انتخاب و ذخیره سازی

انبه محصول فصلی است. فصل میوه انبه تازه تا پایان مارس آغاز می شود زمانی که عطر غنی آن خبر از ورود آن به بازارها می دهد.

انبه به طور معمول در حالی که سبز است برداشت می شود اما روی درخت کاملاً بالغ است. میوه های نارس بسیار ترش هستند. انبه های ارگانیک باقی می مانند تا روی درخت برسند. با این حال ، میوه های کاملا رسیده از درخت می افتند و تمایل به خراب شدن دارند.

انبه توتاپوری
انبه های Sindhuri (kesar) انواع انبه “توتاپوری”.

در فروشگاه ، انبه در اندازه ها ، اشکال و رنگ های مختلف موجود است. بر اساس اندازه و تنوع میوه ای که دوست دارید آن را میل کنید ، یکی را انتخاب کنید.

آلفونسو”تنوع از هند (ایالت ماهاراشترا) ، و “سندوری” انواع (kesar) از پاکستان به دلیل منحصر به فرد بودن خود شناخته می شوند. انبه توتاپوری ویژگی طوطی-منقار مانند نوک ، و پوست براق صاف و دارای رنگهای جذاب سبز-زرد یا نارنجی است.

آنهایی را انتخاب کنید که دارای پوست سالم و بدون هیچ گونه کبودی یا بریدگی هستند. انبه های نارس را می توان چند روز در دمای اتاق نگهداری کرد و برای رسیدن ، آنها را در روکش کاغذی نگهداری کنید. میوه های رسیده باید در یخچال نگهداری شوند اما هرگز زیر 10 درجه فارنهایت (50 درجه سانتی گراد) قرار نگیرید. وقتی می خواهید میوه را بخورید به دمای معمولی برگردید تا طعم و طعم طبیعی آن بدست آید.

طرز تهیه و سرو

انبه را در آب سرد سرد بشویید تا گرد و غبار/خاک و هرگونه بقایای شیمیایی سطحی را از بین ببرید. پوست خارجی خود را با استفاده از یک پارچه نرم خشک کنید. میوه انبه باید به تنهایی و بدون چاشنی و افزودنی مصرف شود تا طعم غنی آن را تجربه کنید.

میوه را از طول به سه قسمت تقسیم کنید به طوری که قسمت میانی آن از دانه هاسکی تشکیل شود. سپس ، پوست را برش دهید تا پوست از پالپ جدا شود. خمیر را به قسمتهای دلخواه خرد کنید.

از طرف دیگر ، با استفاده از یک چاقوی تیز ، گوشت را در دو طرف دانه مرکزی (سنگ) برش دهید. به این ترتیب ، شما دو نیمه بزرگ میوه انبه و یک قسمت مرکزی سنگی دریافت می کنید. سپس ، نصف آن را بردارید و گوشت را به صورت افقی و عمودی نمره گذاری کنید و مراقب باشید که عمیقاً از طریق پوست بریده نشود. همانطور که در شکل نشان داده شده است ، کل نیمه را وارونه کنید تا مکعب ها بیرون بروند تصویر زیر:

پوست کندن میوه انبه

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

آب میوه انبه مارمالاد انبه سبز
آب انبه خوشمزه! مارمالاد انبه سبز.

  • میوه انبه را می توان به تنهایی و بدون چاشنی و افزودنی میل کرد.
  • مکعب های انبه تازه یک افزودنی عالی برای سالسای میوه ای و سالاد است.

  • آب انبه با تکه های یخ یک نوشیدنی محبوب و خوشمزه است.

  • آب میوه انبه مخلوط با شیر به عنوان “میلک شیک انبه”. میوه انبه همچنین برای تهیه مربا ، ژله ، بستنی و صنایع شیرینی سازی استفاده می شود.

  • انبه نارس ، خام و سبز در تهیه ترشی ، مربا (مارمالاد) و چاتنی در کشورهای آسیایی مورد استفاده قرار گرفته است.

مشخصات ایمنی

از مصرف انبه در رژیم غذایی افراد تحت درمان با وارفارین باید اجتناب کرد. انبه ، از نظر ویتامین A بالا ، می تواند منجر به تقویت فعالیت وارفارین شود که ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهد. (پیوند مرجع-تداخل غذا و شیوه زندگی با وارفارین).

حساسیت به لاتکس انبه ، به ویژه با انبه خام و نارس در برخی از افراد حساس رایج است. واکنش های فوری ممکن است شامل خارش در زاویه دهان ، لب ها و نوک زبان باشد. در برخی افراد ، واکنش ها می توانند شدید باشند ، با تظاهراتی مانند تورم لب ، زخم در زاویه دهان ، مشکلات تنفسی ، استفراغ و اسهال.

این واکنش به دلیل ایجاد می شود اسید آناکاردیک در انبه های خام و نارس وجود دارد. واکنشهای آلرژیک متقابل با سایر داروها Anacardiaceae
میوه های خانواده مانند “سیب بادام زمینی” بسیار رایج هستند. چنین رویدادهایی ممکن است با میوه های کاملاً رسیده نادر باشد. با این حال ، افراد مبتلا به حساسیت به میوه انبه ممکن است بخواهند از خوردن آنها اجتناب کنند.
(سلب مسئولیت پزشکی).

حقایق

میوه انبه منبع عالی ویتامین A ، رنگدانه های کاروتن ، ویتامین ها و پتاسیم است.

مصرف میوه انبه در رژیم غذایی در افرادی که تحت درمان با وارفارین هستند ، باید اجتناب شود. تظاهرات آلرژیک بعد از خوردن انبه نارس خام شایع است.

≻≻-بازگشت به میوه ها از جانب میوه انبه. برای مشاهده لیستی چشمگیر از انواع میوه ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی ، به اینجا مراجعه کنید.

≻≻-بازگشت به صفحه نخست.

منابع بیشتر:

  1. Mangifera indica-Agroforestry Net.

  2. USDA – پایگاه داده مواد مغذی برای مرجع استاندارد.

  3. همه چیز درباره انبه-هیئت ملی انبه.

  4. تداخل غذا و شیوه زندگی با وارفاریندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *