یک نمونه شاهدانه عکس AP/استیون سن ، پرونده

  • مردی پس از کشف دو پوند حشیش در سنگاپور به اعدام محکوم شد.

  • عمر یعقوب بامدحج به جرم آوردن حداقل دو پوند شاهدانه به کشور محکوم شد.

  • وکلای وی می گویند که آیا او آگاهانه مواد مخدر را وارد سنگاپور کرده است ، تردید وجود دارد.

یک مرد در سنگاپور پس از آنکه مقامات او را با دو پوند حشیش پیدا کردند ، مجازات اعدام شد.

به گزارش کانال نیوز آسیا ، عمر یعقوب بامدحج ، 41 ساله ، ابتدا در ماه فوریه به اعدام محکوم شد و تجدیدنظر وی روز سه شنبه توسط دادگاه لغو شد.

به گفته این رسانه ، وی به دار مجازات اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش ، وی متهم شد که در سال 2018 حداقل دو پوند حشیش را وارد سنگاپور کرده است ، زیرا در صندوق عقب اتومبیل که در آن رانده شده بود در فویل و روزنامه پیچیده شده بود.

وکلای وی گفتند که آیا او آگاهانه مواد مخدر را وارد ایالت شهر کرده است ، تردید وجود دارد. به گزارش کانال نیوز آسیا ، بامدحج در دادگاه استدلال کرد که نمی داند در صندوق عقب چیست و افراد دیگری آن را بدون اطلاع او در آنجا قرار داده اند.

این گزارش می گوید اما وقتی برای اولین بار دستگیر شد ، گفته بود که آشنایان او را متقاعد کرده اند که این ماده را وارد سنگاپور کند و او نمی خواهد این کار را انجام دهد اما به پول نیاز دارد.

به گزارش کانال نیوز آسیا ، وی همچنین در مقطعی اظهار داشت که مأموران اجرای مواد مخدر وی را “مجبور” کرده اند تا پذیرفته شود و گفت که یک افسر تهدید کرده است که در صورت امتناع از اعتراف ، هم او و هم پدرش را با مجازات اعدام مجازات خواهد کرد.

تصرف ، مصرف و واردات و صادرات شاهدانه در سنگاپور غیرقانونی است.

سنگاپور به دلیل اجرای دقیق قوانین شهرت دارد و گروه های مدافع حقوق بشر مدتهاست از استفاده سنگاپور از مجازات اعدام انتقاد می کنند.

مقاله اصلی را در Insider بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *