در پینترست به اشتراک بگذارید
آنچه والدین باید قبل از اجازه دادن به فرزندانشان برای شروع مراقبت از کودک بدانند. گتی ایماژ
  • تحقیقات ارائه شده در کنفرانس ملی آکادمی اطفال آمریکا نشان داد که کودکان باید حداقل 12 سال داشته باشند قبل از اینکه بیش از 4 ساعت تنها بمانند.
  • برای آماده کردن کودک برای تنها ماندن در خانه یا مراقبت از کودک دیگر در حالی که تنها در خانه است، والدین باید میزان علاقه کودک بزرگتر به مراقبت از کودک کوچکتر را بسنجند.
  • آزمایش یک ترتیب با افزایش های کوتاه راه خوبی برای دیدن اینکه آیا یک کودک بزرگتر آماده مراقبت است یا خیر است.

کودکان در چه سنی باید به پرستار کودک نیاز داشته باشند – و چه سنی برای آنها مناسب است که پرستار کودک باشند؟

یک نظرسنجی اخیر بررسی کرد که چه چیزی باعث غفلت کودک در خانه تنها می شود، و مردم به این فکر می کنند که چه زمانی یک کودک قادر است در غیاب یک بزرگسال از دیگری مراقبت کند.

سن مشخصی وجود ندارد که بچه ها برای نگهداری از کودک آماده باشند. ایلین کندی مور، دکترا، روانشناس از نیوجرسی و نویسنده کتاب “اعتماد به کودک: به کودک خود کمک کنید دوستانی پیدا کند، انعطاف پذیری داشته باشد، و خود واقعی را توسعه دهد، گفت: “این واقعاً به سن کودک و در دسترس بودن پشتیبان بزرگسالان بستگی دارد.” -احترام.

سارا برگر، دکترا، روانشناس بالینی از مریلند، گفت: والدین باید پویایی بین اعضای خانواده را در نظر بگیرند که آیا یک کودک بزرگتر باید اجازه مراقبت از خواهر یا برادر یا یکی دیگر از اعضای خانواده را داشته باشد. به عنوان مثال، او توصیه نمی کند که یک بچه 12 ساله و 9 ساله در خانه تنها باشند، اگر با هم هماهنگ نیستند.

دکتر برگر گفت: “با این حال، همان کودک 12 ساله ممکن است رابطه خوبی با بچه های همسایه داشته باشد و برای او مناسب است که بچه های همسایه را تماشا کند.”

او گفت: «بیشتر کودکان احتمالاً ممکن است برای مدت‌های متفاوتی بین سنین 10 تا 12 سالگی در خانه رها شوند. “این بستگی به مدت زمان و سطح بلوغ کودک دارد. برای برخی از کودکان ممکن است بزرگتر باشد.”

برگر افزود: کودکانی که از تنها ماندن می ترسند، تکانشی هستند یا از محیط اطراف خود آگاه نیستند، نباید در خانه تنها رها شوند.

چقدر جوان است؟

فران والفیش، روان درمانگر از کالیفرنیا، گفت که او معتقد است که کودک باید 15 ساله باشد تا حداقل 4 ساعت تنها بماند. باز هم اعداد ذهنی هستند.

«می توانم به شما بگویم که تعداد زیادی از نوجوانان 15 و 16 ساله وجود دارند که من برای 4 ساعت تنها گذاشتن آنها از خانه خیلی ناراحت می شوم. از سوی دیگر، بسیاری از نوجوانان 13 و 14 ساله وجود دارند که من برای مدت 4 ساعت به تنهایی از خانه خارج می شوم. والدین باید فرزند خود را به صورت فردی ارزیابی کنند. استقلال، خودمختاری و آزادی با نشان دادن مداوم رفتار مسئولانه به دست می آید.»

گرفتن نمرات خوب، گوش دادن به دستورات والدین، داشتن یک زندگی اجتماعی سالم، احترام به بزرگترها، داشتن رابطه دوستانه منطقی با خواهر و برادر، و انجام کارهای خانه، آنچه او به عنوان رفتار مسئولانه تعریف می کند.

«کودکان کوچک‌تر به‌طور خودکار امتیازات مشابهی را که خواهر یا برادر بزرگ‌ترشان با نشان دادن رفتار مسئولانه کسب کرده است، دریافت نمی‌کنند. والفیش گفت: هر کودک باید از راه خود به دست بیاورد.

مستقل یا نادیده گرفته شده؟

تحقیقات ارائه شده در کنفرانس ملی آکادمی اطفال آمریکا (AAP) نشان داد که کودکان باید حداقل 12 سال داشته باشند قبل از اینکه بیش از 4 ساعت تنها بمانند. این بر اساس یک نظرسنجی از 485 مددکار اجتماعی با انجمن ملی مددکاران اجتماعی (NASW) است که می‌گویند اگر کودکی در حالی که تحت نظارت نیست آسیب ببیند، احتمال بیشتری دارد که وضعیت را به عنوان غفلت طبقه‌بندی کنند.

به گفته مددکاران اجتماعی:

  • تقریباً همه مددکاران اجتماعی می‌گویند که تنها گذاشتن کودک ۶ ساله یا زیر خانه به مدت ۴ ساعت، بی‌توجهی به کودک است. بیش از 80 درصد آنها را غفلت در صورتی که کودک کمتر از 8 سال داشته باشد، و حدود 50 درصد گفته اند که ترک کودک 10 ساله یا زیر خانه به مدت 4 ساعت بی توجهی است.
  • مددکاران اجتماعی در سناریوهایی که رها کردن کودک در خانه غیرقانونی بود یا زمانی که کودک مجروح شده بود، بیشتر احتمال داشت که آن را مورد بی توجهی کودک بدانند.
  • بیش از نیمی از آنها گفته اند که تنها ماندن 4 ساعت یا بیشتر برای کودکان زیر 12 سال غیرقانونی است. حدود 80 درصد گفتند که باید برای کودکان زیر 10 سال غیرقانونی باشد.

آماده کردن بچه ها برای تنهایی در خانه

برای آماده کردن کودک برای تنها ماندن در خانه یا مراقبت از کودک دیگر در حالی که تنها در خانه است، والدین باید میزان علاقه کودک بزرگتر به مراقبت از کودک کوچکتر را بسنجند. برگر گفت اگر سطح علاقه پایین است، بهتر است خودداری کنید.

والدینی که کودکان بزرگتر علاقه مند دارند ممکن است بخواهند دوره های نگهداری از کودک را بررسی کنند، که می تواند برای کودکانی که تنها در خانه می مانند و از خود مراقبت می کنند مفید باشد.

دکتر کندی مور گفت: «کمک والدین بودن، به این معنی که فرزند شما در حالی که والدینش در نزدیکی هستند، کودک دیگری را تماشا می کند، تمرینی عالی برای نگهداری از کودک به تنهایی است. گام بعدی می تواند تماشای کودکی باشد که والدینش بیرون هستند اما در صورت نیاز والدین پرستار کودک در دسترس هستند تا تماس بگیرند یا به او مراجعه کنند.

آزمایش یک ترتیب با افزایش های کوتاه راه خوبی برای دیدن اینکه آیا یک کودک بزرگتر آماده مراقبت است یا خیر است.

او افزود: «مراقبت‌های کوتاه‌تر نگهداری از کودک آسان‌تر از دوره‌های طولانی‌تر است و تماشای یک کودک راحت‌تر از تماشای چند کودک است».

والدین باید از طریق سناریوهای مختلف – برای مثال، یک حمله احتمالی یا یک غریبه در درب – برای ارزیابی نحوه واکنش کودک.

برگر افزود: خانواده ها باید قوانین حاکم بر مواردی مانند اینکه آیا کودک می تواند در بیرون از خانه بازی کند یا از تماشای نمایش استفاده کند، شفاف باشند.

روش های دیگر برای تعیین آمادگی کودک عبارتند از: سنجش پاسخ کودک به شرایط اضطراری در گذشته، ارزیابی اینکه آیا کودک از محیط اطراف خود آگاه است یا خیر، دانستن اینکه آیا کودک تکانشی است یا خیر، و اینکه آیا کودک شماره تلفن خود را می داند یا نه. و آدرس

فقط بر نحوه برخورد با شرایط اضطراری واقعی تمرکز نکنید. کندی مور گفت: به آنها کمک کنید برای کارهای پیش پا افتاده تر برنامه ریزی کنند، مانند زمانی که کودک کوچکتر بدرفتاری می کند.

او افزود: “کودک شما همچنین به دستورالعمل هایی در مورد اینکه چه چیزی اورژانسی است یا نیست، چه زمانی با والدین تماس بگیرد و چه زمانی فقط سعی در رسیدگی به مسائل داشته باشد، نیاز دارد.” “کودکان از انجام مسئولیت ها و یادگیری مدیریت به تنهایی اعتماد به نفس پیدا می کنند.”