یک متخصص زنان و زایمان و یک درمانگر جنسی درباره علل احتمالی کاهش میل جنسی در زنان و راهکارهایی برای کمک به شما در احساس بهتر و افزایش میل جنسی صحبت می کنند.

زمان هایی وجود دارد ، حتی زمانی که موقعیت مناسب به نظر می رسد ، بدن شما ممکن است احساس نکند زمان مناسب برای هر نوع رابطه جنسی است. اگر این اتفاق بیشتر از مواقع برای شما رخ می دهد ، از تنهایی دور هستید. میل جنسی پایین در زنان بسیار رایج است: دانشگاه پزشکی شیکاگو در سال 2019 تخمین زده است که حدود یک سوم زنان کم یا کاهش میل جنسی را گزارش کرده اند. البته ، سال دشوار (و سپس برخی) ، که سال 2020 بود ، به میل جنسی کمکی نکرد: یک مطالعه کوچک در ایتالیا نشان داد که 24 درصد از زنان احساس می کنند که میزان میل جنسی آنها در سال 2020 کمتر است. در مقایسه با حالت عادی.

کاهش میل جنسی ، در مقایسه با آنچه معمولاً تجربه می کنید ، یا در مقایسه با آنچه فکر می کنید * باید داشته باشید ، می تواند باعث شود احساس کنید که مشکلی در شما وجود دارد ، اما همه اینطور نیست. دلایل زیادی برای کاهش میل جنسی وجود دارد که به جنبه های سلامت شما مربوط می شود و کاملاً از کنترل شما خارج است و هیچ میل جنسی “درست” وجود ندارد. بیشتر بخوانید درباره شایع ترین علل کاهش میل جنسی در زنان و اینکه چگونه می توانید از خود مراقبت کنید وقتی احساس کمتری نسبت به روحیه خود دارید.

میل جنسی پایین چیست؟

میل جنسی و برانگیختگی جنسی اغلب تحت عنوان میل جنسی یا میل جنسی با هم گروه بندی می شوند ، اما در واقع تفاوت های اساسی وجود دارد. میل جنسی تمایل به رابطه جنسی است ، در حالی که برانگیختگی نحوه واکنش بدن شما به رابطه جنسی است. دکتر لورن واکر ، روانشناس بالینی ، در مقاله ای در مجله ای که در سال 2020 منتشر شد ، می گوید: “هیچ مقدار کاملی از میل” به ویژه در زمان استرس وجود ندارد. طبیعتبه

جذابیت جنسی در یک طیف وجود دارد. Lauren Dummitt ، LMFT و یک درمانگر معتبر اعتیاد جنسی در عمل خصوصی در لس آنجلس توضیح می دهد: “این به طور طبیعی برای مردان و زنان در طول سالها متغیر است و طبیعی است که کسی گاه به گاه به علایق شریک زندگی خود نرسد.”

تغییر در میزان میل جنسی طبیعی شما می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. تغییرات عمده زندگی یا تغییرات هورمونی ، از جمله بارداری ، یائسگی ، بیماری ، از دست دادن شغل یا پایان رابطه ، می تواند به کاهش میل جنسی شما کمک کند. دامیت می گوید: “عوامل اضافی مانند موقعیت ، موقعیت ، تصویر بدن یا عزت نفس بیشتر بر میل جنسی زنان تأثیر می گذارد.”

“لازم نیست سطح میل جنسی سالم باشد. با این حال ، اگر این هنجار شخصی شما نیست ، ممکن است ایده خوبی باشد که با پزشک خود در مورد تغییراتی که تجربه می کنید مشورت کنید. ” او می افزاید: “پزشک شما می تواند به شما کمک کند تا دریابید که آیا این بیشتر یک مشکل پزشکی یا روانی اجتماعی است یا یک مشکل رابطه است.” به گفته انجمن سلامت جنسی آمریکا ، اگر دائماً میل جنسی کمی را بدون توجه به شریک زندگی یا موقعیت خود تجربه می کنید ، و این از نظر احساسی بر شما تأثیر منفی می گذارد ، این ممکن است نشانه اختلال میل جنسی بیش فعال باشد. این احتمالاً در حدود 10 of از زنان رخ می دهد ، اما گزینه های درمانی وجود دارد که می توانید با متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید. این که آیا فکر می کنید ممکن است علائم HSDD ، از جمله فقدان تقریباً کامل افکار جنسی و ناراحتی های احتمالی عاشقانه در نتیجه آن را داشته باشید ، یا متوجه شده اید که گاهی میل جنسی کمتری دارید ، مهم است که در مورد برخی از دلایل کم بودن بیشتر بدانید. میل جنسی و درمان های احتمالی

چه چیزی باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود؟

1. استرس و نگرانی های مربوط به سلامت روان

Dummitt می گوید: “استرس ، چه مربوط به عوامل خارجی و چه مشکلات روانی باشد ، می تواند نقش مهمی در کاهش میل جنسی ایجاد کند.” “ممکن است به دلیل کمبود علاقه یا میل نباشد ، اما گاهی اوقات نمی توان انرژی یا انگیزه را در دنیای شلوغ امروز با این همه خواسته متناقض پیدا کرد.” کاهش میل جنسی همچنین می تواند نشانه ای از یک روانی جدی تر باشد. از جمله اضطراب و بیشتر اوقات افسردگی. به گفته کلینیک کلیولند ، افسردگی شامل سطوح پایینی از انتقال دهنده های عصبی است که در مغز احساس خوبی دارند ، مانند دوپامین و سروتونین ، همچنین می تواند بر احساس لذت ، میل جنسی و عزت نفس شما تأثیر بگذارد.

نحوه مراقبت از خود

اگر به نظر می رسد عدم تمایل بیشتر پراکنده است و به موقعیت های استرس زای معمولی در زندگی مربوط می شود ، می تواند به شما در انجام فعالیت های آرامش بخش برای استراحت قبل از رابطه جنسی مانند حمام یا دوش آب گرم ، مدیتیشن با راهنما یا حتی ورزش برای رهایی کمک کند. تنش ، Dumpit ارائه می دهد. امتحان کردن چیزی مانند گوش دادن به اروتیک (می توانید برنامه هایی مانند Dipsea و & Jane را بارگیری کنید) نیز می تواند به شما در تنظیم آهنگ کمک کند.

از سوی دیگر ، اگر فکر می کنید سلامت روانی شما بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد ، مهمتر است که قبل از استفاده از داروهای دیگر به تنهایی ، دکتر خود ، در مورد آن با شریک زندگی خود ، با یک درمانگر یا درمانگر جنسی صحبت کنید. پدروسو توصیه می کند.

2. یائسگی و یائسگی

یکی از شایع ترین علل کاهش میل جنسی تغییرات هورمونی است که در دوران یائسگی و بعد از یائسگی رخ می دهد. یائسگی طبیعی معمولاً در دهه 40 شروع می شود ، اما در برخی از زنان ممکن است زودتر شروع شود. این که آیا یائسگی را به طور طبیعی ، جراحی یا در نتیجه شیمی درمانی آغاز می کنید ، میل جنسی پایین می تواند یک علامت باشد. مطالعه ای که توسط دانشگاه علوم و بهداشت در اورگان انجام شد نشان داد که 41 درصد از زنان یائسه به ندرت میل جنسی را تجربه می کنند. مقصر ممکن است کاهش سطح استروژن در دوران یائسگی باشد که می تواند باعث کاهش میل و خشکی واژن شود ، که اغلب باعث دردناک شدن رابطه جنسی می شود.

نحوه مراقبت از خود

استریژن درمانی (که به آن درمان جایگزینی هورمونی نیز گفته می شود) یک درمان تجویزی است که می تواند در بهبود علائم یائسگی از جمله میل جنسی پایین ، خشکی واژن ، تعریق شبانه و حتی خلق و خوی پایین مفید باشد. می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا برای شما مفید است یا خیر. اگر به دنبال درمان های طبیعی برای کاهش میل جنسی هستید ، دامیت همچنین توصیه می کند با آزمایش موقعیت های جنسی جایگزین ، به ویژه اگر رابطه جنسی دردناک است ، یا با ویبراتور سعی کنید رابطه جنسی خود را دوباره برقرار کنید. وی افزود: ویبراتورها می توانند روان کننده واژن ، ارگاسم و احساس تناسلی را بهبود بخشند.

زن و شوهر در آشپزخانه صحبت می کنند

3. پیشگیری از بارداری و داروهای دیگر

دکتر پدروسو می گوید: “داروهایی مانند پیشگیری از بارداری ، داروهای ضد افسردگی ، فشار خون و داروهای ضد تشنج نیز می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند.” برخی از مطالعات نشان داده اند که برخی از قرص های ضد بارداری با سطح استروژن کمتر به خشکی واژن کمک می کنند و افرادی که از داروهای ضد بارداری خوراکی ترکیبی استفاده می کنند (نسخه ای برای استروژن-پروژسترون مانند لوسترین یا ارتو تری سیکلن) ممکن است در مقایسه با افرادی که مبتلا به میل جنسی هستند ، میل جنسی پایینی داشته باشند. اصلا تحت کنترل بارداری هورمونی نیست

و در حالی که نگرانی های مربوط به سلامت روان مانند افسردگی می تواند بر میل جنسی پایین بیفزاید ، داروهای ضدافسردگی و سایر داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی و اضطراب نیز می تواند منجر به کاهش میل جنسی در زنان شود. این داروها از نظر شیمیایی برای تثبیت خلق و خوی شما کار می کنند و این می تواند بر نحوه واکنش جنسی شما تأثیر بگذارد. در یک مطالعه ، 71.8 درصد از مصرف کنندگان داروهای ضد افسردگی اثرات منفی بر میل جنسی خود گزارش کرده اند.

نحوه مراقبت از خود

در مورد علل بالقوه کمبود میل جنسی ، مانند عوارض جانبی جدید (یا مکرر) ، بهتر است ابتدا به پزشک خود اطلاع دهید تا ببیند آیا راه حل یا تغییر احتمالی در دوز دارو وجود دارد یا خیر. نسخه. اگر شریک زندگی دارید ، بحث آزاد با او در مورد احساس شما در نتیجه مصرف دارو می تواند مفید باشد. اگر به نظر می رسد کاهش میل جنسی به رابطه شما یا مشکلی در همه جا ارتباط دارد ، پزشک ممکن است تغییر دارو ، در برخی موارد یا مشاوره را توصیه کند.

4. بارداری یا بعد از تولد

دکتر پدروسو می گوید ، مشابه اثرات یائسگی ، تغییرات هورمونی در بدن شما در دوران بارداری و پس از زایمان و همچنین تغییرات در سلامت روان شما در این دوره ها ، می تواند منجر به میل جنسی پایین شود و این کاملا طبیعی است. در حالی که در برخی از خانم ها ، گرگرفتگی استروژن و پروژسترون در دوران بارداری می تواند منجر به میل بیشتر به رابطه جنسی شود ، در زنان دیگر علائم مربوط به بارداری مانند خستگی ، تهوع یا حتی عزت نفس همراه با تغییر بدن می تواند منجر به کاهش میل جنسی

پس از تولد ، استروژن کاهش می یابد و هورمون ها می توانند ناپایدار باشند ، بنابراین فقط این می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود. خستگی ناشی از مادر شدن جدید ، درد واژن احتمالی در زمان عادی شدن بدن ، استرس ناشی از مراقبت از شخص دیگر را … اضافه کنید. تغییرات طبیعی است.

نحوه مراقبت از خود

Dumitt می گوید برای ملاقات ها وقت بگذارید. او برنامه ریزی مداوم ، معرفی خودانگیختگی و خلاقیت و همچنین سرگرمی ساده و بدون انتظار را توصیه می کند. عنصر غافلگیری می تواند به شما در تنظیم لحن کمک کند. و فراموش نکنید که نیازی نیست مستقیماً به رابطه جنسی بپردازید – درگیر انواع دیگر صمیمیت مانند ماساژ حسی ، چشمان بسته و تغذیه شریک زندگی خود ، حمام کردن شریک زندگی خود یا سایر روابط صمیمی شوید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *