برداشت و ذخیره سازی

گلهای بابونه زیبا.

شکوفه های کامل یا به صورت دستی چیده می شوند یا با چوب دستی برای خرید با کیفیت ترین بازار چای برداشت می شوند. با این حال ، این یک فرایند بسیار پرهزینه و پرهزینه است.

سپس گلهای خشک شده برای هرگونه ماده خارجی ، باقی مانده قبل از پردازش ، مرتب می شوند. سپس گلها قبل از فروش عمده به کارخانه ها با دقت درجه بندی می شوند و سپس در کیسه ها/کیسه های چای و قوطی های کوچک ذخیره سازی پردازش می شوند. گلهای بابونه و قسمتهای گیاه نیز با سایر محصولات گیاهی ترکیب می شوند.

سر گل های بابونه تازه برداشت شده و سایه دار را که در کیسه های چای یا در قوطی های محکم بسته بندی شده بسته بندی شده از فروشگاه محصولات گیاهی تخصصی خریداری کنید. به دنبال اصالت باشید و از هرگونه محصولات تقلبی اجتناب کنید.

تهیه چای بابونه

گلهای بابونه آلمانی برای دم کردن چای به این تزریق رنگ آبی ملایم روشن می دهند. از طرف دیگر بابونه رومی آلمانی ، رنگ نی نی ملایم را به تزریق می بخشد. گلهای تازه برداشت شده و سایه دار باید حداکثر تا 6 ماه برای حداکثر مزایای سلامتی استفاده شوند.

گلهای تازه یا خشک شده بابونه را داخل قوری یا مستقیماً داخل لیوان بگذارید. در صورت تمایل به طعم قوی تر ، روی آب جوش بریزید و بگذارید حدود 5 دقیقه یا بیشتر دم بکشد. چای را صاف کنید و در صورت تمایل مقدار کمی شکر یا عسل به آن اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود.

در اینجا چند نکته دیگر در خدمت ارائه شده است:

  • برای فواید طولانی مدت سلامتی ، روزانه 1 تا 4 فنجان چای بابونه بنوشید.

  • بابونه یک تیسان (تزریق گیاهی) بدون کافئین است و به عنوان یک آرامبخش ملایم عمل می کند. می توان آن را به عنوان یک نوشیدنی قبل از خواب برای خواب سالم میل کرد.

  • گلبرگهای بابونه تازه همچنین به عنوان چاشنی طعم دهنده در سالاد ، سوپ ، خورش ، ماریناد و همچنین در غذاهای سبزیجات استفاده می شود.

مشخصات ایمنی

چای بابونه و سایر محصولات ممکن است در افرادی که دارای حساسیت یا حساسیت شناخته شده به گیاهان گل مروارید یا خانواده Asteraceae مانند گل داودی ، گیاه خراطین و غیره هستند توصیه نشود.

محصولات بابونه در بیماران مبتلا به تب یونجه آتوپیک یا آسم توصیه نمی شود. این دارو در زنان در ماه های اولیه بارداری به دلیل نقص های احتمالی در نوزادان ممنوع است. (سلب مسئولیت پزشکی).

همچنین بخوانید ≻≻-

چای بادرنجبویه فواید سلامتی.

چای رویبوس فواید سلامتی.

≻≻- بازگشت به چای های گیاهی از جانب چای بابونهبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از انواع چای گیاهی با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≻≻- بازگشت به صفحه نخستبه

منابع بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA. (در پنجره جدید باز می شود).

  2. دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد اطلاعات مربوط به سرطان-تغذیه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان (پیوند در پنجره جدیدی باز می شود).

  3. مقدمه ای بر شورای گیاه شناسی بابونه-آمریکایی. pdf (در پنجره جدید باز می شود).

  4. تولید بابونه آلمانی .. pdf. (در پنجره جدید باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *