نکاتی شامل جایگزینی سس سیب به جای شکر و آب لیمو به جای نمک است.

در پینترست به اشتراک بگذارید
می توانید از وعده های غذایی تعطیلات لذت ببرید و همچنان غذاهایی بخورید که برای قلب مفید هستند. گتی ایماژ

بوقلمون و ژامبون. پوره سیب زمینی و سیر. قیمه مخصوص مامان و ماهی ماهی تن خاله. اوه، و سالاد سیب زمینی را فراموش نکنید.

برای ورود به فصل تعطیلات بدون غذا خوردن سخت خواهید بود – بسیار. و اگرچه بسیار خوشمزه است، اما همه این غذاهای سنتی مورد علاقه خانواده با قیمت گزافی از نمک، شکر و البته چربی عرضه می شوند – که هیچ کدام برای سلامت قلب مفید نیستند.

با توجه به ماهیت جشن غذای تعطیلات، انجمن قلب آمریکا اخیراً فهرستی از آن ارائه کرده است هک قلب سالم برای دستور العمل های تعطیلاتاز جمله نکاتی مانند جایگزینی نمک با گیاهان و ادویه جات ترشی جات و استفاده از سس سیب شیرین نشده به جای کره هنگام پخت.

مصرف بیش از حد بوقلمون و قیمه می تواند به قلب شما آسیب برساند

دکتر نیکول واینبرگ، متخصص قلب در مرکز بهداشت پراویدنس سنت جان در کالیفرنیا، عواقب زیاده روی در تعطیلات را می بیند. او گفت که تعداد مراجعات به اورژانس برای نارسایی احتقانی قلب افزایش یافته است که از روز شکرگزاری شروع می شود، چیزی که او آن را “نمک ترین وعده غذایی سال” می نامد.

غذاهای غنی و شور و استرس تعطیلات نیز ممکن است منجر به افزایش فشار خون و حملات قلبی شود.

واینبرگ گفت: “این به نوعی از روز شکرگزاری شروع می شود، و من فکر می کنم که پذیرش در بیمارستان در طول تعطیلات افزایش می یابد.”

با وجود خطرات، تغییر سنت های تعطیلات ممکن است دشوار باشد.

“من فکر می کنم این یک مفهوم خوب است که لزوما بازی خود را کنار نزنید [simply] چون تعطیلات است.» واینبرگ گفت. من به نوعی این تلاش را تحسین می کنم. فقط احساس می کنم سخت ترین سال سال است.»

دکتر Ethan A. Yalvac، متخصص قلب در بیمارستان Hoag در کالیفرنیا، گفت که پرخوری نباید یکی از سنت های تعطیلات ما باشد.

یالواک گفت: «ما این پذیرش فرهنگی ناخوشایند افزایش وزن و زیاده‌روی را داریم – این ایده که اجازه می‌دهیم رژیم غذایی و ورزش در نوامبر و دسامبر کنار گذاشته شود و سپس در ژانویه به سلامتی خود برگردیم.» “این یک اشتباه است.”

جسیکا بنت، متخصص تغذیه، متخصص تغذیه در مرکز پزشکی دانشگاه واندربیلت در تنسی، گفت که بیشتر دستور العمل های تعطیلات از مقادیر زیادی کره استفاده می کنند که برای قلب مفید نیست. دستور العمل های دیگر سبزیجات را با غذاهای پرچرب مانند گوشت و پنیر ترکیب می کنند.

بنت گفت: «کاسرول های سبزیجات معمولاً با پنیر و کره نیز پر می شوند. مصرف بیشتر شکر از شیرینی ها یا افزودن به دستور العمل هایی مانند سس وجود دارد. الکل معمولاً بیشتر مصرف می شود و برخی به سختی می توانند آن را تعدیل کنند.

اما رعایت نکاتی مانند تعویض غذای AHA می تواند برای کاهش احتمال عود بیماری قلبی در طول فصل مفید باشد.

نکات تعطیلات برای سلامت قلب

  • قبل از مهمانی های تعطیلات با غذاهای سالم پر کنید. واینبرگ گفت: “مفهوم خود را برنامه ریزی کنید تا فقط در تمام طول روز گرسنه نمانید و سپس به یک مهمانی بروید و خودتان را احمقانه بگذرانید.”
  • برنج سفید را بریزید. بنت گفت می توان از برنج قهوه ای یا کینوا به جای برنج سفید در غذاها استفاده کرد.
  • سبزیجات را بدون چربی و نشاسته افزایش دهید. بنت گفت: کدو سبز یا کدو می تواند جایگزین پاستا و گل کلم برای سیب زمینی شود.
  • هنگام آشپزی بجوید. بنت گفت: «در حین پخت و پز، آدامس های بدون قند بجوید یا سبزیجات بجوید تا از خوردن کالری یک وعده غذایی در حین پخت و پز اجتناب کنید.
  • استرس را پایین نگه دارید بنت گفت: «استرس در تعطیلات نیز نقش دارد. «برای بازدیدکنندگان محدودیت زمانی تعیین کنید. قدم زدن. از یک فیلم یا کتاب تعطیلات لذت ببرید، [or a] کتاب رنگ آمیزی تعطیلات شمعی با بوی دلپذیر روشن کنید. سه چیز را که بابت آنها سپاسگزار هستید نام ببرید. پازل هایی با تم تعطیلات برای کل خانواده سرگرم کننده است.»
  • با باقی مانده ها خلاقیت به خرج دهید. بنت گفت: “باقی مانده غذا را با خانواده و دوستان به اشتراک بگذارید.” از غذاهای باقیمانده برای پختن سالاد یا درست کردن سوپ و افزودن سبزیجات بیشتر استفاده کنید. بسته بندی های کاهو باقی مانده تاکوهای فوق العاده ای را ایجاد می کند.
  • از آناناس برای پخت استفاده کنید. یالواک گفت: «مقاله AHA به استفاده از سس سیب شیرین نشده در پخت اشاره کرده است. من «هک» جایگزینی شکر را در پخت با آناناس تازه پوره شده اضافه می کنم. آناناس منبع طبیعی شیرینی است – و ماده مخفی کیک هویج من و همسرم هر سال درست می کنیم.
  • هر روز خود را وزن کنید. یالواک گفت: “این شگفت انگیز است که این یک ترفند چه کاری می تواند انجام دهد.” «اگر چهار روز مهمانی و نوشیدنی و غذا بخورید، می توانید آخر هفته را با 5 تا 10 پوند اضافی به پایان برسانید. با وزن کردن هر روز خود، یک حلقه بازخورد بین غذا و نوشیدنی مصرفی و وزن خود ایجاد می کنید. اگر در روز شکرگزاری زیاده روی کنید و صبح جمعه روی ترازو قرار بگیرید و متوجه شوید که 3 پوند اضافه کرده اید، جمعه شب از خوردن آن تکه پای خودداری خواهید کرد.
  • بعد از شام به پیاده روی بروید. یالواک گفت: «حتماً ورزش را هر طور که می توانید انجام دهید، ادامه دهید. “فقط به این دلیل که به مهمانی می روید به این معنی نیست که نمی توانید به حرکت و مراقبت از خود ادامه دهید.”