آیا سعی می کنید پرخوری را کنار بگذارید؟ با ایجاد یک رابطه متعادل با غذا ، می توانید پرخوری را متوقف کرده و در اطراف غذا احساس سبکی کنید.

پرخوری شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. مطالعات نشان می دهد که 1.25 درصد از زنان و 0.42 درصد از مردان از پرخوری رنج می برند.

در نتیجه ، بسیاری از اعضای ما وقتی برای اولین بار به جامعه روش تغذیه آگاهانه ما ملحق می شوند ، برای پرهیز از غذا تلاش می کنند. آنها اغلب با سردرگمی ، ناامیدی و درماندگی به سراغ ما می آیند.

ما هرگز نمی خواهیم اعضای روش ما چنین احساسی داشته باشند و نمی خواهیم هیچ یک از اعضای جامعه ما چنین احساسی داشته باشند.

بنابراین به خواندن ادامه دهید تا بدانید پرخوری چیست و چگونه آن را متوقف کنید.

چگونه پرخوری را متوقف کنیم

وقتی متوجه شدید که چرا بیش از حد غذا می خورید ، می توانید از این مراحل برای شکستن این چرخه و ایجاد تعادل بیشتر با غذای خود استفاده کنید.

1. به علائم گرسنگی و سیری گوش دهید

علائم گرسنگی و سیری ما در طول روز و هر روز با ما ارتباط برقرار می کند. آنها توسط دو هورمون گرلین (هورمون گرسنگی) و لپتین (هورمون سیری) کنترل می شوند.

این هورمون ها ، همراه با مکانیسم های مختلف دیگر در بدن ما ، به ما می گویند چه زمانی گرسنه هستیم و چه زمانی سیر هستیم. وقتی به این علائم گوش می دهیم ، می توانیم از گرسنگی شدید و اضافه وزن جلوگیری کنیم.

به نظر می رسد آسان است ، درست است؟

خوب ، ممکن است موقعیت های مختلفی وجود داشته باشد که به ما اجازه نمی دهد به راحتی به این سیگنال ها گوش دهیم. شاید شما رژیمی دارید که می گوید ما می توانیم فقط سه بار در روز غذا بخورید یا شاید شما به طور دوره ای گرسنگی می کشید و حتی اگر صبح احساس گرسنگی می کنید ، باید تا بعد از ظهر منتظر بمانید. شما حتی ممکن است احساس گرسنگی کنید ، اما ممکن است از فشار کاری خود نیز استرس داشته باشید و بنابراین در طول استراحت ناهار به کار خود ادامه دهید تا به جلو حرکت کنید.

آیا هیچ کدام از این سناریوها برای شما آشنا به نظر می رسد؟

وقتی این کار را می کنیم ، اغلب احساس گرسنگی شدید می کنیم. سرانجام به نقطه شکستن “گرسنگی” رسیدیم و در نهایت چیزی برای خوردن بردیم. چون ما هستیم بنابراین گرسنه باشید و اجازه دهید علائم گرسنگی از کنترل خارج شود ، غذا خوردن فراتر از نقطه سیری بسیار آسان تر است.

قسمت پرخوری اغلب اینگونه آغاز می شود.

وقتی به طور مرتب به علائم گرسنگی و سیری گوش می دهیم ، می توانیم قسمت های مناسب را برای خود بخوریم ، که از عود مجدد یا سوء تغذیه در طول زمان جلوگیری می کند.

2. با دقت غذا بخورید

به نظر می رسد بسیار ساده است ، اما جهان را متفاوت می کند.

تغذیه دقیق روشی است که به شما امکان می دهد در عین حفظ رابطه سالم با غذا ، عادات غذایی خود را عمدی تر نشان دهید.

وقتی با دقت غذا می خوریم ، حاضر ، آگاه و درگیر فرایند غذا خوردن هستیم.

برعکس ، وقتی بی معنی غذا می خوریم ، حواسمان پرت می شود ، بی خبریم و درگیر فرایند غذا خوردن نیستیم.

خوردن بی معنی با پرخوری مکرر همراه است. مطالعات نشان می دهد که در صورت عدم مراقبت ، احتمال اختلالات و رفتار خوردن بیشتر است.

برای شروع یک رژیم غذایی دقیق که به شما کمک می کند پرخوری را متوقف کنید ، با حذف همه عوامل مزاحم هنگام غذا خوردن شروع کنید. به جای غذا خوردن جلوی تلویزیون هنگام تلفن یا حتی هنگام خواندن کتاب ، فقط خوردن. این کار آگاهی شما را بالا می برد و گوش دادن به علائم گرسنگی و سیری (همانطور که در بالا صحبت کردیم) حتی ساده تر می شود.

3. اخلاق را از غذا حذف کنید

آیا تا به حال شنیده اید که اخلاق را به غذا نسبت دهید؟

اگرچه ممکن است این عنوان برای شما تازگی داشته باشد ، اما من احساس می کنم که شما قبلاً مفهوم آن را درک کرده اید.

تصاحب اخلاقی غذا فرآیندی است که در آن غذا خوب یا بد ، درست یا غلط در نظر گرفته می شود. کسانی که اخلاق را به غذا نسبت می دهند ، اغلب معتقدند وقتی غذاهای “خوب” می خورند ، بنابراین خوب هستند. به نوبه خود ، وقتی غذاهایی می خورند که فکر می کردند “بد” هستند ، بد هستند و باید احساس شرم کنند.

آیا آشنا به نظر می رسد؟ یه حسی داشتم

وقتی وارد این چرخه تصاحب اخلاق غذایی می شویم ، اغلب گام بعدی برای مردم محدود کردن غذاهای “بد” و تبلیغ غذاهای “خوب” است.

مشکل این است که من همیشه و همیشه می خواهم بگویم که ما غذاهایی می خوریم که سعی می کنیم آنها را محدود کنیم. و چون اخلاق بازی می کند ، می توانیم کنترل خود را از دست بدهیم.

غذاهایی که ما فکر می کردیم بد هستند بسیار وسوسه انگیزتر به نظر می رسند – درست مانند یک کودک نوپا که به او می گویند نمی توانند آب نبات روی پیشخوان داشته باشند! این طبیعت انسان است.

بنابراین وقتی بالاخره این غذاهای “بد” و شرم آور را می خوریم ، به احتمال زیاد یک قسمت پرخوری را تجربه کرده و به دور از سیگنال های سیری خود غذا می خوریم. ما مقدار زیادی از آن را می خوریم ، به سختی آن را تجربه می کنیم زیرا کاملاً بی معنی است ، و سپس احساس استرس ، شرمندگی ، گناه و ناراحتی می کنیم.

جواب؟ دیگر هرگز غذاهای “بد” نگویید و به “خوب” برگردید فقطبه این چرخه پرخوری و محدودیت است.

با حذف اخلاق از تصویر ، دیگر غذاهای خوب ، غذاهای بد ، درست یا غلط وجود ندارد. غذا فقط غذا است. ما می توانیم آنچه را که می خواهیم ، در زمانی که می خواهیم ، به روشی آرام ، سرد و جمع آوری شده انتخاب کنیم.

4- رژیم متعادل را تمرین کنید

تا اینجا توصیه می کنم از رژیم یا برنامه ای پیروی نکنید. من همچنین به شما توصیه کردم که فقط به گرسنگی و سیری شخصی خود گوش دهید ، با دقت غذا بخورید و اخلاق را از غذا حذف کنید.

ممکن است با خود فکر کنید: “خوب ، اریکا ، پس چگونه می توانم به اهداف سلامتی و سلامتی خود دست یابم اگر همیشه چیزی بخورم؟” در اینجا تعادل ایجاد می شود.

در اینجا در Nutrition Stripped ، ما رژیم غذایی متعادل را به عنوان فرایند اولویت بندی تغذیه و لذت خوردن تعریف می کنیم. جایی که غذا خوب یا بد نیست ، بلکه فقط تغذیه کننده ، دلپذیر یا ترکیبی از هر دو است.

این به شما این امکان را می دهد که آنچه را که واقعاً می خواهید بخورید ، از پرخوری جلوگیری کرده و چرخه را در نتیجه محرومیت یا احساس گناه محدود کنید.

شما می توانید برای سلامت جسمی خود و همچنین برای لذت بردن غذا بخورید. این یک الگوی غذایی پایدار و سازگار ایجاد می کند که به شما احساس عالی می دهد.

برای کنار گذاشتن پرخوری چه باید کرد

برای جلوگیری از پرخوری ، اولین قدم این است که رابطه خود را با غذا درمان کنید.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما امکان می دهد غذاهای مغذی و متعادل بخورید که واقعاً دوست دارید. این به شما امکان می دهد تا به علائم گرسنگی و سیری خود گوش دهید و همچنین از چرخه رژیم غذایی خارج شوید. حتی می توانید نسبت به خود و بدن خود احساس قدردانی و شفقت قوی داشته باشید.

این دقیقاً همان چیزی است که ما به مردم یاد می دهیم با روش خوردن آگاهانه خود انجام دهند. ما مراحل بهبود رابطه شما با غذا را برای شما راهنمایی می کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه یک رابطه جدید ایجاد کنید که امکان رشد ، ثبات و حمایت را فراهم کند.

می توانید کارگاه آموزشی رایگان ما را بیاموزید تا روش و چگونگی تعادل بیشتر در انتخاب های غذایی خود را بیاموزید ، به طوری که از وسواس خوردن و رژیم گرفتن ، حفظ وزن متعادل و ایجاد رابطه مثبت با غذا و بدن خود رهایی یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *