انتخاب و ذخیره سازی

بادام خام و خشک بدون پوست. توجه به هسته خوراکی داخل آن.

بادام در تمام طول سال به راحتی در بازارها موجود است. در مغازه ها ، انواع مختلف آجیل برای فروش مانند پوست کنده ، بدون پوست (با پوسته بیرونی) ، نمک زده ، شیرین یا پودر شده (آرد/پودر بادام) و غیره نمایش داده می شود.

هنگام خرید ، به دنبال هسته هایی باشید که رنگ قهوه ای روشن ، فشرده و یکنواخت دارند و در دست احساس سنگینی می کنند. آنها باید عاری از ترک/بریدگی ، کپک و لکه و بوی تند باشند.

برای نگهداری ، بادام کامل بدون پوست را در یک مکان خشک و سرد برای چند ماه قرار دهید. با این حال ، هسته های پوسته دار باید در ظرف محفوظ در یخچال نگهداری شوند تا از فاسد شدن آنها جلوگیری شود.

کاربردهای آشپزی


پناهگاه مغز بادام

مهره های کامل خام در واحدهای فرآوری با استفاده از دستگاه های ترقه بزرگ باز می شوند. تجهیزات کوچکتر یا پنس دستی معمولاً برای مصارف داخلی کافی است.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • بادام را می توانید به صورت خام ، شور یا شیرین میل کنید.

  • آنها دارای طعم دلپذیر و در عین حال شیرین هستند. شیر بادام شیرین شده (میلک شیک بادام) این نوشیدنی یکی از محبوب ترین نوشیدنی های شاداب کننده در هند و دیگر کشورهای آسیای جنوبی است.
  • بادام یکی از محبوب ترین آجیل هایی است که در انواع غذاهای برنج ، غذاهای خوش طعم و شیرین در منطقه خاورمیانه استفاده می شود.

  • بادام معمولاً روی دسرها ، به ویژه آفتابگردان و سایر آماده سازی های بستنی پاشیده می شود.

  • آنها به طور گسترده ای در شیرینی پزی به عنوان افزودنی به کوکی ها ، بیسکویت ها ، شیرینی ها ، نوشیدنی های انرژی زا و کیک ها مشغول به کار بودند. در فرانسه ، فرنگیپان یک کیک مورد علاقه است که از پودر بادام تهیه می شود.

  • همچنین از مغزهای خالی برای تهیه کره بادام استفاده می شود که جایگزین ایده آل در حساسیت به بادام زمینی است.
  • بادام سبز و بالغ فوق العاده خوشمزه است! این آجیل های خوراکی ، جوان و لطیف ، تا اواخر بهار وارد بازارهای کشاورزان شد. برای غذا خوردن ، با استفاده از چاقو جلد سبز سبز را باز کنید و از مغز شیرین و سفید کرم داخل آن لذت ببرید!

مشخصات ایمنی

حساسیت به مغز بادام ، اگرچه به اندازه سایر حساسیت های آجیل درختی مانند بادام هندی ، پسته و غیره رایج نیست ، اما ممکن است اغلب باعث واکنش های متقاطع در برخی افراد نسبت به مواد غذایی تهیه شده با استفاده از آنها شود.

نوع و شدت علائم ممکن است متفاوت باشد و ممکن است شامل استفراغ ، اسهال ، درد شکم ، تورم لب و گلو منجر به مشکل تنفس و احتقان قفسه سینه شود. بنابراین ، هنگام مصرف اقلام غذایی که با آجیل بادام تهیه شده اند ، باید در افراد مبتلا به سندرم حساسیت به آجیل احتیاط شود. (سلب مسئولیت).


≺≺ -بازگشت به آجیل و دانه ها از جانب بادام هابه برای مشاهده لیستی چشمگیر از آجیل و دانه ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی ، به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ -بازگشت به صفحه نخست.

منابع بیشتر:

  1. پایگاه داده ملی تغذیه USDA.

  2. تخته بادام کالیفرنیادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *