انتخاب

Chappan kaddu یک محصول تابستانی است. میوه های نارس را قبل از سفت شدن دانه ها و پوست می چینند و به عنوان سبزیجات استفاده می کنند.

میوه های تازه در سراسر سال به طور گسترده ای در بازارهای جنوب شرقی آسیا موجود است. کدو حلوایی به دلیل داشتن پوست صاف و لطیف به راحتی کبود می شود و باید با احتیاط از آن استفاده کرد. کشاورزان عموماً آنها را در جعبه های مقوایی محافظ به بازار می آورند تا از پوست خود محافظت کنند.

یک کدو سبز خوب باید صاف و اندازه متوسط ​​داشته باشد ، دارای پوست خوب و گوشت نرم و شیرین باشد. سختی پوست و دانه ها و طعم کم نشان دهنده کیفیت پایین و رسیدن بیش از حد است.

کدو تنبل سفت ، روشن ، ملایم و کروی را در فصل انتخاب کنید. میوه های تازه و با اندازه متوسط ​​با نوک شکوفه تمیز و انتهای ساقه سفت بخرید.

از خوردن میوه های بزرگ و پوست سفت خودداری کنید زیرا طعم آنها زیاد نیست و از نظر کیفیت نیز ضعیف هستند. همچنین از هرگونه لکه سطحی ، آسیب ، بریدگی/سوراخ شدن و غیره خودداری کنید.

ذخیره سازی

کدو حلوایی به خوبی ذخیره نمی شود. در خانه ، در یک محفظه سبزیجات در یخچال قرار دهید تا ظرف 1-2 روز استفاده شود. از نگهداری طولانی مدت در یخچال خودداری کنید زیرا آنها دچار سرما می شوند.

روش های تهیه و سرو

کدو حلوایی را قبل از استفاده در آشپزی در آب جاری تمیز بشویید و با یک پارچه تمیز خاک پاک کنید. لایه برداری همیشه لازم نیست. اگر چنین می خواهید ، پوست بسیار سطحی را به آرامی بکنید.

کدو حلوایی با توجه به شکل کروی آنها ، سبزیجات مناسبی برای پر کردن است. آنها را به صورت دلخواه یا برش های دلخواه در دستور غذا خرد کنید. آنها همچنین می توانند جایگزین فوق العاده ای برای دستور العمل هایی باشند که کدو تندا ، کدو بطری ، کدو حلوایی کوچک یا خیارپخته های مشابه را نامیده اند.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • کدو حلوایی خرد شده را می توان در کاری و سوپ استفاده کرد.

  • مکعب ها/برش های کدو حلوایی پوست کنده ، تازه و نرم را می توانید به صورت خام در سالاد میل کنید.

  • آماده کردن چپان ماسالا سبزی با گوجه فرنگی ، پودر گارام ماسالا ، پیاز و سیر.

  • به سادگی سیب زمینی-ماسالا پر شده آماده کنید (دستور العمل بهروان چاپان کادو) یا دستور العمل های گزاف شاهی چپان با پنیر شکم پر ، بادام زمینی ، کشمش و ادویه جات ترشی جات. آن را با سیب زمینی پر می کنند اما می تواند مانند پنیر (پنیر خامه ای) ، کیما (گوشت چرخ کرده) و غیره باشد.

مشخصات ایمنی

مصرف کدو حلوایی به ندرت باعث واکنش های آلرژیک می شود. با این حال ، مصرف سهوی کدو سبز نامناسب و تلخ منجر به مسمومیت ناشی از ترکیبات سمی مانند می شود کوکوربیتاسینبه

مسمومیت زمانی اتفاق می افتد که یک کادو کادو تلخ (سمی) خام به طور مستقیم یا به شکل آب میوه مصرف شود.

علائم ممکن است شامل استفراغ ، معده درد ، اسهال و در عرض چند دقیقه پس از خوردن آب سمی رخ دهد که ممکن است به دنبال بیماری های جدی مانند خونریزی از روده ، شوک و مرگ باشد.(سلب مسئولیت پزشکی).

همچنین بخوانید ≻≻

≺≺ کدو حلوایی ارزش غذایی.

≺≺ کدو تندا ارزش غذایی.

≺≺ کدو کابوچا ارزش غذایی.

≺≺ کدو حلوایی ظریف ارزش غذایی.

≺≺ کدو حلوایی ارزش غذایی.

≺≺ بازگشت به سبزیجات از جانب Chappan kaddu (کدو تابستانی هندی)به برای مشاهده لیستی چشمگیر از سبزیجات با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به صفحه نخست.

خواندن بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. گیاهان برای آینده -Benincasa hispida – (Thunb.) Cogn ..

  3. خربزه آسیایی (PDF).دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *