آمازون

  • به گزارش بلومبرگ ، آمازون می خواهد هواپیماهای باری دور برد استفاده کند که می تواند کالاها را از آسیا به ایالات متحده حمل کند.

  • منابع نزدیک به این موضوع به بلومبرگ گفتند که خرده فروش می خواهد بیش از 10 فروند از بزرگترین هواپیماهای مسافربری بوئینگ و ایرباس را خریداری کند.

  • آمازون یکی از خرده فروشان بزرگ است که به دنبال جلوگیری از تاخیر چند هفته ای در بنادر کالیفرنیای جنوبی است.

بر اساس گزارش روز چهارشنبه بلومبرگ ، آمازون به دنبال خرید هواپیماهای باری فرسوده است که بتوانند مسافت های طولانی را طی کنند.

منابع آگاه به این نشریه گفتند که این شرکت برای خرید 10 فروند هواپیمای ایرباس A330-300 مرمت شده و تعداد نامشخص هواپیماهای باری بوئینگ 777-300ER استفاده می کند. این شرکت همچنین به دنبال پر کردن موقعیت خدمه هواپیماها است. بلومبرگ خاطرنشان می کند که این هواپیماها برخی از بزرگترین نسخه های جت مسافربری دو موتوره در جهان را نشان می دهند.

این اقدام می تواند گامی بزرگ در جهت اجازه به غول تجارت الکترونیک برای انتقال کالاها از آسیا به ایالات متحده به تنهایی باشد و به شرکت کمک می کند تا از تنگناهای زنجیره تامین در بنادر اصلی ایالات متحده جلوگیری کند. این هواپیما قادر خواهد بود کالاها را مستقیماً از چین به ایالات متحده ، در چند ساعت رانندگی از مقصد نهایی خود ، پرواز کند – از تاخیرهای بندری که ممکن است بیش از یک ماه به تاریخ تحویل کالا برسد ، و همچنین عقب ماندگی انبارها و اجسام جلوگیری کند. راه آهن

هنوز مشخص نیست که آیا آمازون هواپیماهای باری دوربرد را خریداری یا اجاره خواهد کرد. همچنین معلوم نیست که هواپیماها از کجا خریداری می شوند و چه زمانی قصد دارند استفاده از هواپیماهای باری را آغاز کنند. اما ، این می تواند گامی مهم برای ساده سازی مسائل مربوط به زنجیره تامین برای خرده فروش باشد و می تواند به آنها در جلوگیری از موانع آینده کمک کند. کارشناسان پیش بینی می کنند تنگناهای زنجیره تامین تا سال 2023 ادامه خواهد داشت.

سخنگوی آمازون بلافاصله در مورد این گزارش اظهار نظر نکرده است.

در ماه ژانویه ، آمازون ناوگان حمل و نقل خود را با خرید 11 فروند هواپیمای بوئینگ 767 برای استفاده به عنوان هواپیمای باری افزایش داد. به گزارش بلومبرگ ، آمازون قصد دارد سال آینده از نسخه بازسازی شده هواپیمای بوئینگ 777 استفاده کند. این نشریه می گوید هواپیمای مسافربری که به محموله تبدیل شده است ، حدود 25 درصد کالای بیشتری نسبت به حمل و نقل هوایی موجود دارد.

کارکنان آمازون بار را در هواپیمای آمازون ایر در مرکز بار جدید بار می کنند

آمازون

در صورت به دست آوردن جت های تبدیل شده ، آمازون یکی از خرده فروشان عمده ای خواهد بود که احتیاط های بیشتری را برای محدودیت های زنجیره تامین در مراحل بعدی انجام می دهد. در اوایل ماه جاری ، کوکاکولا اعلام کرد که در حال اجاره کشتی های حمل و نقل عمده است که معمولاً برای حمل مواد اولیه مانند زغال سنگ ، آهن و غلات استفاده می شود. ماه قبل ، Target و Costco همچنین فاش کردند که آنها اجاره کشتی های کانتینری را در تلاش برای کنار گذاشتن تاخیرهای حمل و نقل آغاز کرده اند.

سایر شرکتها ، از جمله Home Depot ، Lululemon و Peloton ، شروع به اتکای بیشتر به حمل و نقل هوایی نیز کرده اند. با این حال ، حمل و نقل هوایی به طور قابل توجهی گران تر از حمل و نقل کالا از طریق دریا است. به گفته Freightos ، حمل و نقل دریایی 195 دلار می تواند 1000 دلار هزینه هوایی داشته باشد. حرکت شرکت ها به سمت محموله هوایی نیز می تواند باعث پشتیبان گیری در فرودگاه ها شود.

آمازون ایر برای اولین بار بیش از پنج سال پیش راه اندازی شد. از آن زمان ، این هواپیما شامل 75 هواپیما است که عمدتا در آمریکای شمالی و اروپا فعالیت می کنند. گسترش بیشتر آمازون در حمل و نقل هوایی نیز به رقابت با UPS و FedEx کمک می کند.

گزارش کامل بلومبرگ را اینجا بخوانید.

مقاله اصلی Business Insider را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *