خریداری کردن

ماهی تن ماهی وحشی عمدتا با استفاده از تورهای چرمی ، قلاب و خط ، تورهای آبشش یا قایق های ماهیگیری طویل تهیه می شود. اکثر این صیدها برای کنسرو یا کیسه در نظر گرفته شده اند.

اسکای جک معمولاً به عنوان ماهی تن “سبک” به بازار عرضه می شود. برای کیفیت و ایمنی بیشتر ، کنسرو یا کیسه ای را از مارک های معتبر خریداری کنید. همچنین به صورت تکه های تازه ، منجمد یا خشک شده به بازار عرضه می شود. در ژاپن ، بونیتوی خشک شده با نام “کاتسووبوشی” (تکه های بونیتو) شناخته می شود.

ذخیره سازی

ماندگاری ماهی قوطی کنسرو باز نشده (سبک) تا چهار سال به شرطی که محصول در شرایط عادی نگهداری شده و آسیبی نبیند. عمر مفید ماهی تن تا سه سال است.

همانند سایر محصولات دریایی ، کنسرو ماهی تن نباید در دمای اتاق برای مدت طولانی نگهداری شود.

پس از باز شدن ، باید در یخچال نگهداری شود. اگر به درستی بسته بندی شده و در یخچال نگهداری شود ، باید حدود سه روز دوام بیاورد. برای نگهداری طولانی مدت ، ماهی تن را در یک شیشه شیشه ای یا کیسه فریزر منتقل کرده و در چند ماه آینده برای مصرف بعدی در فریزر نگهداری کنید.

آماده سازی

ماهی تن تازه به صورت استیک و گاهی به صورت فیله یا تکه (تکه) به فروش می رسد. با این حال ، اغلب اوقات به طور کامل ، در قطعات یا در آب نمک کنسرو می شود.

> p> گوشت Skipjack ماهی قوی ، مزه دار و صورتی است.

آن را به صورت خام (سوشی) ، آب پز ، سرخ شده ، کبابی ، پخته یا کامل پخته شده (در پاپیلوت یا al cartoccio) سرو کنید.

در اینجا برخی از ایده های خدمت رسانی وجود دارد:

 • Skipjack (Katsuo) یک ماهی سوشی محبوب در ژاپن است که در آن از ساشیمی و رول سوشی لذت می برد.

 • تکه های بونیتو تراشیده (کاتسوبوشی) و کلپ خشک شده-ترکیب اصلی مواد اصلی داشی، آبگوشتی که اساس بسیاری از سوپ ها (مانند میسو) و سس ها در غذاهای ژاپنی را تشکیل می دهد.

 • سالاد ماهی تنقلاتی- ماست یونانی ، آب لیمو تازه ، سس مایونز ، کرفس خرد شده ، پیاز اسپانیایی خرد شده و فلفل سیاه خرد شده را در یک کاسه جداگانه مخلوط کرده و هم بزنید. این مخلوط را به ماهی تون سبک اضافه کنید و در یخچال نگهداری کنید.

 • ماهی تابه ماهی آمریکایی تهیه کنید.

 • در غذاهای فیلیپینی ، خورشت ماهی تنقلاتی در شیر نارگیل تهیه می شود – ginataang tulinganبه

 • در بسیاری از مناطق جنوب آسیا ، کاری از ماهی تن تهیه شده در شیر نارگیل روی برنج بخارپز سرو می شود.

 • ماهی تن نیز یکی از مواد اولیه اصلی آن است گوساله با سس ماهی تن (Piedmontese) ، یک غذای ایتالیایی که شامل گوشت گوساله سرد ، آنچوی ، کپر ، ساندویچ ، سس ، املت و تابه است.

مشخصات ایمنی

محتوای متیل جیوه ماهی تن تازه یا منجمد 144/0 PPM است و بنابراین ، به عنوان ماهی “بهترین انتخاب” طبقه بندی می شود. FDA توصیه می کند که می توانید هفته ای 2 تا 3 وعده از لیست “بهترین انتخاب” (بزرگسالان 1 وعده = 4 اونس) بخورید. برای مقایسه کنسرو ماهی تن ماهی بادام ماهی تازه و منجمد به ترتیب 0.350 PPM و 0.689 PPM.

همچنین بخوانید ≻≻-

≺≺ ماهی سالمون حقایق تغذیه و مزایای سلامتی

≺≺ ماهی قزل آلا حقایق تغذیه و مزایای سلامتی

≺≺ داشتن آفتاب حقایق تغذیه و مزایای سلامتی

≺≺ بازگشت به غذای دریایی از جانب حقایق تغذیه ماهی تن ماهی و فواید سلامتی آنبه

خواندن بیشتر (پیوندها در پنجره جدید باز می شود):

 1. برگه های گونه -Katsuwonus pelamis.

 2. سطوح جیوه در ماهی تجاری و صدف.

 3. پایگاه داده ملی تغذیه USDA.

 4. اسیدهای چرب امگا 3: یک کمک ضروری.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *