کاربردهای دارویی گوجی بری

  • تقریباً همه قسمتهای گیاه گوجی در طب سنتی چینی (TCM) مورد استفاده قرار گرفته است. پزشکان چینی از قسمتهای مختلف گیاه برای هر یک از چهار بخش سال حمایت می کنند. برگ آن در بهار ، در تابستان گل می دهد ، در پاییز میوه می دهد و در زمستان ریشه می دهد.

  • انواع توت ها در درمان التهابات ، به عنوان رقیق کننده خون ، تقویت کننده پوست و چشم ، برای از بین بردن عصبی شدن و بهبود حافظه استفاده می شود.

انتخاب و ذخیره سازی

در ایالات متحده ، توت خشک گوجی در سوپر مارکت ها و فروشگاه های آسیایی موجود است. انواع توت های مارک دار معتبر را در بسته یا سطل خریداری کنید.

در مزارع سنتی که کشت می شوند ، فقط انواع توت های رسیده از بوته گوجی انتخاب می شوند. سپس روی تخت های چیده شده و خشک شده به مدت 10-16 ساعت در زیر سایه پخش می شوند تا پوست مومی آنها کوچک شود و چروکیده شود. سپس زیر نور خورشید خشک کنید تا فقط 10 درصد رطوبت در توت ها باقی بماند. پس از خشک شدن ، توت ها مرتب شده و در کیسه ها ذخیره می شوند و برای بسته بندی به انبار منتقل می شوند.

گوجی خشک می تواند تا یک سال به خوبی ذخیره شود. در محیط های با رطوبت بالا ، آنها را در یخچال نگهداری کنید تا طول عمر بیشتری داشته باشد.

انواع توت های خام و تازه 2-3 روز در سرما ، دمای اتاق و چند روز در یخچال باقی می مانند. توت خشک ، با این حال ، می تواند به مدت چند ماه به خوبی ذخیره شود.

طرز تهیه و سرو

توت های کاملا رسیده و تازه را می توان با دست چیده و مستقیماً از بوته خورد. به عنوان عضوی از میوه های Solanaceae ، خوردن گوجی خام می تواند سمی باشد ، بنابراین باید از آن اجتناب کرد.

توت خشک را می توان به تنهایی مانند کشمش مصرف کرد. خیساندن آنها در آب ولرم به مدت 5 تا 10 دقیقه باعث نرم و چاق شدن آنها می شود.

میوه عناب ، گرگ بری ، سوپ مرغ. (Photo-Singzy)

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • توت های تازه را می توان مانند انگور از دست داد.

  • میوه های خشک را می توان مانند کشمش ، در کیک ، تارت ، نان ، کلوچه و غیره استفاده کرد.

  • آنها را در چای با لیمو اضافه کنید.

  • توت خشک را می توان با ادویه جات و مرغ خرد شده به سوپ اضافه کرد.

مشخصات ایمنی

گوجی بری به عنوان عضوی از خانواده گیاهان شب خواب ، حاوی سولانین ، سم گلیکول آلکالوئید است.

به بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین استفاده می کنند توصیه می شود که از این توت ها و محصولات آنها مانند آب گوجی بری استفاده نکنند زیرا ممکن است اثر ضد انعقادی وارفارین را تقویت کرده و خطر خونریزی را افزایش دهد. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-بازگشت به میوه ها از جانب گوجی بریبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از انواع میوه ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی ، به اینجا مراجعه کنید.

≻≻-بازگشت به صفحه نخست.

مطالب بیشتر و منابع:

  1. پایگاه ملی تغذیه ایالات متحده برای مرجع استاندارد.

  2. wolfberry.- pdf.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *