در پینترست به اشتراک بگذارید
FDA می گوید مصرف حتی مقادیر کمی از نیکوتین موجود در این محصولات برای کودکان خطرناک است. گتی ایماژ

آیا مصرف شربت سرفه ایده کسی سرگرم کننده است؟

به نظر می رسد سازندگان و فروشندگان محصولات مایع الکترونیکی با نام تجاری Double Cup – که حاوی نیکوتین هستند و در سیگارهای الکترونیکی استفاده می شوند – چنین فکر می کنند.

بسته بندی «شربت شربت E-Juice لیمو لیمو لیمو لیمو دو فنجان دو لیوان» و «شربت شربت شربت شربت دو فنجان شربت فانتوم آناناس» شبیه بطری های شربت سرفه است.

با این حال، مقامات سازمان غذا و دارو (FDA)، ارتباط بین این دو را دوست ندارند، بنابراین آنها یک هشدار در مقابل فروش محصولات Double Cup.

دکتر اسکات گوتلیب، کمیسر سازمان غذا و داروی آمریکا، در گزارشی گفت: «این شرکت‌ها با ساختن یا فروش عمدی محصولات مایع الکترونیکی که شبیه شربت‌های سرفه تجویزی هستند، بزرگسالان و کودکان را در معرض خطر مسمومیت با نیکوتین قرار می‌دهند. بیانیه.

هشدار مورد انتقاد قرار گرفت بدون مناقشه در سراسر جهان، سازنده Double Cup، برای طراحی بسته هایی که می تواند مصرف کنندگان را گمراه کند که مایعات قابل خوردن هستند.

گوتلیب گفت: «محصولات نه تنها از برچسب‌هایی با عبارات، نمایش‌ها و عناصر گرافیکی استفاده می‌کنند که داروهای مشروع سرفه را تقلید می‌کنند، بلکه فهرستی از مواد تشکیل دهنده دارند که برچسب حقایق دارویی را تقلید می‌کنند.»

کارشناسان به Healthline گفتند که این وضعیت یک موضوع جدی است.

دکتر لیندا ریشتر، مدیر تحقیقات و تجزیه و تحلیل سیاست در مرکز اعتیاد، گفت: «بلع این مایعات به جای بخار کردن، بسیار خطرناک و بالقوه کشنده است، به ویژه برای کودکان.

تحقیقات این مرکز نشان داده است که حدود 75 درصد از گزارشات به مراکز کنترل مسمومیت برای قرار گرفتن در معرض محصولات سیگار الکترونیکی مربوط به کودکان 5 سال و کمتر است.

«رنگارنگ [Double Cup] ریشتر به Healthline گفت: بسته بندی و بوی شیرین مایعات نشان می دهد که این محصول نوعی آب نبات، شربت یا آبمیوه است که می توان آن را خورد.

او گفت: «وقتی بسته‌بندی محصول به معنای واقعی کلمه تصویر یک فنجان را نشان می‌دهد و ظاهر داروی سرفه را تقلید می‌کند – که باید نوشیده شود – خطر گیجی و بنابراین بلعیدن، به‌ویژه در میان کودکان خردسال افزایش می‌یابد.

سوء مصرف مواد مخدر بدون نسخه

شربت سرفه مخدر در میان بسیاری از داروهای قانونی است که توسط نوجوانان و بزرگسالان سوء استفاده می شود.

«نوشید بنفش» نام خیابانی برای مخلوط کردن شربت سرفه، نوشیدنی‌های گازدار و آب نبات است.

کارشناسان می گویند که این ممکن است استراتژی نام تجاری متقابل غیر معمول Double Cup را توضیح دهد.

سو تاو، یکی از محققان، می‌گوید: «این می‌تواند یک ترفند بازاریابی برای بچه‌ها باشد، زیرا بزرگسالان هرگز «روب‌بازی نمی‌کنند» و نبوده‌اند، اما جالب است که درصد کودکانی که از شربت سرفه با دکسترومتورفان سوء استفاده می‌کنند در حدود پنج سال گذشته به شدت کاهش یافته است. مشاور سیاست عمومی با ائتلاف ضد مواد مخدر جامعه آمریکا (CADCA)، به Healthline گفت.

او گفت: “بنابراین، اگر جمعیتی که آنها با این تاکتیک به دنبال آن هستند، چنین باشد، مطمئن نیستم که آنها بازار بزرگی داشته باشند.”

بر اساس جدیدترین داده های بررسی ملی در مورد مصرف مواد مخدر و سلامت، به طور کلی، حدود 4 درصد از افراد 12 ساله و بالاتر در ایالات متحده از داروهای ضد سرفه یا سرماخوردگی سوء استفاده کرده اند.

علاوه بر جذابیت بالقوه برای کسانی که علاقه مند به استفاده غیرقانونی از شربت سرفه هستند، بسته بندی آن می تواند اشتباه گرفتن این محصول را با دارو به طور کلی آسان کند، که همچنین ممکن است راهی ظریف برای انتقال این موضوع باشد که به نوعی برای کاربر مفید است. ریشتر افزود.

یک هشدار جدی

در 4 آوریل FDA نامه هایی به بدون مناقشه در سراسر جهان و EZ Fumes، شرکتی که Double Cup را می فروشد و در مورد تولید، فروش و/یا توزیع محصول هشدار می دهد.

این آژانس گفت که اقدام اجرایی برای محافظت از کودکان در برابر محصولات مرتبط با دخانیات و همچنین جلوگیری از مصرف بیش از حد تصادفی است.

FDA قبلا صادر کرده بود هشدارها به سازندگان و فروشندگان مایعات الکترونیکی حاوی نیکوتین که شبیه محصولات غذایی هستند، مانند جعبه آب میوه، آب نبات و غلات.

اندرو رومرو، مدیر اتحاد سهام عدالت جغرافیایی در CADCA، به Healthline گفت: «در حالی که FDA به فکر اقدامات بیشتر در رابطه با طعم‌دهی محصولات تنباکو است، آنها با بسیاری از محصولات مشکوک به بازار بازی می‌کنند.

بسته بندی شربت E-Juice Liquids Double Cup Spritech Lemon Lime ظاهراً از پرومتازین Actavis با شربت سرفه کدئین ساخته شده است. شربت E-Juice آناناس فانتوم مایعات Double Cup از هیدروکلراید پرومتازین Hi-Tech و کدئین تقلید می کند.

طبق گفته FDA، حتی قرار گرفتن در معرض مقادیر نسبتاً کمی از نیکوتین موجود در این محصولات “می تواند منجر به سمیت حاد شود”.

در هشدار FDA آمده است: “مضرات شدیدی در کودکان کوچک در اثر مصرف نیکوتین مایع رخ می دهد، از جمله مرگ ناشی از ایست قلبی، تشنج، کما و ایست تنفسی.”

مایک ماشینی، مدیر عامل EZFumes، به Healthline گفت که شرکت او محصولات Double Cup را “به همراه چندین مارک دیگر مایعات الکترونیکی در وب سایت ما برای فروش فهرست شده است، و از آن زمان به منظور حفظ مطابقت حذف شده است.”

او افزود: «ما در حال ممیزی داخلی همه محصولات خود برای فروش آنلاین هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که مطابق با مقررات هستند.

مقامات Undisputed Worldwide گفتند که با هشدار FDA موافق هستند و دو سال پیش تولید این محصولات را متوقف کردند.

در بیانیه شرکت ارسال شده به Healthline آمده است: “ما می‌دانیم که وظیفه ما این است که با تمام فروشندگانی که هنوز محصول ما را به صورت آنلاین فهرست شده‌اند تماس بگیریم تا این محصولات را حذف کنیم.” ما کاملاً موضوع مربوط به نامه هشدار FDA را درک می کنیم و در مورد این موضوع خاص با FDA هستیم، به همین دلیل در سال 2017 تصمیم به توقف محصول گرفتیم. ما دیگر تولید کننده EJuice نیستیم و امیدواریم که بتوانیم به آگاهی رسانی به جامعه Vape ادامه دهیم.”

بخشی از یک مشکل بزرگتر

ریشتر می گوید که Double Cup بازتابی از بازاریابی غیرمسئولانه و تا حد زیادی غیرقانونی محصولات سیگار الکترونیکی و سیگار الکترونیکی به طور کلی است.

دولت در مورد تاکتیک‌های تبلیغاتی و بازاریابی شرکت‌هایی که این محصولات را می‌فروشند، که به طور فزاینده‌ای توسط شرکت‌های بزرگ دخانیات سنتی که دهه‌ها تجربه در بازاریابی هوشمندانه محصولات خود برای به حداکثر رساندن جذابیت برای جوانان دارند، اداره می‌شوند، مقررات کمی وجود ندارد. ریشتر گفت.

“محصولات در هزاران طعم وجود دارند، معمولاً برچسب اشتباهی دارند به طوری که مصرف کننده نمی داند کدام مواد شیمیایی سمی یا چه مقدار نیکوتین در آنها وجود دارد، و بسته بندی می شوند تا دقیقاً شبیه محصولات آب نبات شناخته شده ای باشند که مستقیماً برای کودکان جذابیت دارند.

او افزود: “FDA اخیراً کلمات و هشدارهای سختی را برای سرکوب این شرکت ها ارائه کرده است، اما اساساً به خود صنعت اجازه پلیس داده است.”

در نتیجه، به جای «کل نسلی از جوانان که در آستانه اولین نسلی بودند که استفاده از محصولات تنباکو را رد کردند»، اکنون ایالات متحده «یک اپیدمی تأیید شده از استعمال دخانیات در بین نوجوانان و بزرگسالان جوان دارد. ریشتر گفت: نسلی که اکنون به نیکوتین گره خورده است، در معرض خطر سیگار کشیدن است، و بیش از هر زمان دیگری برای استفاده از دستگاه‌های بخارپز و مایعات برای مصرف نه تنها نیکوتین، بلکه ماری جوانا، الکل و سایر مواد مخدر نیز باز است.