در پینترست به اشتراک بگذارید
FDA درمان جدیدی را برای اسکیزوفرنی تایید کرد. گتی ایماژ
  • سازمان غذا و دارو (FDA) پچ ترانس درمال را که با نام تجاری Secuado فروخته می‌شود، تایید کرد.
  • پچ فرمولاسیونی از آنتی سایکوتیک غیر معمول است آسناپین.
  • درمان اسکیزوفرنی با پچ به جای قرص ممکن است پیروی از برنامه دارویی خود را برای افراد آسان تر کند.

FDA اولین پچ را برای درمان اسکیزوفرنی تایید کرد.

پچ ترانس درمال فرمولاسیونی از آنتی سایکوتیک غیر معمول است آسناپین، که با نام تجاری Secuado به فروش می رسد و توسط Noven Pharmaceuticals تولید می شود.

پچ یک بار در روز استفاده می شود تا غلظت های مساوی از دارو را در یک بازه زمانی 24 ساعته فراهم کند.

دکتر لزلی سیتروم، استاد بالینی روانپزشکی و علوم رفتاری در کالج پزشکی نیویورک در والهالا، نیویورک، گفت: «از آنجایی که افراد مبتلا به اسکیزوفرنی در چرخه درمان هستند، گزینه های درمانی آنها محدود می شود و آنها و مراقبانشان به دنبال گزینه های درمانی جدید هستند. ، در بیانیه ای گفته شده است.

سیتروم گفت: «علاوه بر ارائه یک گزینه جدید زایمان، چسب های ترانس درمال همچنین می توانند به مراقبان و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی یک تأیید بصری غیر مداخله ای مبنی بر استفاده از یک درمان ارائه دهند.

تحصیل در سکوادو

کاربرد پوستی این دارو در یک مطالعه بین المللی دوسوکور و کنترل شده با دارونما نشان داده شد. این شامل آزمایش این دارو بر روی 616 فرد مبتلا به اسکیزوفرنی بود.

افزایش وزن، واکنش محل مصرف و اختلالات خارج هرمی (لرزش و سایر اختلالات حرکتی) شایع ترین عوارض جانبی بودند.

اسکیزوفرنی یک اختلال روانی است که می تواند افکار و واکنش های عاطفی را مختل کند، بر ادراک ها تأثیر بگذارد و بر تعاملات اجتماعی تأثیر بگذارد. این بیماری با علائم روان پریشی مانند توهم، هذیان، افکار غیرعادی و همچنین علائم دیگر ظاهر می شود.

اسکیزوفرنی حدود 1.1 درصد از افراد در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می دهد، اتحادیه اسکیزوفرنی و اختلالات مرتبط آمریکاگزارش ها.

آیا سکوادو قابل توجه خواهد بود؟

دکتر دیوید برندل، روانپزشک از ماساچوست، گفت: «توسعه این پچ احتمالاً یک پیشرفت کوچک در درمان اسکیزوفرنی است.

پچ ممکن است احتمال پایبندی به درمان را برای زیرمجموعه‌ای از افرادی که نمی‌خواهند روزانه قرص مصرف کنند یا تزریق طولانی‌مدت دریافت کنند، افزایش دهد.

اما بعید است که بتواند به طور کلی پایبندی به درمان را بهبود بخشد. برندل می گوید، برخلاف تزریقی که می تواند 2 تا 4 هفته دوام بیاورد، افراد همچنان می توانند به صورت روزانه تصمیم بگیرند که درمان خود را پایان دهند.

او خاطرنشان می کند که آسناپین مانند سایر داروهای ضد روان پریشی آتیپیک موجود، دارای مشخصات خطر در مقابل سود مشابه است.

این چسب می‌تواند منجر به عوارض جانبی کمتری شود زیرا روده را دور می‌زند، که می‌تواند برای برخی از افرادی که علائم گوارشی را هنگام مصرف دارو تجربه می‌کنند، مفید باشد.

همچنین، کسانی که قرص یا تزریق را تهاجمی می‌دانند، ممکن است بیشتر به استفاده از پچ پایبند باشند.

دکتر جاناتان آر. استیونز، استادیار دپارتمان روانپزشکی و علوم رفتاری مننگر در کالج پزشکی بیلور، مشتاق شنیدن در مورد این پچ بود و می‌گوید که این پچ می‌تواند به افراد در دریافت درمان کمک کند.

او به Healthline گفت که تبعیت از دارو یک چالش برای انواع بیماری های مزمن است و اختلالات روانپزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

برخی از افراد در بلعیدن قرص ها مشکل دارند، یا از احساسات ناشی از مصرف آن بیزارند.

استیونز می‌گوید برای این افراد، عبور دارو از طریق پوست می‌تواند یک بهبود باشد. همچنین می‌تواند آسناپین را برای کسانی که مشکلات گوارشی دارند در صورت مصرف آن به صورت قرص در دسترس قرار دهد.

استیونز همچنین دوست دارد که پچ را در جایی روی بدن قرار دهید، بنابراین والدین یا پزشک می توانند بررسی کنند که از آن استفاده شده است.

برای برخی از بیماران من مبتلا به اسکیزوفرنی، این مشکل است [difficult] برای تشخیص اینکه آیا آنها داروهای خود را مصرف کرده اند یا نه در حالی که آنها مصرف نکرده اند [doing] خوب، “او گفت.

این همچنین اولین داروی اسکیزوفرنی است که به شکل پچ موجود است – چیزی که اگر خوب دریافت شود، می‌تواند باعث پیشرفت‌های دیگری در کاربردهای پوستی شود.

استیونز افزود: «افزودن‌های جدید مانند این هیجان ایجاد می‌کنند».

بینش جدید در مورد اسکیزوفرنی

در حالی که داروهای ضد روان پریشی مانند آسناپین می توانند در درمان علائمی مانند هذیان و افکار مسابقه ای به خوبی عمل کنند، هیچ داروی مجاز برای کمک به کمبود انگیزه یا آنهدونیا، که ناتوانی در تجربه لذت است، وجود ندارد.

محققان دریافتند که وجود دارد در دسترس بودن کمتر گیرنده های مواد افیونی در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی، که می تواند به مسیرهای درمانی جدید منجر شود.