نیاز دارید، می‌توانید با انتخاب طرحی با حق بیمه ماهانه بالاتر، اما کسر کمتر، در هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

به همین ترتیب، اگر هر سال به طور مکرر به پزشک یا متخصص مراقبت های اولیه خود مراجعه می کنید، ممکن است بخواهید طرحی را با دستمزد کم برای این بازدیدها انتخاب کنید.

برای برخی – مانند افراد سالم و جوان – یک طرح با کسر بالا ممکن است منطقی باشد. اگر در این دسته قرار می گیرید، به خاطر داشته باشید که برای رسیدن به فرانشیز تنها یک تصادف رانندگی بد یا جراحی لازم است.

روچستر گفت: جوانان گاهی اوقات «وقتی به بیمارستان می‌روند شوکه می‌شوند و مسئولیت تمام هزینه‌ها تا فرانشیز خود را بر عهده می‌گیرند، که اغلب به چندین هزار می‌رسد».

پس از تعیین برنامه، بررسی کنید تا مطمئن شوید پزشک فعلی شما در شبکه ارائه دهنده گنجانده شده است.

شرکت های بیمه معمولاً یک لیست آنلاین از ارائه دهندگان دارند که در شبکه هر طرح گنجانده شده است. اما Donovan همچنان توصیه می‌کند که با مطب پزشک خود تماس بگیرید تا تأیید کنید که آنها برای سال آینده “در شبکه” خواهند بود.

از راه های دیگر در مراقبت های بهداشتی صرفه جویی کنید

نیلسن گفت بسته به درآمد و وضعیت خانواده‌تان، ممکن است واجد شرایط Medicaid، اعتبار مالیاتی حق بیمه، یا پس‌انداز اضافی در هزینه‌هایی مانند فرانشیز، پرداخت‌های مشترک و بیمه مشترک باشید.

HealthCare.gov یا یک وب سایت بازار دولتی شما را از طریق این گزینه ها راهنمایی می کند.

راه دیگر برای صرفه جویی در مراقبت های بهداشتی با یک حساب پس انداز بهداشتی یا HSA است. این حساب به شما این امکان را می دهد که برای پرداخت هزینه های پزشکی پولی را به صورت پیش از مالیات کنار بگذارید.

دانوان گفت: “اگر می توانید یک برنامه پس انداز سلامتی را بپردازید – و این اگر بسیار بزرگ است – من آنها را به دلایل زیادی تشویق می کنم.”

شما فقط در صورتی می توانید به HSA کمک کنید که برنامه مراقبت های بهداشتی با فرانشیز بالا داشته باشید.

اما می‌توانید از HSA برای پرداخت فرانشیزها، پرداخت‌های مشترک، بیمه مشترک و برخی هزینه‌های دیگر – هرچند معمولاً حق بیمه نیست – برای خود و افراد تحت تکفل خود استفاده کنید.

همچنین، دونوان گفت: «موردهای زیادی وجود دارد که می‌توانید از HSA برای مواردی که به طور سنتی تحت پوشش برنامه شما نیستند، استفاده کنید.

این شامل مواردی مانند بریس های دندانی، درمان های باروری و مراقبت های کایروپراکتیک می شود.

دونوان گفت که از آنجایی که وجوه HSA سال به سال جاری می شود، اگر آنها را خرج نکنید، می توانید از آنها به عنوان نوعی “برنامه جایگزینی بازنشستگی” نیز استفاده کنید.

طبق گفته Fidelity، با توجه به اینکه یک زوج متوسط ​​پس از بازنشستگی در سن 65 سالگی به 280000 دلار برای پوشش هزینه های مراقبت های بهداشتی خود نیاز دارند، HSA می تواند امنیت کمی را برای سال های طلایی آنها ایجاد کند.

منابع

 • برای درخواست و ثبت نام در وب به HealthCare.gov مراجعه کنید.
 • با مرکز تماس بازار به شماره 1-800-318-2596 تماس بگیرید. کاربران Teletypewriter (TTY) می توانند با شماره 1-855-889-4325 تماس بگیرند.
 • از LocalHelp.HealthCare.gov دیدن کنید تا افرادی را در جامعه خود بیابید که می توانند به شما در درخواست و ثبت نام کمک کنند.
 • منابع #GetCovered بنیاد ملی مدافع بیمار را بررسی کنید.