ذهن آگاهی اساس کار من در روش تغذیه دقیق است و هر کاری که ما در Nutrition Stripped انجام می دهیم ، با این حال ، اکثر مردم فکر نمی کنند توجه عنصر اصلی تغذیه است.

تمرین روزانه ذهن آگاهی می تواند عادات غذایی شما را پشتیبانی کند و مزایای بیشمار دیگری را از خود مدیتیشن به شما ارائه دهد.

اگر تازه وارد توجه شده اید ، ابتدا بیایید تعریف کنیم که چیست:

ذهن آگاهی عبارت است از تجربه لحظه حال ، آگاهی از افکار ، احساسات ، رفتار ، محیط و احساسات بدن فیزیکی در حالی که هنگام مشاهده ارزش و دلسوزی تمرین می کنید.

این آگاهی بیشتر از نحوه تغذیه شما از شما حمایت می کند ، بنابراین بیایید بررسی کنیم که چرا در ایجاد عادات غذایی خود استفاده از توجه برای شما بسیار مهم است.

چگونه یک تمرین مدیتیشن می تواند عادات غذایی شما را به طور مثبت حمایت کند

1. با غذا رابطه مثبت ایجاد کنید

با یک رویکرد دقیق به تغذیه ، هیچ روش “درست” یا “غلط” برای غذا خوردن وجود ندارد. ذهن آگاهی به شما کمک می کند تا قضاوت ، گناه و کمال گرایی را رها کنید و در عوض بیاموزید که نسبت به خودتان شفقت کنید تا بتوانید از تجربیات خود درس بگیرید و همچنین از نقش های زیادی که غذا در زندگی شما ایفا می کند قدردانی کنید.

2. اعتماد به نفس را برای بهترین ها برای نیازهای منحصر به فرد خود ایجاد کنید

شما یاد می گیرید که آگاهی عمیق تری از بدن و تجربیات خود ایجاد کنید ، که شما را به کشف و درک نیازهای منحصر به فرد خود سوق می دهد. با هماهنگی بیشتر با بدن خود ، با مشارکت بسیار راحت تر در عادات غذایی خود ، اعتماد به نفس خود را در مورد بهترین روش غذا خوردن و مراقبت از خود افزایش می دهید.

3. از تمام جنبه های رفاه خود بهتر مراقبت کنید

مدیتیشن دقیق و کاهش استرس مبتنی بر توجه (MBSR) نشان داده است که سطح استرس ، اضطراب ، افسردگی ، درد جسمی ، ضربان قلب و فشار خون بالا را کاهش می دهد ، در حالی که باعث افزایش و بهبود سلامت احساسی ، محدوده توجه و عملکرد سیستم ایمنی می شود. عملکرد ، وضوح روان ، تمرکز ذهنی ، احساس آرامش و خواب. خود آگاهی نه تنها تأثیر مستقیمی بر رفاه شما دارد ، بلکه وقتی این مناطق از رفاه شما به خوبی حفظ شود ، از توانایی شما برای انتخابهای مغذی برای خود پشتیبانی می کند.

4 مرحله برای ایجاد یک تمرین مراقبه

راه های بسیار مقرون به صرفه ای برای شروع مدیتیشن وجود دارد! ترجیحات یادگیری شما هر چه که باشد ، منبعی در دسترس است که شامل برنامه ها ، کتاب ها ، فیلم ها ، کلاس های گروهی و آموزش های فردی است که می توانید برای شروع مدیتیشن از آنها استفاده کنید.

1. یک فضای آرام و راحت آماده کنید

نشستن آرام می تواند بسیار چالش برانگیز باشد ، به خصوص اگر شما در حال شروع سفر خود با توجه هستید. داشتن یک نشیمن راحت برای مدیتیشن بسیار مهم است.

من بالش مدیتیشن تشک آووکادویی را دوست دارم زیرا از مواد طبیعی و ارگانیک وگان ساخته شده است و دارای گندم سیاه است که یک پایه قوی اما راحت ایجاد می کند و با بدن منحصر به فرد شما سازگار می شود.

من مدت ها مشتری آووکادو بوده ام زیرا آنها متعهد به ساخت محصولاتی هستند که هم از کیفیت بالایی برخوردار بوده و هم برای سلامتی شما ، کشاورزان و کره زمین که برای رفاه ما بسیار مهم است.

2. یک برنامه مدیتیشن را بارگیری کرده و با کار کوچک شروع کنید

اگر به تازگی شروع به کار کرده اید ، یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که از برنامه ای در تلفن خود استفاده کنید تا مدیتیشن های هدایت شده را امتحان کنید و نوع مدیتیشن مورد علاقه خود را تعیین کنید.

برخی از برنامه های دارای رتبه خوب عبارتند از:

  1. فضای سر
  2. آرام باش
  3. تایمر بینش

هنگامی که برنامه ای با سبک مدیتیشن مورد نظر خود پیدا کردید ، به دنبال چند مدیتیشن 5 دقیقه یا کمتر باشید. به یاد داشته باشید که شما تازه شروع به کار کرده اید و ایجاد صبر ، آرامش و راحتی با ایستادن و پاکسازی ذهن خود مدتی طول می کشد.

نیازی نیست که با 30 دقیقه شروع کنید (و شاید هرگز به این مدت حتی نیازی نداشته باشید یا نخواهید!) گام به گام این کار را انجام دهید و بدانید که 2-5 دقیقه برای احساس تغییر بیش از حد کافی است!

چگونه ارتباط خود را بین ذهن و بدن تقویت کنیم

3. کدام قسمت از برنامه معمول خود را برای تمرین مدیتیشن مناسب انتخاب کنید

تنظیم زنگ ساعت برای بیدار شدن زودتر ممکن است بهترین زمان برای مدیتیشن نباشد.

در عوض ، به روز موجود خود نگاه کنید و جایی را که معمولاً 5 تا 10 دقیقه در اختیار دارید پیدا کنید. این می تواند در زمان استراحت ناهار ، درست قبل از خواب یا صبح هنگام تهیه قهوه یا چای باشد.

گنجاندن تمرین مدیتیشن در برنامه معمول شما ، انجام آن را برای شما آسان تر می کند! هنگامی که می دانید کدام زمان برای شما مناسب است ، یادآوری یا زنگ هشدار را در تلفن یا تقویم خود تنظیم کنید تا فراموش نکنید. این یک عادت جدید است و این یادآوری در پرورش این عادت بسیار مفید خواهد بود.

4- یک دفتر خاطرات تأملی داشته باشید

من نمی توانم خاطرات روزانه کافی را توصیه کنم زیرا یکی از قوی ترین ابزارها است.

شما می توانید از مجله برای حمایت از شما به روش های مختلف از جمله خاطرات غذایی (یعنی آنچه خوردید ، چه موقع ، چه احساسی داشتید ، چگونه گرسنه ، گرسنه ، مشکلات گوارشی ، سلامت عاطفی در هنگام غذا خوردن و غیره) ، گرفته تا. خاطرات استرس روز به عنوان طرز تفکر ، به دفتر خاطرات آنچه که هر روز از آن سپاسگزار هستید و غیره.

نشان داده شده است که روزنامه نگاری فیزیکی با قلم و کاغذ به افزایش عملکرد شناختی و حفظ اطلاعات به جای استفاده از دیجیتال کمک می کند-بنابراین روش قدیمی را امتحان کنید و با خود ثبت نام کنید.

پس از تمرین واسطه گری ، چند دقیقه وقت بگذارید تا بنویسید و در مورد احساس خود ، آنچه در طول تمرین اتفاق افتاده و قصد خود برای روز خود (یا روز بعد در صورت مدیتیشن در شب) فکر کنید. این لحظه توجه بیشتر پس از تمرین مدیتیشن ، شما را به تنظیم ذهن و بدن بیشتر سوق می دهد و می تواند به عمق تمرین شما کمک کند.

آن را عملی کنید

مدیتیشن به دلایلی یک تمرین است. هیچ روش غلطی برای مدیتیشن وجود ندارد و با تمرین و سازگاری متوجه خواهید شد که چه چیزی برای شما مناسب تر است. شروع اولین قدم در جهت پرورش یک تمرین مراقبه قوی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *