در پینترست به اشتراک بگذارید
چندین منطقه قبلاً هشدارهای مربوط به گزش کنه و بیماری لایم را در سال جاری صادر کرده اند. گتی ایماژ

اگرچه بهار تازه شروع شده است، فصل کنه ها در حال حاضر به خوبی شروع شده است.

هجوم هوای مرطوب که در سراسر کشور مشاهده می‌شود، کنه‌ها را زودتر از حد معمول به بیرون می‌خزند.

مقامات بهداشتی پیش بینی می کنند که از آنجایی که اکثر کنه ها در هوای گرم و مرطوب رشد می کنند، فصل کنه ها احتمالا امسال بسیار سخت خواهد بود.

جیم فردریکز، دکترا، حشره شناس ارشد انجمن ملی مدیریت آفات (NPMA)، «در حالی که در زمستان گذشته مناطق سراسر کشور یا به طور نامناسب سرد یا گرم بودند، تقریباً یک عامل مشترک تقریباً در همه آنها وجود دارد: رطوبت بیش از حد». در بیانیه مطبوعاتی دوسالانه Bug Barometer NPMA گفته شد.

او گفت: «از ثبت رکورد برف در بخش‌هایی از تگزاس و آریزونا تا باران بیش از حد در جنوب شرقی، ادامه بارش پیش‌بینی‌شده برای اکثر نقاط کشور در فصل آینده به رشد و تکثیر جمعیت آفات اجازه می‌دهد.»

در اینجا چیزی است که باید امسال انتظار داشته باشیم

انواع مختلفی از کنه ها در سراسر کشور پراکنده هستند. هر گونه بیماری متفاوتی مانند بیماری لایم، آناپلاسموز، ریکتسیوز تب خالدار و بابزیوز را منتقل می کند.

بسیاری از کنه‌ها می‌توانند حامل میکروب‌هایی باشند که برای سلامتی ما مضر هستند، اما تنها تعداد انگشت شماری آن‌ها در واقع یک تهدید جدی هستند. بیشتر گزش کنه بی ضرر است و هیچ علامت فیزیکی ایجاد نمی کند.

در حالی که تعداد زیادی از گونه های کنه در سراسر جهان وجود دارد، تنها تعدادی از گونه های منتخب نیش می زنند و بیماری را به مردم منتقل می کنند. دکتر رابرت گلاتر، پزشک اورژانس در بیمارستان لنوکس هیل در نیویورک، به Healthline گفت: یکی از مهم ترین و مرتبط ترین آنها کنه است که بیماری لایم را منتقل می کند.

بیماری لایم شایع ترین بیماری منتقله از طریق کنه در ایالات متحده است. هر ساله تقریبا 30000 مورد بیماری لایم در کشور گزارش می شود.

با این حال مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) او معتقد است که تعداد واقعی آمریکایی‌هایی که هر ساله به بیماری لایم مبتلا می‌شوند ممکن است نزدیک به 300000 نفر باشد.

باکتری ها بورلیا بورگدورفری باعث بیماری می شود و از طریق نیش کنه پا سیاه آلوده منتقل می شود.

اگرچه بیماری لایم به طور سنتی در شمال شرقی، میانه آتلانتیک و غرب میانه بالایی شایع است، مقامات بهداشتی انتظار دارند دامنه جغرافیایی کنه پا سیاه همچنان در حال گسترش باشد.

موارد ابتلا به بیماری لایم در کجا افزایش می یابد

چندین منطقه در ایالات متحده قبلاً در سال جاری هشدارهای مربوط به گزش کنه و بیماری لایم را صادر کرده اند.

به عنوان مثال، ایندیانا، افزایش کنه های حامل لایم را در چندین شهرستان در ماه مارس گزارش کرد.

پنسیلوانیا نیز مراقب است. طبق گزارش CDC، این ایالت از نظر تاریخی، کانونی برای کنه ها بوده است، با بیش از دو برابر موارد بیماری لایم در سال های اخیر نسبت به هر ایالت دیگر. نقشه مراقبت بیماری لایم.

سایر مناطق کشور شاهد افزایش سایر گونه های کنه و بیماری های منتقله از طریق کنه هستند. اورگان اخیراً یک افزایش غیرمعمول در تب کنه کلرادو را گزارش کرده است، ویروس نادری که توسط کنه منتقل می شود و توسط کنه چوبی کوه راکی ​​منتقل می شود.

همچنین نوع جدیدی از تیک وجود دارد – تیک کنه شاخ بلند آسیایی – به سرعت در سراسر ساحل شرقی گسترش می یابد.

کنه شاخ بلند آسیایی که معمولاً در نیمکره غربی یافت می شود، اولین بار در سال 2017 در ایالات متحده شناسایی شد. از آن زمان تاکنون، این کنه در آرکانزاس، کانکتیکات، مریلند، نیوجرسی، نیویورک، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، ویرجینیا و ویرجینیای غربی مشاهده شده است. .

«کنه شاخ بلند پتانسیل حامل بسیاری از بیماری‌های دیگر را دارد که می‌تواند تأثیر مخربی بر جمعیت ایالات متحده داشته باشد. گلاتر گفت: ضروری است که تلاش های قابل توجهی را برای ردیابی دامنه و راه های مهار گسترش بیشتر آن اختصاص دهیم.

در حالی که مقامات بهداشتی سخت در حال کار برای نظارت بر این کنه جدید و درک خطری هستند که این کنه جدید ایجاد می کند، از 25 مارس 2019، هیچ میکروب مضری روی این نوع کنه شناسایی نشده است. CDC می گوید.

فعالیت تیک سال به سال در حال افزایش است

بر اساس گزارش ها، طی دو سال گذشته، بیماری های منتقله از طریق کنه افزایش یافته و در سال 2017 به بالاترین حد خود رسیده است. CDC.

گزارش ها بیماری های منتقله از طریق کنه از 48610 مورد در سال 2016 به 59349 مورد در سال 2017 رسیده است.

کارشناسان بهداشت مطمئن نیستند که چه چیزی باعث این روند شده است. برخی گمان می کنند که این افزایش تا حدی به دلیل آن است تغییرات آب و هوایی. دماهای گرمتر ممکن است شرایطی را ایجاد کند که برای کنه ها و سایر ناقلان بیماری های منتقله از طریق ناقل بهتر است. CDC گزارش داد.

کنه‌ها بیشتر در شمال یافت می‌شوند و این احتمالاً تا حدودی به دلیل تغییرات آب و هوایی است. اما تغییر آب و هوا تنها محرک آن نیست.

به‌عنوان مثال، افزایش جمعیت کنه‌ها و بیماری لایم در ویرجینیا و تنسی نشان می‌دهد که عوامل دیگری – مانند الگوهای مسکونی انسان و کاربری زمین – نیز ممکن است نقش داشته باشند.

برخی دیگر استدلال می کنند که در حالی که به نظر می رسد بیماری های منتقله از طریق کنه در حال افزایش است، اعداد بالاتر ممکن است صرفاً نتیجه آگاهی عمومی بالاتر و بنابراین افزایش گزارش علائم در طول سال ها باشد.

صرف نظر از این، واضح است که فعالیت کنه ها در حال افزایش است و دانشمندان شاهد گسترش جمعیت کنه ها در مناطق جدید با سرعتی نگران کننده هستند.

چگونه از خود در برابر کنه محافظت کنیم

اول از همه، مهم است که بفهمیم کدام انواع کنه ها در منطقه شما فعال ترین هستند.

گلاتر گفت: “در وهله اول محافظت از خود در برابر نیش پشه و کنه بهترین راه برای کاهش شانس ابتلا به بیماری های منتقله از طریق کنه و پشه است.”

گلاتر توصیه می کند که این شامل پوشیدن پیراهن های آستین بلند و شلوارهای بلند و استفاده صحیح از مواد دافع حشرات – که ایده آل آن حاوی DEET است – قبل از راه رفتن در مناطق جنگلی و چمن است.

گلاتر همچنین استفاده از یک ماده دافع مانند پرمترین را به جوراب، چکمه و سایر لباس های بیرونی خود توصیه می کند.

اگر متوجه یک کنه در بدن خود شدید، آن را حذف کنید در اسرع وقت. از یک موچین استفاده کنید تا کنه را تا حد ممکن نزدیک به پوست خود بگیرید.

از خرد کردن یا شکستن کنه خودداری کنید. این می تواند باعث شود که تکه هایی از دهان کنه در پوست باقی بماند که می تواند باعث عفونت شود.

علائم بیماری های منتقله از طریق کنه معمولاً یک یا دو هفته طول می کشد تا ظاهر شوند. اگر متوجه بثورات پوستی یا تب شدید، به پزشک خود مراجعه کنید و در مورد گزش کنه و محل وقوع آن بگویید. تشخیص به موقع و دقیق کلید پیشگیری از عوارض بعدی است.

خط پایین

کارشناسان بهداشت می گویند به لطف هوای گرم و مرطوب که در سرتاسر کشور مشاهده می شود، فصل کنه امسال بسیار سخت خواهد بود. با توجه به سطوح بی سابقه بیماری لایم و کشف نوع جدیدی از کنه در سراسر ایالات متحده، درک و پیشگیری از گزش کنه بسیار مهم است.