انتخاب و ذخیره سازی

از خوردن میوه های بسیار نرم ، شکسته ، کبود و مبتلا به قارچ خودداری کنید. به طور مشابه ، انجیر سبز نارس تلخ (قابض) است و بنابراین ، طعم و اشتها آور نیست.

میوه انجیر خیلی زود از بین می رود و باید تازه مصرف شود یا در داخل یخچال قرار داده شود تا 2-3 روز تازه بماند. آنها را در یک کیسه پلاستیکی یا زیپ قرار دهید و آنها را در یخچال با رطوبت نسبی بالا نگهداری کنید. با این حال ، انجیر خشک می تواند 6-8 ماه بماند.

انجیر تازه را می توان در تمام فصول در دسترس داشت. با این حال ، آنها از ماه مه تا نوامبر در بهترین حالت خود هستند. ممکن است انجیر تازه و خشک را در بازارها پیدا کنید. در هنگام خرید انجیر تازه ، به دنبال یکنواخت و آماده نرم باشید که عطری شیرین و دلپذیر را از خود ساطع می کند.

از خوردن میوه های بسیار نرم ، شکسته ، کبود و مبتلا به قارچ خودداری کنید. به طور مشابه ، انجیر سبز نارس تلخ (قابض) است و بنابراین ، بی طعم و بی اشتها است.

میوه انجیر خیلی زود از بین می رود و باید تازه مصرف شود ، یا در داخل یخچال قرار داده شود تا 2-3 روز تازه بماند. آنها را در یک کیسه پلاستیکی یا زیپ قرار دهید و آنها را در یخچال با رطوبت نسبی بالا نگهداری کنید. با این حال ، انجیرهای خشک شده در صورت بسته بندی در یک محفظه مهر و موم می توانند 6-8 ماه بمانند.

نکات تهیه و سرو

انجیر باید اجازه داده شود تا قبل از چیدن به طور کامل روی خود درخت برسد. می توان از آنها به صورت تازه و بعد از خشک شدن مصنوعی یا آفتاب گیری استفاده کرد.

برای خوردن انجیر تازه ، آن را در آب سرد بشویید و با استفاده از یک پارچه نرم یا دستمال کاغذی آن را به آرامی خشک کنید. ممکن است انجیر تازه را کامل یا پوست کنده بخورید. اگر از سردخانه خارج شد ، در یک کاسه آب قرار دهید تا به دمای معمولی اتاق بازگردد تا طعم و مزه آنها غنی شود.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • میوه انجیر شیرین و آبدار به بهترین نحو که بدون هیچ گونه افزودنی و چاشنی میل شود لذت می برد.

  • انجیر تازه یک افزودنی عالی برای سالاد ، در کیک و بستنی است.

  • انجیر خشک را می توان به سوپ ، خورش و غنی سازی مرغ ، گوشت گوزن ، گوشت بره اضافه کرد.

  • انجیر خشک افزودنی های عالی برای غلات صبحانه ، مافین ، کیک ، ساندویچ ، پای و کیک پنیری است.

  • از انجیر ترشی با سس تمشک لذت ببرید.

مشخصات ایمنی

برگ انجیر و میوه های نارس لاتکس سفید تولید می کنند که می تواند به داخل پوست نفوذ کرده و باعث ایجاد احساس سوزش ناخوشایند شود. لاتکس انجیر حاوی چندین ترکیب مانند است فوروکومارینها ، 5-متوکسیپسورالن (5-MOP) … و غیره ، که می تواند واکنش های آلرژیک با واسطه سلول را برانگیزد. در صورت عدم درمان ، ممکن است منجر به فوران شدید آلرژیک در قسمت های در معرض شود.

در برخی افراد حساس ، خوردن میوه انجیر همچنین ممکن است واکنش های آلرژیک از جمله استفراغ ، اسهال و خارش پوست و مخاط را ایجاد کند. بنابراین ، به افرادی که سابقه حساسیت به انجیر دارند توصیه می شود از خوردن آن اجتناب کنند.
(سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-بازگشت به میوه ها از جانب میوه انجیر. برای مشاهده لیستی چشمگیر از انواع میوه ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی ، به اینجا مراجعه کنید.

≻≻-بازگشت به صفحه نخست.

مطالب بیشتر و منابع:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد صفحه سرطان- تغذیه برای کاهش خطر سرطان.

  3. انجیر خشک شده در پایگاه داده USDA National Nutrient.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *