انتخاب و ذخیره سازی

میوه های گواوا ، انواع گوشت صورتی.

در مناطق گرمسیری ، گوآوا را می توان در تمام طول سال به راحتی در دسترس داشت. انواع گوشت قرمز مانند گوآوا گوشتی “تایلندی مارون” از نظر تغذیه غنی از گوآوا های سیب سبز هستند. اغلب اوقات ، میوه ها روی درخت باقی می مانند تا طعم شدید و طبیعی خود را تجربه کنند. همچنین می توان آنها را در حالی که سبز اما بالغ هستند برداشت و بعداً اجازه داد در دمای اتاق رسیده شوند. گوآوا های رسیده دارای رنگ مشخص و عطر دلپذیری هستند.

در فروشگاه ها ، میوه های تازه با پوست سالم و بدون هیچ گونه بریدگی ، کبودی یا لکه بخرید. قرار دادن میوه پیچیده شده در کاغذ با موز یا سیب روند رسیدن آن را تسریع می کند.

میوه های بالغ و سبز ممکن است به مدت دو تا پنج هفته در دمای ایده آل و تنظیم شده بین 46 درجه فارنهایت و 55 درجه فارنهایت و رطوبت نسبی 85 تا 95 درصد نگهداری شوند. میوه های رسیده بیش از حد ممکن است فقط چند روز در یخچال نگهداری شوند.

روش های تهیه و سرو

آنها را در آب سرد سرد بشویید تا هرگونه آلودگی یا بقایای حشره کش از بین برود. گوآوا تازه رسیده بهتر است با پوست آن میل شود. بقایای گل (کاسبرگ) راس را بردارید و سپس هر دو انتهای آن را با چاقوی تیز برش دهید. می توان آن را مانند سیب ها مکعب کرد یا خرد کرد.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • گواوا تازه را همانطور که هست بخورید تا از طعم طبیعی و طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

  • آب میوه گواوا نوشیدنی خوشمزه محبوب در بسیاری از قسمت ها است.

  • مکعب های گواوا بریده شده یک افزودنی عالی برای سالاد میوه است.

  • همچنین اغلب در تهیه دسر استفاده می شود.

  • همچنین از این میوه برای تهیه آب نبات ، کنسرو ، ژله ، مربا ، مارمالاد و غیره استفاده می شود.

≻≻-بازگشت به میوه ها از جانب گواوا برای مشاهده لیستی چشمگیر از انواع میوه ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی ، به اینجا مراجعه کنید.

≻≻-بازگشت به صفحه نخست.

مطالب بیشتر و منابع:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد صفحه سرطان- تغذیه برای کاهش خطر سرطان.

  3. Psidium guajava-pdf.

  4. آنون 1986. گیاهان مفید هند. انتشارات و اداره اطلاعات ، CSIR ، دهلی نو ، هند.

  5. پیتر جی فون کارلوویتز. 1991. درختان و درختچه های چندمنظوره-منابع دانه ها و گیاهان معصوم. ICRAF نایروبی، کنیا.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *