شبح رولزرویس. آلانیس کینگ

  • Hi Tech Motorcars متهم به اخراج کارگری در دسامبر 2020 است که به دیگران هشدار داده بود که مورد COVID-19 وجود دارد.

  • این مرد در ایمیلی نوشت: “من احساس می کنم مهم است که همه کارکنان را از وضعیت موجود مطلع کنم.”

  • این شرکت خودروهای آئودی ، مازراتی ، پورشه ، استون مارتین ، بنتلی ، لوتوس و رولزرویس را به فروش می رساند.

وقتی کارگر نمایندگی خودروهای درجه یک در آستین ، تگزاس ، متوجه شد یکی از همکارانش تست کووید -19 مثبت داده است ، کاری را انجام داد که شرکت نمی خواست: به دیگران بگوید. بر اساس شکایت وزارت کار ایالات متحده ، او در عرض یک ساعت اخراج شد و مدیریت به او گفت که “تنها کار او تعمیر ماشین ها بود”.

در این شکایت که این ماه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه غربی تگزاس ثبت شده است ، این وزارتخانه می گوید که افشاگر باید حقوق عقب افتاده و خسارت های مجازاتی را بپذیرد ، و استدلال می کند که تنها جرم او هشدار به دیگران در مورد تهدید سلامتی در موتورهای Hi Tech بوده است. در آستین ، تگزاس – که به هیچ وجه جرم نیست.

جان رینواتر ، وزیر کار در بیانیه ای گفت: “این کارمند به دلیل نگرانی واقعی برای امنیت خود و همکاران خود عمل می کرد و اقدامات آنها تحت قوانین فدرال محافظت می شود.”

بر اساس شکایت 6 اکتبر ، این کارمند از اینکه در دسامبر 2020 بفهمد که در نمایندگی خودرو ، که خودروهای گران قیمت پورشه ، بنتلی و رولزرویس می فروشد ، شیوع پیدا کرده است ، ناراحت شد. بر اساس دادخواست ، مدیران هیچ اقدامی برای اطلاع رسانی دیگران از مواجهه احتمالی خود انجام ندادند ، بنابراین کارمند خود این کار را انجام داد.

این مرد در ایمیلی به کارکنان خود نوشت: “به نظر من رسید که آزمایش یک کارمند مبتلا به COVID-19 مثبت بوده است.” “من احساس می کنم مهم است که همه کارکنان را از وضعیت موجود مطلع کنم.”

در عرض یک ساعت ، کارمند اخراج شد ، شرکت معتقد بود که او کارمندی را که آزمایش او مثبت بوده است ، اخراج کرده است – که وزارت کار می گوید ، او این کار را نکرد.

متهمان متهم به نقض حمایت های فاش کننده افشاگری فاش کننده توسط اداره ایمنی و بهداشت شغلی هستند ، که کارگران را تشویق می کند تا خطرات احتمالی سلامتی را در محل کار گزارش دهند. اگر مجرم شناخته شود ، نمایندگی می تواند مجبور به پرداخت بازپرداخت و خسارت تنبیهی شود.

وکیل شرکت Hi Tech Motorcars بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

نکته خبری دارید؟ به این خبرنگار ایمیل بزنید: [email protected]

مقاله اصلی Business Insider را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *