پلیس گفت که اگنس تیروپ ، دونده المپیک کنیا و دارنده دو مدال برنز قهرمانی جهان چهارشنبه در خانه خود با زخم چاقو پیدا شد و شوهرش ناپدید شد و تحت بازجویی قرار گرفت.

تام ماکوری ، رئیس پلیس شهرستان الگیو ماراکت گفت که آنها در جستجوی شوهر تیروپ هستند ، زیرا خانواده وی گزارش کردند که او با گریه به آنها زنگ زده و از خدا برای کاری که کرده است درخواست بخشش می کند.

ماکوری گفت: “افشاگری هایی از طرف خانواده شوهر او وجود دارد.”

تیروپ 25 ساله در خانه خود در ایتن در غرب کنیا ، شهری که به عنوان پایگاه تمرینی دوندگان راه دور مشهور است ، پیدا شد. رسانه های کنیا گزارش دادند که وی در ناحیه شکم و گردن زخمی شده است.

به گفته پلیس ، اتومبیل تیروپ ، که در خارج از خانه پارک شده بود ، شیشه جلو و پنجره های آن شکسته شده بود ، که می تواند نشان دهنده اختلافات داخلی قبل از کشته شدن وی باشد.

سرویس پلیس ملی کنیا گفت تیروپ قربانی یک “جنایت فجیع” شد و وعده داد “تحقیقات سریع و جامع” انجام شود.

فدراسیون دوومیدانی کنیا پیشتر گفته بود تیروپ ، یکی از ستاره های در حال ظهور کشورش ، توسط شوهرش مورد ضربات چاقو قرار گرفته است اما هنوز برای کشف جزئیات این حادثه کار می کند.

دوومیدانی کنیا گفت: “کنیا یک جواهر خود را از دست داده است.”

تیروپ در مسابقات جهانی 2017 و 2019 مدال برنز 10.000 متر زنان را کسب کرد و در المپیک توکیو در ماده 5000 متر چهارم شد. ماه گذشته ، تیروپ رکورد جهان را در مسابقات جاده ای زنان تنها 10 کیلومتری در آلمان شکست.

دوران حرفه ای او زمانی بالا رفت که او در سال 2015 در 19 سالگی عنوان قهرمانی دوومیدانی جهان را به دست آورد و دومین جوانترین قهرمان تاریخ مسابقات شد.

اوهورو کنیاتا ، رئیس جمهور کنیا از پلیس خواست “جنایتکارانی را که مسئول کشتن اگنس هستند ، پیگیری و دستگیر کند.”

کنیاتا در بیانیه ای گفت: “این نگران کننده ، کاملاً تأسف آور و بسیار ناراحت کننده است که ما ورزشکار جوان و آینده دار را از دست دادیم.” “این بسیار دردناک تر است که اگنس ، قهرمان کنیا با همه اقدامات ، جان جوان خود را دردناک از دست داد یک عمل جنایتکارانه که توسط افراد خودخواه و ترسو تداوم می یابد. “

سازمان بین المللی دوومیدانی World Athletics اعلام کرد که از مرگ تیروپ “بسیار شوکه و ناراحت” شده است.

___

ورزشهای AP بیشتر: https://apnews.com/hub/apf-sports و https://twitter.com/AP_Sportsدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *