مقامات می گویند استنشاق مجدد فرموله شده فقط علائم را پنهان می کند و بیماری را درمان نمی کند. این شرکت می گوید محصولش زندگی مردم را بهبود می بخشد.

در پینترست به اشتراک بگذارید
استنشاق کننده اصلی Primatene Mist در سال 2011 به دلیل نگرانی در مورد تأثیر آن بر لایه اوزون از بازار خارج شد. گتی ایماژ

پس از هفت سال، Primatene Mist به عنوان یک استنشاق بدون نسخه (OTC) برای افراد مبتلا به آسم خفیف بازگشته است.

دوباره فرموله شده است و دیگر حاوی کلروفلوئوروکربن های تخریب کننده ازن (CFC) نیست.

انتظار می رود این اسپری در اوایل سال آینده به قفسه های فروشگاه بازگردد.

ممکن است فکر کنید که جامعه آسم از خوشحالی می پرد.

اما لزوماً اینطور نیست.

Healthline با مقامات سازمان‌های آسم و آلرژی صحبت کرد که نگرانی‌های خود را در مورد ایمنی و فرمول جدید Primatene به اشتراک گذاشتند.

تونیا ویندرز، رئیس و مدیر اجرایی شبکه آلرژی و آسم، به Healthline گفت: «متخصصان در این زمینه به شدت احساس می‌کنند که این درمان مناسبی برای بیماران مبتلا به آسم نیست و نباید به بازار OTC بازگردد.

پس موضوع چیست؟

ویندرز می گوید که گزینه OTC در واقع بیماران آسم را به خطر می اندازد.

او گفت: «اپی نفرین راسمیک، ماده فعال موجود در پریمتن میست، یک درمان توصیه شده برای آسم نیست.

ویندرز افزود: “آسم بیماری مناسبی برای تنظیمات OTC نیست.” “این یک بیماری “خودت انجام بده” نیست.”

برخی از افراد در جامعه آسم و آلرژی احساس می‌کنند که نگرانی‌های ایمنی بسیار شدید است، آنها بیانیه مشترکی منتشر کردند که از بیماران می‌خواهد از Primatene Mist دوری کنند.

نگرانی های دیگر

مواد تشکیل دهنده مه تنها مسئله نیست.

کارشناسان آسم می گویند که با افزایش دسترسی به گزینه های OTC، افراد ممکن است کمتر علائم را با تیم پزشکی خود در میان بگذارند و این می تواند عواقب تهدید کننده زندگی داشته باشد.

آنها خاطرنشان کردند که 22 میلیون نفر در ایالات متحده با این بیماری مزمن زندگی می کنند که می تواند در صورت شعله ور شدن نیاز به اقدام فوری داشته باشد.

آنها ذکر کردند که روزانه 10 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند و این مرگ و میرها به طور مساوی در بین افراد مبتلا به آسم خفیف، متوسط ​​و شدید پخش می شود.

ویندرز گفت: “ما می دانیم که دلیل شماره 1 مرگ روزانه 10 نفر بر اثر آسم، عدم کنترل و استفاده بیش از حد از داروهای تسکین دهنده سریع است.” این محصول تازه تایید شده برای پوشاندن علائم آسم بدون رسیدگی به علت زمینه ای استفاده خواهد شد. علاوه بر این، احتمالاً دسترسی به مراقبت های مناسب را به تاخیر می اندازد و می تواند رابطه پزشک و بیمار را تضعیف کند، زیرا در صورت استفاده بیماران از Primatene Mist OTC، پزشک هیچ اطلاعی نخواهد داشت.

کنت مندز، رئیس و مدیر اجرایی بنیاد آسم و آلرژی آمریکا، در یک بیانیه رسمی احساسات مشابهی را به اشتراک گذاشت:

AAFA از دسترسی به گزینه های درمانی مقرون به صرفه برای جامعه ما پشتیبانی می کند. با این حال، ناشناخته است که چگونه تایید FDA از Primatene Mist ممکن است بر نتایج آسم تأثیر بگذارد. در حال حاضر این یک درمان مبتنی بر دستورالعمل نیست.»

مندز افزود: “مانند هر دارو و بیماری مزمن دیگری، مهم است که افراد با پزشک خود مشورت کنند تا مطمئن شوند که دارو برای آنها مناسب است.”

