یک روز پس از آنکه مرد 66 ساله ویچیتا هنگام خروج از بازی فوتبال روز یکشنبه کانزاس سیتی سرپرستان پس از برخورد با دو راننده کوبیده و جان باخت ، جان خود را از دست داد ، یک گروه حمایتی از دوچرخه و عابران پیاده درخواست خود را برای ایمن سازی محیط اطراف تجدید کرد.

برنت هیو ، مدیر اجرایی دوچرخه و پیاده روی میسوری ، که در فاصله ای نه چندان دور زندگی می کند ، می گوید: “این امر با توجه به نحوه طراحی خیابان و با توجه به میزان رفت و آمد عابران پیاده در آن منطقه اجتناب ناپذیر بود.” تصادف مرگبار

وی گفت اساساً هیچ دسترسی عابرین پیاده به طراحی محوطه مجتمع ورزشی ترومن ، محل ورزشگاه های Arrowhead و Kaufman وجود ندارد. مردم اغلب از چندین خط ترافیک در امتداد بلو ریج کات آف عبور می کنند.

هیو گفت: “این مشکلی بود که فقط منتظر وقوع آن بودیم و در واقع شگفت انگیز است که ما این سالها را بدون مشکلات بیشتر ، مرگ و میر بیشتر بدست آورده ایم.”

هیو گفت ، یکی از ساده ترین ، سریعترین و ارزانترین راه حلها ایجاد چند گذرگاه در منطقه با موانع برای ایجاد پناهگاههای عابر پیاده یا پناهگاههای امن است. حتی ارائه پرچم با دید بالا برای حمل مردم در خیابان ها باعث می شود عابران پیاده برای رانندگان بیشتر قابل مشاهده باشند.

سالهاست که درخواست هایی مبنی بر دوست داشتنی ترین منطقه برای مجتمع ورزشی ترومن برای عابران پیاده و دوچرخه وجود دارد.

استیون هیکل از ویچیتا هنگام خروج از بازی یکشنبه شب در ورزشگاه Arrowhead هنگام برخورد با دو راننده برخورد کرده و کشته شد. وی در حال تلاش برای عبور از بلو ریج کاتاف با شخص دیگری در نزدیکی خیابان 43 شرقی بود که مورد اصابت قرار گرفت.

آنها بازی را زود ترک کرده بودند و تیم های راهنمایی و رانندگی پلیس هنوز در منطقه نبودند تا به ترافیک کمک کنند تا از ورزشگاه خارج شود.

راننده ای با یک وسیله نقلیه به سمت جنوب با هیکل برخورد کرد و سپس بدون توقف متواری شد. در حالی که او مجروح در خیابان دراز کشیده بود ، راننده دوم با او برخورد کرد. آن راننده نیز از محل متواری شد.

هیکل بعداً در بیمارستان درگذشت.

پلیس هیچ توضیحی درباره خودروها و اطلاعات مشکوک نداشت. با این حال ، آنها قطعاتی از آینه جانبی و چراغ راهنما داشتند که به نظر می رسید از یکی از وسایل نقلیه سقوط کرده است.

مایکل کلی گفت: “این بسیار مایه تاسف است زیرا ، می دانید ، ما نباید نگران تصادف و کشته شدن احتمالی رانندگان خاطی باشیم ، زمانی که تمام تلاش ما این است که به چیزی ساده به عنوان یک بازی فوتبال برسیم و از آنجا برآییم.” ، مدیر سیاست BikeWalkKC ، که زمانی در این منطقه زندگی می کرد.

کلی گفت که امیدوار است رانندگان جلو بیایند زیرا جان یک نفر در این راه از دست رفته است.

اقدامات متعددی وجود دارد که می توان انجام داد ، به گفته کلی ، از جمله گسترش پیاده روهای موجود در امتداد بلو ریج کات آف ، نصب گذرگاه های حفاظتی اضافی و قرار دادن بلو ریج برش در رژیم غذایی جاده ای ، که نیاز به کاهش تعداد خطوط در روزهای رویداد دارد. کلی گفت که برگزار نمی شود.

بسته به جایی که می خواهید از آنجا عبور کنید ، بین شش تا هشت خط ترافیک برای عبور وجود دارد.

کلی گفت: “چندین خط جاده وجود دارد که فقط برای بازی های بیس بال یا فوتبال استفاده می شود و در غیر این صورت شرایط بسیار خطرناکی را نه تنها برای عابران پیاده و دوچرخه سواران بلکه برای رانندگان نیز ایجاد می کند.” همه اینها مواردی است که باید برای ایمن تر کردن آن خیابان در آن منطقه خاص برای رانندگان و افرادی که پیاده روی یا دوچرخه سواری می کنند یا از ترانزیت استفاده می کنند ، روی میز گذاشته شود. “

کلی گفت ، با تکمیل مسیر راک آیلند ، که به ورزشگاه ها کشیده می شود و سایر تغییرات در منطقه ، “باید برای همه افراد درگیر واضح باشد که باید بیشتر انجام شود” تا منطقه برای همه ایمن تر شود.

در حالی که صحبت از یک ورزشگاه در مرکز شهر برای کانزاس سیتی رویال می شود ، منطقه اطراف مجموعه ورزشی هنوز باید مورد توجه قرار گیرد.

کلی گفت: “صرف نظر از این که ورزشگاه کجا می رود ، این هنوز خیابانی است که فرصتی جدی را برای ما ایجاد می کند تا تجربه را برای عابران پیاده ، دوچرخه سواران ، مسافران حمل و نقل و افرادی که دارای معلولیت هستند بهبود بخشیم.” “بنابراین فقط به دلیل ماندن یا رفتن ورزشگاه ، این نباید مانع تلاش ما برای افزایش ایمنی و بهبود تجربه برای آن کاربران شود.”

هیو همچنین پیشنهاد داد که افسران در طول بازی در مناطق اصلی عبور از صحنه برای جلوگیری از تردد و کمک به عبور امن هواداران از صحنه استفاده کنند. اقدامی که به گفته وی می تواند بلافاصله انجام شود و هزینه زیادی نخواهد داشت.

تغییرات گران تر ، مانند افزودن اقدامات آرام کننده ترافیک ، چراغ های توقف و چراغ های عبور و همچنین کاهش خطوط ترافیکی در منطقه زمانی که هیچ رویدادی در حال وقوع نیست ، باید به عنوان بخشی از یک برنامه جامع تر شامل کانزاس سیتی ، جکسون انجام شود. مقامات بخش حمل و نقل شهرستان و میسوری ؛ روسا و نمایندگان سلطنتی ؛ گروه های هوادار ؛ همسایه ها؛ هیو گفت و حامیان ایمنی دوچرخه و عابران پیاده.

هیو گفت: “این مکانی است که باید به طور جامع به آن نگاه کنید.” “این راه حل واقعی است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *