مارک براون

650،000 ایمیل کشف شده به عنوان بخشی از تحقیقات NFL در مورد فرهنگ سمی و زن ستیزی که توسط صاحب بدنام NFL ایجاد شده است ، ثابت می شود که هدیه فاسدی است که همچنان ادامه می دهد – پنجره ای نادر در مورد نحوه رفتار مردان در بالای زنجیره غذایی فوتبال هنگام آنها فکر می کنند کسی تماشا نمی کند اولین بار جان گرودن ، سرمربی لاس وگاس رایدرز آمد ، که معلوم شد پیام هایی را که دارای تعصب و تعصب بوده اند ، اخراج کرده است. در حال حاضر ، ما همچنین در حال بررسی اجمالی آنچه برای یک خبرنگار برجسته است که اسکوپ های ارزشمند خود را به ثمر برساند ، هستیم.

آدام شفتر ، یکی از بازیکنان داخلی NFL در ESPN ، ده سال پیش هنگامی که بروس آلن رئیس تیم فوتبال واشنگتن را نقض کرد ، وقتی اصول اولیه روزنامه نگاری را نقض کرد: قبل از انتشار مطالب داستان خود را با منبع برای بازبینی در میان گذاشت.

Schefter نوشت ، “لطفاً در صورت مشاهده هر چیزی که باید اضافه شود ، تغییر کند ، تغییر دهید ، به من اطلاع دهید.” لس آنجلس تایمزبه

روزنامه نگاران اجازه نمی دهند منابع هیچ نواری در مورد گزارش خود حرف آخر را بزنند. همچنین احتمالاً حتی به صورت شبهه به منبع اشاره نمی کنند که: “آقای ویرایشگر »، همانطور که شفر انجام داد. دلایل آن باید کاملاً بدیهی باشد. شفتر با اجازه دادن به آلن ، که در مقاله پیش رو نامی از وی ذکر نشده است ، مهر و موم کند ، در بهترین حالت به عنوان یک استنوگراف عمل می کرد و نه یک خبرنگار.

چهارشنبه بعد از ظهر ، شفتر بیانیه ای صادر کرد. در آن ، او اذعان کرد “انتقادی که وارد می شود منصفانه است” و در نفس بعدی منکر فعالیتی شد که به خاطر آن مورد انتقاد قرار گرفته بود. یعنی کنار گذاشتن کنترل ویراستاری.

کسانی که Schefter را به وظیفه خود مشغول می کنند ، فی نفسه اشتباه نمی کنند. اما با انجام این کار ، آنها اعتبار بیشتری به Schefter نسبت به کسی که سابقه کارش را دارد ، می دهند.

در دهه گذشته ، شفتر در حالی که به عنوان مentialثرترین گزارشگر فوتبال ESPN فعالیت می کرد ، رفتارهای دیگری را در نظر گرفته بود که برای اکثر خبرنگاران بیهوده تلقی می شد. او در آگهی های تبلیغاتی ظاهر شد ، در کنار قمار در مالکیت NFL سرمایه گذاری کرد ، به هیئت مدیره یک لیگ توسعه نوپا NFL پیوست و برای یک دقیقه داغ در سال 2013 ، هرکسی که 3000 دلار در جیب خود بسوزاند می توانست برای معاشرت و تماشای آن پول پرداخت کند. بازی با Schefter

به هر حال ، کار شفتر این است که از شایعات مورد تایید NFL جلوگیری کرده و آب را برای شرکت سرگرمی چند میلیارد دلاری که ظاهراً تحت پوشش قرار گرفته است حمل کند. برتری در این نوع روزنامه نگاری دسترسی اغلب زیبا نیست. Schefter و دیگر همنوعانش باید روابط معامله گرایانه و شیک را با کارگزاران NFL و نمایندگان آن حفظ کرده و به درستی پرورش دهند و اطلاعات مورد نیاز را انتخاب کرده و دیگران را به جیب بزنند. در ازای معاملات هوشمندانه اسب خود ، آنها به انحصاری مرتب در مورد معاملات پیش رونده و مذاکرات قرارداد ادامه می دهند. طرفداران ، از نوع هوادارانی که از شرط بندی لذت می برند یا فوتبال فانتزی می کنند ، این چیزها را می خورند. به این ترتیب ، Schefter یک جایگاه عالی در ESPN دریافت کرده است. اگر عرضه این محصول بسیار گران قیمت به این معنا باشد که شفتر گاهی اوقات از یک سوء استفاده کننده داخلی دفاع می کند یا سیاست ترجیحی NFL را پیش می برد در حالی که ادعا می کند غیر سیاسی است ، خوب ، این هزینه های گزافی برای تجارت است.

جان گرودن مرد پاییزی است. اما NFL دیگر چه چیزی را پنهان می کند؟

تا زمانی که او همچنان چشم های چشم خود را به خود جلب می کند ، این احتمال وجود دارد که ESPN در صورت سنگین کردن و بی وقفه 24 ساعته ، شفتر را از چهره معروف خود حذف کند. این موفقیت ها ممکن است به این دلیل باشد که هر زمان که شفتر درگیر یک شبهه جانبی مشکوک می شود ، رهبر جهانی بیانیه ای شگفت انگیز صادر می کند و هرگونه اعتراض مختصری را رها می کند. آنها فراتر از گلدان متعهد هستند.

در بیانیه ای ، یکی از طرفداران ESPN روز سه شنبه گفت: “بدون به اشتراک گذاشتن تمام جزئیات روند گزارشگر برای یک داستان از 10 سال پیش در حین قفل شدن NFL ، ما معتقدیم که هیچ چیز برای آدم و ESPN مهمتر از ارائه دقیق ترین طرفداران نیست. ، داستان عادلانه و کامل. “

آیا Schefter پوشش “دقیق” را ارائه می دهد یا “داستان کامل” مانند ESPN در حال حاضر؟ در ظاهر ، به نظر نمی رسد که اینطور باشد. همانطور که بری پچسکی در Defector خاطرنشان کرد ، در آن زمان ، شفتر آستین مدیر دفتر جلو را فشار نمی داد تا ببیند آیا شانه QB ستاره به همبرگر تبدیل شده است. در حالی که شفتر و آلن در حال ارسال ایمیل بودند ، NFL و NFLPA در مذاکرات بر سر توافق نامه جدید دسته جمعی با هم کنار رفتند. مالکیت منافع مشخص و واجد شرایطی داشت که نسخه خود از رویدادها را پیش ببرد و طرفداران NFL را به طرف خود بکشد. پچسکی نوشت ، شفتر ، همانطور که ایمیلش مشخص کرد ، هیچ مشکلی در نوشتن داستانی به نفع آنها ندارد ، مهم نیست که چقدر برای نیروی کار لیگ هزینه داشته باشد. و خوانندگان ESPN عاقل تر نبودند.

این سوالی است که ESPN را از بدو تاسیس دچار مشکل کرده است: چگونه می توانند به عنوان یک شریک مالی در لیگ های حرفه ای و کالج ، یکی که وظیفه پخش و تبلیغ محصول خود را بر عهده دارد ، فعالیت کنند ، در حالی که همزمان به گزارش های خصمانه و دقیق بپردازند؟ اشتباه نکنید ، هیچ کمبودی در کارهای بریستول در انجام کارهای عالی وجود ندارد. اما وقتی نوبت به شرکت هایی می رسد که مانند UFC و تیم اصلی آن ، کانر مک گرگور ، همانطور که The Daily Beast گزارش داده است ، اولویت های یک جنبه (سودآور) شرکت می تواند جایگزین موارد (معتبرتر اما دورتر) شود. به مراتب سود کمتری دارد)

به نظر می رسد که شفتر چندان به این مورد اهمیت نمی دهد ، به ویژه اگر این امر توانایی او را در کسب درآمد یا تقویت نام تجاری خود مختل کند. او سالهاست که محصولات مختلفی را در تبلیغات تجاری و در رسانه های اجتماعی ، که برخی از آنها رابطه مالی با NFL دارند ، جلب کرده است.

سایر شخصیت های برجسته ESPN که در مقابل آنها قرار گرفته است نیز این مسیر را در پیش گرفته اند ، مانند آدریان وجناروفسکی ، گزارشگر برجسته NBA خود و متیو بری ، احتمالاً معروف ترین نویسنده فوتبال فانتزی در اطراف. وقتی خوانندگان با توجه به میزان شیلینگ بری برای DraftKings-که در آن زمان هنوز یک مرکز ورزشی فانتزی روزانه بود و نه یک پورتال قمار کامل-یک ابرو بالا انداخت ، مجبور شد اعتراف کند که او نتوانسته است افشا کند که حامی پولی بود بری نوشت ، اما اشکالی ندارد ، زیرا او واقعاً شرکت را زیر و رو می کند.

اما بین دریافت دستمزد برای تبلیغات و پیوستن به مدیریت در برخی موارد تفاوت وجود دارد. Schefter به طور خلاصه آن را کنار گذاشت.

در سال 2017 ، شفتر به هیئت مدیره لیگ حرفه ای اقیانوس آرام پیوست ، یک لباس نوپا که به دانش آموزان دبیرستانی راه پرداختی به NFL را ارائه می دهد ، در حالی که توسط NCAA به بندگی وادار نمی شوند. ESPN در پاسخ به این س ifال که آیا شفتر احتمالاً شیوه گزارش دهی خود را نقض کرده است یا خیر ، به Sports Business Journal گفت که از آنجا که نقش شفر “بدون پرداخت و تشریفاتی” خواهد بود ، آنها با آن بسیار خوب رفتار می کنند. چند روز بعد ، شفتر از سمت خود کناره گیری کرد. همانطور که ESPN در بیانیه ای اعلام کرد ، این شبکه بار دیگر تأکید کرد که این کنسرت بهم ریخته “از نظر ماهیت حداقل و بدون دستمزد است”.[Schefter] تعیین کرد که این نتیجه مناسب است. “

برآورد ESPN ، سرمایه گذاری اخیر شفتر در Boom Entertainment ، شرکتی که برنامه های قمار را توسعه می دهد ، به همان اندازه مناسب بود. یکی دیگر از سرمایه گذاران این شرکت رابرت کرافت مالک New England Patriots است. ممکن است از یک خواننده زیرک خواسته شود بپرسد که آیا شفر یک قطعه آبدار در مورد میهن پرستان دفن می کند که بر شریک مالی او تأثیر منفی گذاشت. یا از آنجا که زمین معمول شفتر مستقیماً با علایق قماربازان همپوشانی دارد ، چه چیزی مانع از آن شده است که شخصاً از این اطلاعات به هر طریقی سود ببرد.

تشویق کنندگان منزجر گزارش NFL را برای “باشگاه پسران” تیم فوتبال واشنگتن درخواست می کنند

بلومبرگ در ماه سپتامبر با ESPN به امید پاسخ به این سوالات تماس گرفت ، اما سایت نتوانست آنها را مجاب کند که آیا اصلاً سیاست تضاد منافع وجود دارد یا خیر ، چه برسد به این که شفتر به آن توجه نکرده باشد. به طور طبیعی ، ESPN همچنین از موضوع بزرگتر این که آیا تلاش های دیزنی برای سوار شدن در قطار سوغات قمار که عمدتا قانونی شده است ، به طور کلی گزارش آن را به خطر انداخته است ، فرار کرد.

ESPN بی وقفه Schefter را به عنوان منبع یکپارچه برای همه اخبار فوتبال شما معرفی کرده است-مردی که در هر ساعت به تلفن خود چسبیده است و چیزی بیشتر از ضرب و شتم رقبای خود نمی کند ، حتی اگر این مشت یک توییت باشد که تأیید می شود. بلافاصله پس از آن توسط مطبوعاتی که توسط تیم یا لیگ منتشر شده است. (در یک مورد ، تشنگی او برای اسکوپ باعث شد تا شفیرت صفحه اسناد پزشکی مربوط به یک خط دفاعی را که دستش توسط آتش بازی خراب شده بود ، توییت کند. بازیکن از شفتر و ESPN شکایت کرد. پرونده در سال 2017 حل شد.)

هیچ کس پیشنهاد نمی کند که کار شفتر دشوار و وقت گیر نباشد یا او در ارائه داستانهای مهم خبری کوتاهی کرده باشد. بر اساس مشخصات دستکش 2014 در واشنگتن پست، رعایت برنامه طاقت فرسا او به نظر می رسد جهنم است. اما شاید زمان آن رسیده است که از وی درخواست نکنیم که استانداردهای روزنامه نگاری را رعایت کند. به هر حال ، اگر ESPN واقعاً با رفتار او مشکلی داشته باشد-افزایش نام تجاری یا شلوغی های جانبی یا روابط بسیار راحت با منابع یا هر یک از روش هایی که دیوار آتش بین طرف های تجاری و تحریریه در دست شفتر فرو ریخته است-آنها خیلی وقت پیش می گفت

بیشتر در The Daily Beast بخوانید.

نکته گرفتید؟ اینجا آن را برای The Daily Beast ارسال کنید

داستانهای برتر ما را هر روز در صندوق ورودی خود دریافت کنید. ثبت نام کن!

Daily Beast Membership: Beast Inside عمیق تر به داستانهایی که برای شما اهمیت دارد می پردازد. بیشتر بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *