مکزیکو (AP) – مکزیک مدت هاست با خودروهای وارداتی غیرقانونی مشکل دارد و روز چهارشنبه آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، رئیس جمهور ، متعهد شد که همه آنها را قانونی کند.

این اتومبیل ها ، عمدتا از ایالات متحده ، در مکزیک به عنوان “شکلات” شناخته می شوند ، که بازی بر روی کلمه “chueco” یا کج است.

مکزیکی ها می توانند به طور قانونی اتومبیل وارد کنند ، اما فقط خودروهای مدل بعدی که استانداردهای آلودگی و ایمنی را رعایت کنند. آنها همچنین باید عوارض واردات بپردازند ، به طوری که بسیاری از آنها به سادگی حیله گرهای آمریکایی را با حیله گری وارد می کنند.

لوپز اوبرادور گفت بسیاری از خانواده های فقیر برای کار به ماشین نیاز دارند ، اما سازندگان و فروشندگان خودرو می گویند این اقدام مکزیک را دقیقاً در زمانی که بازار خودرو دچار مشکل شده است ، پر از خودروهای ناخواسته می کند.

لوپز اوبرادور گفت: “ما همه آنها را قانونی می کنیم ، به آنها مجوز می دهیم ، آنها را به عنوان مالک وسیله نقلیه می شناسیم.” “زیرا افراد زیادی هستند که از این اتومبیل ها استفاده می کنند زیرا پول خرید یک ماشین جدید را ندارند و با این اتومبیل ها فرزندان خود را به مدرسه می برند و فعالیت های خود را انجام می دهند.”

او گفت که مالکان باید هزینه ای پرداخت کنند. این برنامه قرار است به زودی در ایالت های مرزی شمال ، جایی که اتومبیل ها بیشتر رایج هستند ، آغاز شود و بعداً به سایر ایالت ها نیز کشیده شود.

فدراسیون کارفرمایان مکزیک ، یک گروه تجاری ، گفت که این اقدام مکزیک را با خودروهای ناامن و کثیف پر می کند و خاطرنشان کرد که این زمان در زمان بدی برای صنعت خودروسازی داخلی است. فروش خودروهای جدید در پنج ماهه اول سال 2021 19.8 درصد کمتر از مدت مشابه سال 2019 بوده است.

این گروه گفت: “این به معنای قانونی شدن قاچاق و دامن زدن به رقابت ناعادلانه با صنعتی است که برای مکزیک استراتژیک است و به طور جدی تحت تأثیر همه گیری قرار گرفته است.”

از آنجا که آنها تا حد زیادی ثبت نشده اند ، نمی توان گفت چه تعداد اتومبیل “شکلاتی” به مکزیک وارد شده است. برخی تخمین ها این تعداد را تا 18 میلیون خودرو و وانت یا حدود یک چهارم همه این وسایل نقلیه در مکزیک عنوان می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *