انتخاب و ذخیره سازی

فندق را می توان در بازار در طول سال در دسترس داشت. در فروشگاه ها ، انواع مختلفی از فندق ها مانند پوست کنده ، بدون پوست ، شور ، شیرین یا آسیاب شده (پودر) و غیره به فروش می رسند.

به جای آجیل های فرآوری شده ، آجیل خالی (بدون پوسته خارجی) بخرید. مهره ها باید دارای رنگ قهوه ای-زرد روشن ، فشرده ، اندازه یکنواخت و سنگینی در دست باشند. آنها باید عاری از ترک های سطحی ، قالب ها و لکه ها و عاری از بوی تند باشند.

فندق بدون پوست را می توان سالها در جای خشک و خنک نگهداری کرد. برای نگهداری آجیل های پوسته دار (بدون پوشش بیرونی آنها) ، آنها را در ظرفی محکم نگه دارید و در یخچال قرار دهید تا از فاسد شدن جلوگیری شود.

کاربردهای آشپزی

فندق به تنهایی خورده می شود ، بو داده ، شور یا شیرین می شود. فندق ، و همچنین فیلبرها ، طعم دلپذیر و در عین حال دلپذیر شیرین هستند.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

کیک با پرالین فندقی.
عکس: ژول

  • فندق به طور گسترده ای در شیرینی پزی به عنوان افزودنی به شکلات ، بیسکویت ، شیرینی و کیک استفاده می شود.

  • همچنین از آنها برای تهیه کره فندق استفاده می شود که جایگزینی محبوب برای مبتلایان به حساسیت به بادام زمینی است. همچنین طعم آن کمتر شور است. با این حال ، حاوی چربی بیشتری نسبت به سویا یا کره بادام زمینی است.

مشخصات ایمنی

حساسیت به فندق یک واکنش حساسیت نوع 1 (با واسطه Ig-E) در برخی افراد به مواد غذایی است که با استفاده از این آجیل تهیه شده است. به طور کلی ، واکنش آلرژیک تمایل به قرار گرفتن در معرض گرده درخت نسبت به مصرف خود فندق دارد.

علائم آلرژیک ، معروف به “سندرم آلرژی دهان” ممکن است شامل خارش در اطراف لب ها ، زبان و گلو و به دنبال آن تورم لب و گلو منجر به مشکل در تنفس شود. اغلب ، واکنش های متقابل به برخی آجیل ها ، دانه ها ، میوه ها و سبزیجات رایج است. بنابراین ، به افرادی که به آنها حساسیت دارند ، توصیه می شود از هرگونه غذای حاوی محصولات فندق اجتناب کنند. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-بازگشت به آجیل و دانه ها از جانب فندقبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از آجیل ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≻≻-بازگشت به صفحه نخست.

منابع بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد صفحه سرطان- تغذیه برای کاهش خطر سرطان.

  3. NSW DPI-Primefacts-hazelnut production.-pdfدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *