خریداری کردن

هنگام خرید ، بسته به ترکیب چربی و رطوبت ، قصد خرید چه نوع ریکوتا را در نظر بگیرید.

ریکوتای شیر کامل از شیر کامل تهیه می شود و محصول نهایی باید بیش از 80 درصد رطوبت و حداقل 11 درصد چربی شیر نداشته باشد.

ریکوتای بدون چربی از شیر با کاهش چربی شیر تولید می شود و محصول نهایی باید بیش از 80 درصد رطوبت و کمتر از 11 درصد اما حداقل 6 درصد چربی شیر نداشته باشد.

ریکوتا (ریکوتون) از آب پنیر از آب پنیر تهیه می شود و محصول نهایی نباید بیش از 82.5 moisture رطوبت و کمتر از 1 f چربی شیر داشته باشد.

پنیر ریکوتای تازه در تمام طول سال در خواربار فروشی ها و سوپر مارکت ها به راحتی در دسترس است. ریکوتای تازه را در ظروف بسته بندی شده یا بسته بندی شده از قسمتهای یخچال خریداری کنید.

ریکوتای خوب باید نرم ، خامه ای و مرطوب و دانه دار باشد. باید شفاف سفید یا خامه ای با طعم شیرین یا کمی اسیدی باشد. از هرگونه محصول بدون طعم و قدیمی خودداری کنید.

ذخیره سازی

ریکوتا به عنوان یک پنیر تازه و نرم ، بسیار فسادپذیر است و باید در یک ظرف خوب بسته بندی شده در یخچال نگهداری شود. اگر آن را در خانه تهیه می کنید ، دسته های کوچک را مرتباً تهیه کنید و آن را به مدت یک هفته در یخچال نگهداری کنید.

موارد مصرف غذا

ریکوتا یک پنیر مبتنی بر آب پنیر است و بهتر است به عنوان پنیر دسر و در شیرینی ها استفاده شود. به خوبی با شکر ، ادویه جات ترشی جات و میوه های توت ترکیب می شود یا در طیف گسترده ای از غذاهای ماکارونی خوش طعم استفاده می شود.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • از ریکوتای تازه که کاملاً با میوه ها و آجیل های خشک مخلوط شده است به عنوان دسر لذت ببرید.

  • اسفناج و پنیر ریکوتا را پر کنید – راویولی و با کره مریم گلی یا سس گوجه فرنگی خامه ای سرو کنید.

  • در روسیه و دیگر کشورهای اروپای شرقی ، ریکوتا جایگزین tvoróg (творо́г) در غذاهای خوشمزه می شود. Syrniki (کیک پنیری) ، یک پنکیک سنتی شیرین.

  • کیک ریکوتا یک دسر ایتالیایی است که با پنیر خامه ای و ریکوتا تهیه می شود و با طعم پوست مرکبات و کشمش آغشته به رم (sultanas) طعم دار می شود.

مشخصات ایمنی

ریکوتا یک پنیر نرم و کم کالری است و دارای میزان کمی سدیم و چربی های اشباع است و بنابراین ، به عنوان یک محصول لبنی سالم در افرادی که رژیم کم سدیم و چربی دارند ، توصیه می شود.

پنیر ریکوتا حاوی مقادیر کمی تیرامین است و کسانی که رژیم محدودی برای تیرامین دارند می توانند به مقدار کم بخورند. (منبع: رژیم کوئینزلند-رژیم تیرامین کم: MAOI و رژیم.)

از آنجا که ریکوتا پنیر آب پنیر است ، فاقد کازئین (که پروتئین مسئول حساسیت به شیر است) و کمتر حساسیت زا است.

همچنین بخوانید ≻≻-

≺≺ پنیر خامه ای آمریکایی ارزش غذایی.

≺≺ پنیر چدار ارزش غذایی.

≺≺ بازگشت به محصولات لبنی از جانب حقایق تغذیه پنیر ریکوتابه

≺≺ بازگشت به صفحه نخستبه

منابع بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA. (در پنجره جدید باز می شود).

  2. – مشخصات USDA برای پنیرهای ریکوتا. (در پنجره جدید باز می شود).

  3. دولت کوئینزلند- رژیم کم تیرامین …دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *