مایک لیندل ، مدیر اجرایی MyPillow ، پنجشنبه ، 24 ژوئن 2021 ، در خارج از دادگاه فدرال در واشنگتن با خبرنگاران صحبت می کند. عکس AP/مانوئل بالس سینتا

  • تینا پیترز ، منشی شهرستان مسا ، هفته ها پس از شرکت در کنفرانس مایک لیندل مخفی شد.

  • وی تحت بازجویی است که گفته می شود به یک فرد خارجی اجازه دسترسی به تجهیزات رای گیری شهرستان خود را داده است.

  • انتخابات اکنون توسط وزیر امور خارجه سابق کلرادو ، جمهوری خواه ، نظارت خواهد شد.

یک قاضی در کلرادو روز چهارشنبه با صدور حکمی از مقامات رسمی جمهوری خواه که اجازه دسترسی “مشاور” غیر مجاز به دستگاه های رای گیری را می گیرند ، سلب کرد و سپس ادعا کرد که شواهدی از کلاهبرداری در کنفرانس نظریه توطئه که توسط مایک لیندل بنیانگذار MyPillow برگزار شده است ، پیدا کرده است. به

تینا پیترز ، حامی سرسخت رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ ، در سال 2018 به عنوان منشی شهرستان مسا انتخاب شد. سال بعد ، دفتر وی اعتراف کرد که در شمارش بیش از 500 رأی در انتخابات محلی ناکام بوده است. گریسولد ، یک دموکرات ، از دفتر پیترز می خواهد که آموزش های اصلاحی را بگذراند.

پس از انتخابات 2020 ، پیترز به کمپین رئیس جمهور سابق برای بدنام کردن شکست وی پیوست ، علی رغم اینکه جو بایدن رئیس جمهور کلرادو را با اختلاف 13.5 درصد برنده شد. در کنفرانس لیندل در تابستان امسال ، او مدعی شد که شواهدی را ارائه می دهد که نشان می دهد تجهیزات سیستم های رای گیری Dominion می توانند برای رأی گیری هک شوند ، علیرغم این واقعیت که تجهیزات هرگز به اینترنت متصل نشده اند.

اما آنچه پیش از شرکت در آن کنفرانس اتفاق افتاد ، باعث شد که پیترز اختیار خود را برای نظارت بر انتخابات در پرونده ای که توسط دفتر وزیر خارجه کلرادو مطرح شده است از دست بدهد. همانطور که در حکم والری جی روبیسون قاضی دادگاه منطقه مسا آمده است ، پیترز در مارس گذشته به یک مشاور غیرمجاز اجازه داد تا به دستگاه های رای دهی شهرستان دسترسی پیدا کند ، یکی از دستیاران وی درخواست کرد که دوربین های بخش انتخابات به مدت دو هفته خاموش شود – به اندازه کافی به شخص ثالث غیرمجاز اجازه دهید “تصویر پزشکی قانونی” از هارد دیسک مورد استفاده در تجهیزات جمع آوری رای رای Dominion بسازد.

این دستیار اکنون با اتهامات کیفری روبرو است.

بعداً ، ویدئویی از کارکنان انتخابات و کارکنان Dominion Voting Systems در حال انجام یک به روز رسانی نرم افزاری در دفتر پیترز در رسانه های اجتماعی فاش شد و به همراه آن از رمزهای عبور محرمانه برای دسترسی به دستگاه های رای گیری استفاده شد. در ماه اوت ، هیئت کمیسیونران تحت رهبری جمهوریخواهان شهرستان مسا ، این تجهیزات را که به دنبال دسترسی غیرمجاز از اعتبار ساقط شده بودند ، جایگزین کردند.

روبیسون در حکم خود گفت که پیترز و دستیارش “با نادیده گرفتن اقدامات احتیاطی مناسب برای محافظت از اطلاعات محرمانه ، از وظایف خود غافل شده اند و با نادرست بودن خود مرتکب اقدامات نادرست شده اند.” این تصمیم پس از آن گرفته می شود که پیترز هفته ها در یک مکان نامعلوم که توسط لیندل تهیه شده بود پنهان شد. او در حال حاضر تحت تحقیقات ایالتی و فدرال است.

انتخابات بعدی شهرستان مسا تحت نظارت وزیر امور خارجه سابق کلرادو ، وین ویلیامز ، جمهوری خواه است که توسط دفتر گریسولد تعیین شده است.

گریسولد در بیانیه ای از تصمیم روز چهارشنبه قدردانی کرد و گفت این تصمیم مانع از تهدید بیشتر تمامیت انتخابات مسا از سوی پیترز خواهد شد.

نکته خبری دارید؟ به این خبرنگار ایمیل بزنید: [email protected]

مقاله اصلی Business Insider را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *