اینها مراحل ساده ای هستند که باید برای اطمینان از ثبت نام در پوشش مراقبت های بهداشتی تحت قانون مراقبت مقرون به صرفه (ACA) در سال 2019 دنبال کنید.

در پینترست به اشتراک بگذارید
آیا برای سال جدید برنامه ای دارید؟ گتی ایماژ

مهلت ثبت نام در پوشش مراقبت های بهداشتی یا تغییر پوشش خود برای سال 2019 تحت قانون مراقبت مقرون به صرفه (ACA) که به نام Obamacare نیز شناخته می شود، به سرعت نزدیک می شود.

اگر تا 15 دسامبر برای یک طرح بیمه درمانی ثبت نام نکنید، احتمالا ماه ها بدون پوشش خواهید بود.

با این حال نیازی به نگرانی نیست. این مراحل می تواند به شما کمک کند تا بهترین برنامه مراقبت بهداشتی را برای خود و خانواده خود انتخاب کنید.

چگونه ثبت نام کنم؟

چند راه وجود دارد که می توانید برای پوشش سلامت 2019 درخواست دهید.

اگر قبلاً یک برنامه 2018 دارید، می توانید برای به روز رسانی برنامه خود، مقایسه برنامه ها و تمدید یا تغییر برنامه های سال 2019 وارد شوید.

برای افرادی که در اکثر ایالت ها زندگی می کنند، ساده ترین راه برای شروع ورود به وب سایت ACA، HealthCare.gov است.

با این حال، اگر ایالت شما در لیست اینجا ظاهر شود، از HealthCare.gov استفاده نخواهید کرد. در عوض، از وب سایت ایالت خود برای ثبت نام در پوشش سلامت فردی/خانوادگی یا کسب و کار کوچک یا هر دو استفاده خواهید کرد.

هم HealthCare.gov و هم وب سایت ایالت شما اطلاعاتی را که برای ثبت نام نیاز دارید همراه با تعدادی از منابع و پاسخ به سوالات متداول ارائه می دهد.

اگر برای اولین بار است که یک حساب آنلاین ایجاد می‌کنید، جمع‌آوری اطلاعاتی که هنگام انتخاب از بین طرح‌های آنلاینی که در مجموع به عنوان بازار بیمه سلامت نامیده می‌شوند، مفید است.

شما باید اطلاعات مربوطه را جمع آوری کنید، از جمله:

 • آدرس های پستی برای همه متقاضیان پوشش
 • اطلاعات کارفرما و درآمد برای هر عضو خانواده شما
 • شماره تامین اجتماعی همه

وب‌سایت Marketplace به شما می‌گوید بسته به درآمد و وضعیت خانواده‌تان برای کدام برنامه‌ها و پس‌اندازها واجد شرایط هستید.

در حالی که Marketplace در نهایت تصمیم می گیرد که آیا شما واجد شرایط دریافت یارانه از سوی دولت برای جبران هزینه بیمه هستید یا خیر، این صفحه به شما می گوید که چگونه با استفاده از درآمد خود، یک تخمین بی نظیر انجام دهید.

استفاده از چک لیست دولتی موجود در اینجا به شما کمک می کند در مسیر خود بمانید و اطمینان حاصل کنید که همه چیزهایی را که برای ثبت نام نیاز دارید دارید.

همچنین می توانید از طریق زیر برای پوشش سلامت اقدام کنید:

 • وب سایت های شریک ثبت نام تایید شده
 • تلفن
 • کمک یک دستیار آموزش دیده در جامعه شما
 • یک برنامه کاغذی

برای کمک به کجا می توانم مراجعه کنم؟

اگر در طول فرآیند درخواست به مشکلی برخورد کردید، می‌توانید مستقیماً 24 ساعته با بازار تماس بگیرید. وب سایت ACA همچنین شماره تلفنی برای تماس در صورت نیاز به صحبت با شخصی به زبانی غیر از انگلیسی ارائه می دهد.

همچنین می‌توانید از سازمان‌های محلی، نمایندگان، کارگزاران یا دستیارانی که برای پاسخگویی به سؤالات شما به صورت مجازی یا حضوری آموزش دیده‌اند، کمک بخواهید. در اسرع وقت تماس بگیرید زیرا این سازمان ها در روزهای منتهی به ضرب الاجل با درخواست هایی مواجه می شوند. انتظار داشته باشید که باید منتظر نوبت شما نیز باشید.

در مورد تمام زبان بیمه درمانی گیج شده اید؟ واژه نامه اصطلاحات رایج بازار را بررسی کنید.

اگر ضرب الاجل را از دست بدهم چه اتفاقی می افتد؟

برای دریافت پوشش باید تا 15 دسامبر در یک طرح بیمه ثبت نام کنید، در غیر این صورت باید تا دوره ثبت نام آزاد بعدی برای درخواست صبر کنید. طرح‌هایی که در طول ثبت‌نام آزاد فعلی فروخته می‌شوند از ۱ ژانویه ۲۰۱۹ شروع می‌شوند.

اگر تا 15 دسامبر اقدام نکنید، نمی‌توانید پوشش سال 2019 را دریافت کنید مگر اینکه واجد شرایط یک دوره ثبت نام ویژه (SEP) باشید، که زمانی خارج از دوره ثبت نام آزاد سالانه است که می‌توانید برای بیمه درمانی ثبت نام کنید.

اگر رویدادهای زندگی خاصی داشته باشید، از جمله:

 • از دست دادن پوشش سلامت
 • در حال حرکت
 • ازدواج کردن یا طلاق گرفتن
 • بچه دار شدن
 • فرزندخواندگی

معمولاً تا 60 روز پس از رویداد زندگی برای ثبت نام در یک طرح فرصت دارید. اگر آن پنجره را از دست دادید، باید منتظر بمانید تا دوره بعدی ثبت نام باز شود.

شما می توانید در Medicaid و طرح بیمه سلامت کودکان (CHIP) در هر زمانی از سال ثبت نام کنید، خواه واجد شرایط SEP باشید یا نه. با این حال، شما باید واجد شرایط آن برنامه هایی باشید که خانواده های کم درآمد را هدف قرار می دهند.

برنامه های مبتنی بر شغل باید یک دوره ثبت نام ویژه حداقل 30 روزه را ارائه دهند.

اگر به شما SEP اعطا نمی شود یا اگر می خواهید تصمیم دیگری که توسط Marketplace گرفته شده است، مانند میزان یارانه خود یا اینکه واجد شرایط معافیت از الزام داشتن بیمه درمانی هستید، مخالفت کنید، ممکن است بتوانید درخواست تجدید نظر کنید

آیا در صورت عدم ثبت نام جریمه می پردازم؟

اگر در سال 2018 برای بیمه درمانی ثبت نام نکردید، می توانید انتظار داشته باشید که جریمه سنگینی را بپردازید – که به آن پرداخت مسئولیت مشترک نیز می گویند – 695 دلار برای هر بزرگسال و 347.50 دلار برای هر کودک بدون بیمه.

اگر چه، جریمه هر خانواده 2085 دلار یا 2.5 درصد از درآمد خانواده شما است، هر کدام که بیشتر باشد. این هزینه زمانی اعمال می شود که اظهارنامه مالیاتی فدرال خود را برای سال 2018 ارسال کنید.

با این حال، جریمه مالیاتی لغو خواهد شد و از اول ژانویه 2019 دیگر اعمال نخواهد شد. این بدان معناست که اگر پوشش بیمه درمانی عمده ای برای سال 2019 نداشته باشید، جریمه نخواهید شد، حتی اگر نداشته باشید. معافیت دارند