کشت برای استفاده از حمل و نقل پاک در آموزشگاه حمل و نقل اراکحجت الله مرادی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: پارک آموزش ترافیک شهری «مدرسه ترافیک» به منظور بهره گیری از مشارکت دانش آموزان در شکل گیری فرهنگ ترافیک فعال شد و دانش آموزان این مدرسه با مشکلات ترافیکی آشنا شدند و شروع به فعالیت کردند. یاد بگیرید از آنها استفاده کنید وسایل نقلیه عمومی و وسایل نقلیه را از سنین پایین تمیز می کند و می تواند تاثیر زیادی در فرهنگ سازی این موضوعات در جامعه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه 18 دستگاه در حال رسیدگی به معضل ترافیک هستند که باید در این زمینه به شهردار کمک کنند، در حال برنامه ریزی هستیم.

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری اراک گفت: این آموزش ها به صورت تئوری شامل آشنایی با علائم راه، خط کشی، عبور از پل های عابر پیاده، چراغ راهنمایی است که پس از آن دانش آموزان شهرک مینیاتوری را در محوطه دانشگاه طراحی می کنند. آشنایی با این قوانین و در پایان اثربخشی این آموزش ها به صورت نقاشی بررسی می شود.

وی بیان کرد: در این مکان مباحث مربوط به فرهنگ سازی برای استفاده از حمل و نقل پاک و استفاده از مسیرهای دوچرخه سواری نیز آموزش داده می شود.