آنچه FDA می گوید

Primatene Mist در سال 2011 به دلیل قوانین زیست محیطی مندرج در پروتکل 1987 مونترال از قفسه ها خارج شد.

قبل از آن، این محصول 50 سال در بازار بود.

این تنها دستگاه تنفسی با دوز OTC باقی مانده است. بقیه فقط با نسخه در دسترس هستند.

فرمول جدید Primatene Mist هفته گذشته توسط FDA تایید شد.

در یک بیانیه مطبوعاتی، مقامات FDA گفتند که تاییدیه Primatene Mist بخشی از تلاش های آژانس برای افزایش تعداد محصولات OTC است.

در این بیانیه آمده است: «یکی از اولویت‌های ما این است که مطمئن شویم مصرف‌کنندگان به داروهایی دسترسی دارند که به حفظ سلامت آنها کمک می‌کند. بخشی از این دسترسی شامل در دسترس بودن داروهای بدون نسخه و بدون نسخه ایمن و موثر (OTC) است که می تواند به مصرف کنندگان برای رسیدگی به شرایط پزشکی کمک کند.

آنها خاطرنشان می کنند که وقتی Primatene Mist در سال 2011 از قفسه های فروشگاه حذف شد، برخی از مصرف کنندگان مخالفت هایی داشتند.

زمانی که Primatene Mist در طول مرحله حذف CFC از بازار خارج شد، بسیاری از مردم به حذف محصول اعتراض کردند. در بیانیه FDA آمده است که در میان آنها بیماران مبتلا به آسم خفیف بودند که با موفقیت از این محصول استفاده می کردند. همچنین نگرانی برای جمعیت های محروم وجود داشت که دسترسی دیگری به درمان آسم نداشتند.

مقامات FDA گفتند که تاییدیه Primatene Mist هفته گذشته پس از بررسی گسترده مزایا و خطرات صورت گرفت.

در همان زمان، مقامات FDA برخی از هشدارهای گروه‌های آسم را تکرار می‌کنند و قویاً از مصرف‌کنندگان می‌خواهند که از محدودیت‌های محصول آگاه باشند.

مقامات FDA به Healthline گفتند: «پریمتن میست جایگزینی برای داروهای تجویزی آسم نیست. مانند استفاده از هر دارویی، بیماران باید در مورد گزینه های درمانی با پزشک خود صحبت کنند.

در پینترست به اشتراک بگذارید
تصویر از طریق Amphastar Pharmaceuticals Inc.

شرکت می گوید محصول زندگی را بهبود می بخشد

مقامات Amphastar، سازنده Primatene Mist، گفتند که محصول آنها برای بسیاری از 22 میلیون نفر در ایالات متحده که آسم دارند، تسکین خواهد داد.

دکتر جک ژانگ، مدیر اجرایی Amphastar در بیانیه ای گفت: “مأموریت Amphastar توسعه و ارائه محصولات دارویی و سیستم های تحویل نوآورانه به بازار است که زندگی مردم را به طور معناداری بهبود می بخشد و ما معتقدیم که Primatene Mist دقیقاً این کار را انجام خواهد داد.”

در وب‌سایت Primatene Mist Amphastar، این شرکت این محصول را با حروف بزرگ برای تأکید، به‌عنوان «تسکین موقت علائم خفیف آسم متناوب» توصیف می‌کند.

این می افزاید که از آنجایی که “آسم تهدید کننده زندگی است”، افرادی که علائم جدی یا مداوم را تجربه می کنند باید به پزشک خود مراجعه کنند.

مقامات Amphastar برای اظهار نظر بیشتر Healthline را به بیانیه FDA ارجاع دادند.

خط پایین

سهامداران کلیدی در جامعه آگاهی و حمایت از آسم استفاده از پریمتن میست را برای افراد مبتلا به آسم توصیه نمی کنند.

آنها می گویند فرمول جدید دارای تعدادی نگرانی ایمنی است.

یکی این که یک عنصر کلیدی در استنشاقی که به عنوان اپی نفرین راسمیک شناخته می شود، درمان تایید شده ای برای آسم نیست.

مورد دیگر این است که چون Primatene Mist علائم آسم را پنهان می کند، افراد مبتلا به این بیماری اطلاعات کاملی در مورد وضعیت خود در اختیار پزشکان خود قرار نمی دهند.

کارشناسان می گویند افراد مبتلا به آسم باید قبل از تعویض یا تکمیل دارو با تیم پزشکی خود مشورت کنند.