انتخاب و ذخیره سازی

نیزه های مارچوبه با نام های محلی زیادی به نام های Spragel ، Spargelkraut ، Asperges ، Asperge Commune ، Espárragos و غیره نیز شناخته می شوند.

اگرچه ممکن است مارچوبه ها در تمام طول فصل در سوپر مارکت ها پیدا شوند ، اما در بهار در بهترین حالت و خوش طعم هستند. در اروپا ، شاخه های آن از ماه دسامبر تا ژوئن در مغازه ها به فروش می رسید.

مارچوبه باید در اسرع وقت پس از برداشت استفاده شود. در غیر این صورت ، به زودی شیرینی خود را از دست می دهد زیرا بیشتر قند آن به نشاسته تبدیل شده است. خرید از مزارع محلی یا بازارهای کشاورزان راهی ایده آل برای لذت بردن تازه از آنها خواهد بود.

در بازار ساقه های نرم ، محکم ، راست ، صاف ، اندازه یکنواخت ، سبز تیره/بنفش با نوک محکم بسته را انتخاب کنید. از ساقه های ضخیم با برجستگی های وسیع در ساقه ، فرورفته یا کدر رنگ خودداری کنید ، زیرا نشان می دهند کهنه قدیمی هستند و در نتیجه ، طعم دار نیستند.

از آنجایی که نیزه های آن زود از بین می روند ، باید در ساعات صبح وقتی هوا سرد است برداشت شود. پس از چیدن ، آنها را در آب یخ سرد غوطه ور کنید تا حرارت از بین برود ، آب را تخلیه کرده و نیزه ها را داخل کیسه های پلاستیکی قرار دهید. در یخچال با دمای 38 تا 40 درجه فارنهایت و رطوبت نسبی 90 تا 95 درصد نگهداری شود. در دماهای بالاتر ، نیزه های آن تمایل به از دست دادن قندهای طبیعی و ویتامین C دارند. در نتیجه با سخت شدن و شروع به پوسیدگی طعم خود را از دست می دهند.

روش های تهیه و سرو

پختن نیزه مارچوبه
نیزه ها در جایی شروع می شوند که هرگونه چوبی شروع می شود. (عکس با احترام: کتاب آشپزی ضروری گیاهخواری). نیزه ها را به دسته ای گره بزنید. به مدت 2-3 دقیقه در آب جوش با نوک به سمت بالا بپزید. سپس فقط نکات را به طور مختصر در آب جوش فرو کنید.

ساقه مارچوبه یکی از پرطرفدارترین سبزیجاتی است که در فصل بهار از آن لذت می برد.

نیزه های تازه در آشپزی ترجیح داده می شوند. برای آماده سازی ، آنها را در آب جاری سرد با یک اسکراب ملایم بشویید. نیزه های لطیف و نازک مدادی را می توان مستقیماً پخت. با این حال ، ساقه های ضخیم قبل از استفاده در دستور غذا پوست کنده می شوند.

به طور کلی نیزه های مارچوبه فقط نیاز به پخت مختصر دارند. در برخی از خانواده ها ، از گلدان های سنتی برای پختن آنها استفاده می شود ، در حالی که ساقه ها در آب جوش غوطه ور می شوند در حالی که نوک آن فقط اجازه می دهد تا بخار پز شود.

در اینجا چند پیشنهاد خدمت وجود دارد:

بروسکتا
بروسکتا با مواد مارچوبه ، گوجه فرنگی و پنیر.
ارائه عکس: rizkapb

  • از نیزه مارچوبه می توان به صورت خام ، بخارپز ، سرخ شده ، سرخ شده یا مخلوط با سبزیجات ، لوبیا ، مرغ یا غذاهای دریایی استفاده کرد.

  • نیزه های بخارپز با مرکبات هلندی سس ، کره ذوب شده ، پنیر پارمزان یا پکورینو در دستور العمل های زیبا به سبک فرانسوی.

  • پیاز کبابی و ساقه مارچوبه آغشته به روغن ماکادامیا یک پیش غذای دهان آور است.

  • ساقه های نرم آن را با دانه های کنجد تفت دهید و با سیر ، زنجبیل و رب فلفل مزه دار کنید.

  • بسیاری از رستوران های آلمان غذاهای خاصی ارائه می دهند منوهای مارچوبه در فصل بهار

مشخصات ایمنی

به طور کلی مارچوبه به خوبی تحمل می شود و واکنش های آلرژیک نسبتاً نادر است.

بلعیدن شاخه های جوان ممکن است بوی توهین آمیزی به ادرار بدهد. این به دلیل متابولیسم است اسید مارچوبه، که به محصولات تجزیه کننده مختلف حاوی گوگرد مانند متانتیول ، سولفیدها و غیره تجزیه می شود ، اما این وضعیت بی ضرر است. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻- بازگشت به سبزیجات از جانب مارچوبهبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از سبزیجات با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≻≻- بازگشت به صفحه نخست.

خواندن بیشتر:

  1. مرکز تحقیقات و اطلاعات سبزیجات ، دانشگاه کالیفرنیا. (پیوند PDF در پنجره جدید باز می شود).

  2. پایگاه ملی تغذیه USDA.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *