انتخاب و ذخیره سازی

دانه های کنجد را می توانید به راحتی در فروشگاه های ادویه در تمام طول سال در دسترس داشته باشید. در این فروشگاه ها می توانید دانه های برشته ، پخته یا خشک شده را انتخاب کنید. دانه ها را می توان در رنگ های مشکی ، قهوه ای ، زرد یا سفید ، در بسته های هوا بسته و همچنین در سطل های فله بسته بندی کرد. دانه های پوست کنده سفید به نظر می رسند.

دانه های کنجد نسبت قابل توجهی از چربی های اشباع نشده را تشکیل می دهند ، بنابراین باید در ظروف سربسته نگهداری شود تا از فاسد شدن آنها جلوگیری شود. در خانه ، آنها را در یک مکان تاریک و خنک قرار دهید. اگر دانه های خشک به درستی ذخیره شوند ، برای چند ماه تازه می مانند. دانه های پوست گرفته “سفید” را همیشه در داخل یخچال نگهداری کنید.

از دانه های قدیمی ، با بوی تند (فاسد) خودداری کنید.

کاربردهای آشپزی

دانه های کنجد دارای طعم ظریف و مغذی هستند. طعم آنها هنگامی که به آرامی زیر شعله ملایم برای چند دقیقه برشته می شود ، بیشتر می شود.

از دانه های کنجد به طور آزاد در آشپزی استفاده می شود. دانه ها با زیتون یا هر روغن گیاهی دیگر مخلوط می شوند تا یک خمیر نیمه جامد و خوش طعم تهیه شود ، که سپس به دستور العمل های مختلف اضافه می شود.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • کنجد خشک و برشته و روغن نباتی مخلوط شده به یک خمیر نازک قهوه ای روشن ، اردهبه ارده یکی از اجزای اصلی در شرق معروف شرق میانه است ، حمص.

  • دانه های برشته را روی ساندویچ ، بیسکویت ، نان ، کیک ، سالاد و سیب زمینی سرخ کرده بپاشید.

  • بذرها تا حد زیادی در تولید مارگارین در اروپا.

  • معروف به “به” در هند و پاکستان ، دانه ها در بسیاری از خوراکی های شیرین سنتی هندی استفاده می شوند ، که اغلب با بادام زمینی بو داده ، بادام و حبوبات مخلوط می شوند.

  • دانه های بو داده و خرد شده اغلب روی سالادها ، دسرها ، به ویژه آفتابگردان و سایر آماده سازی های شیرینی پزی پاشیده می شود.

  • گوماشیو یک غذای ژاپنی است که از دانه های کنجد آسیاب شده استفاده می کند.

  • روغن کنجد بدست آمده از دانه ها یکی از پرکاربردترین روغن های پخت و پز در مالزی ، اندونزی و ایالت های جنوبی روستایی هند است.

مشخصات ایمنی

حساسیت به دانه کنجد نوعی واکنش حساسیت در برخی از افراد حساس است. واکنش ها شامل کهیر ، درماتیت و خارش است. گاهی اوقات ، تظاهرات بیماری ممکن است شدید باشد و ممکن است منجر به علائم جسمی شدید مانند استفراغ ، درد معده ، تورم لب و گلو شود که منجر به مشکلات تنفسی ، احتقان قفسه سینه و مرگ می شود. بنابراین ، ممکن است از محصولات کنجد به عنوان غذا در این افراد اجتناب شود. (سلب مسئولیت پزشکی).

≺≺ بازگشت به آجیل و دانه ها از جانب کنجدبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از آجیل ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به صفحه نخستبه

منابع بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد صفحه سرطان- تغذیه برای کاهش خطر سرطان.

  3. کاربردهای غذایی ، دارویی و صنعتی کنجد (Sesamum indicum L.) -PDF.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *