باید بدانیم علائم جوش های روی بینی چیست تا از همان ابتدا درمان شده و از عود آن جلوگیری شود. این می تواند ناشی از عوامل زیادی مانند مشکلات باشد هورمونی ، باکتریایی یا مشکلات دیگر در سایر نقاط بدن. برای درمان این جوش ها می توان از داروهای طبیعی و خانگی و همچنین روش های دارویی و شیمیایی استفاده کرد.

در 5 دقیقه آینده اطلاعاتی برای از بین بردن جوش های بینی تا آخر عمر دریافت خواهید کرد.

جوش در طرف و بینی دقیقاً چیست؟

جوش روی بینی دقیقاً چیست؟

همه ما در زمان های مختلف زندگی خود آکنه را تجربه کرده ایم و راه های متفاوتی را برای از بین بردن آن امتحان کرده ایم.

جالب است بدانید که با درک نشانه جوش روی بینی ، می توانیم خیلی سریعتر به درمان مناسب برسیم و اثر این آکنه ها را از پوست صورتمان حذف کرده و از بازگشت آنها جلوگیری کنیم.

اما باید اضافه کنم که به طور کلی جوش و آکنه از عوارض سطحی و گذرا و یکی از دلایل ظاهر آنها است. تجمع چربی و دلیل دیگر وجود سلولهای مرده پوست منافذ باز روی صورت شما وجود دارد. با این حال ، گاهی اوقات این مشکل می تواند باکتریایی و عفونی باشد که قطعاً نیاز به درمان پزشکی دارد و باید به متخصص مراجعه کنید.

کارت چهره:

کارت چهره:

سال ها پیش در شرق آسیا ، نقشه ای از صورت ایجاد کردند که در آن ظاهر هر گونه جوش روی صورت افراد به دلیل مشکل در یکی از اندام ها و اندام های حیاتی بدن است. به عنوان مثال ، برای چینی ها ، جوش بینی در این طرح ها یک مشکل را نشان می دهد قلبی عروقی در افراد.

این مشکل ممکن است به دلیل کمبود ویتامین B یا پروتئین باشد یا نشان دهنده استرس و اضطراب زیادی در زندگی فرد و فشار بر قلب او باشد. البته نمی توان این امر را بدیهی تلقی کرد ، بنابراین اگر در بینی خود جوش می بینید نگران نباشید زیرا دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ایجاد جوش در بینی شما شود.

بنابراین اولین قدم این است که بدانید علائم جوش روی بینی چیست و سپس به دنبال راه حلی برای درمان آن باشید.

آکنه مبتذل

آکنه ولگاریس ، روزاسه و شباهت ها و تفاوت های آنها

ممکن است آکنه مبتذل ایجاد شود سر سیاه یا سر سفید دیده شدن. گاهی اوقات آنها به عنوان کیست درمان می شوند. علاوه بر بینی ، ممکن است آکنه ولگاریس را در نواحی دیگر پوست خود مشاهده کنید.

نوسانات هورمونی ، سابقه خانوادگی و سطح استرس می تواند منجر به ابتلا به پوستی در پوست شما شود.

برای درمان آکنه ولگاریس می توانید از داروهای خانگی استفاده کنید. اما اگر آکنه شدید است ، بهتر است برای درمان مناسب و استفاده از پاک کننده های قوی به متخصص مراجعه کنید.

آکنه روزاسه یک نوع روزاسه است نه یک جوش ، باعث قرمزی پوست و جوش های سفید یا زرد کوچک می شود که اغلب از بینی شروع می شود و تا گونه ها ادامه می یابد اما در سراسر صورت پخش نمی شود.

روزاسه معمولاً توسط عواملی مانند سابقه خانوادگی ، پوست روشن ، نقص ایمنی باکتری باسیلوس ، هلیکوباکتر پیلوری ، کمبود پروتئین ایجاد می شود که به طور طبیعی از پوست محافظت می کند و غیره.


آکنه روزاسه

برخلاف vulgaris ، آکنه روزاسه تا به امروز در داروهای خانگی شناخته شده است او مسئول نبود و برای درمان او باید به پزشک مراجعه کنید.

متخصص با در نظر گرفتن علت جوش های بینی ، داروهایی را تجویز می کند که باعث ایجاد بثورات می شوند.

به عنوان مثال ، آنتی بیوتیک ها برای درمان التهاب آکنه ، بریمونیدین ها برای کاهش قرمزی و تورم پوست ، مترونیدازول اسید ، ایزوترتینوئین آزلائیک اسید و حتی ممکن است درمان های اضافی مانند ماساژ ، لیزر درمانی ، میکرودرم ابریژن و موارد دیگر را ارائه دهند.

اغلب به دلیل شباهت های ظاهری ، تعیین نوع جوش ها دشوار است ، اما پزشک ممکن است مواردی مانند برآمدگی های پر از چرک ، کیست ، جوش های سرسیاه یا سفید ، موج و سایر علائم بالینی مرتبط با آن را بررسی کند. آکنه می تواند علت آکنه شما را بهتر تشخیص دهد.


علائم جوش ها چیست؟

علائم جوش ها چیست؟

دانستن علائم جوش روی بینی برای درمان آن بسیار مهم است ، اما باید توجه داشته باشید که اکثر جوش های ایجاد شده در داخل بینی و دردناک نیاز به کمک متخصص برای درمان آنها دارند.

علائمی که نشان دهنده آبریزش بینی است نیاز به درمان پزشکی و تخصصی دارد ، از جمله:

مشکلات بینایی و دو بینی ، سرگیجه ، التهاب دردناک قرمز همراه با تب ، حواس پرتی و عدم تمرکز ، تب ، عدم تقارن مردمک هر دو چشم.

بنابراین ، اگر بینی شما دارای یک یا چند مورد از این علائم است ، فوراً به متخصص مراجعه کنید تا آن را درمان کند.

گرفتگی بینی:

موها می توانند در نواحی عمیق بینی شکل بگیرند ، زیرا می توانند تبدیل شوند سلولیت بینی و خطرات ناشی از آن باید فوراً برطرف شود. اگر در بینی خود سلولیت دارید ، نیاز به دوره دارید ده روز آنتی بیوتیک و برای استراحت او استراحت کنید.

همچنین می توانید از مسکن ها برای تسکین درد خود در این مدت استفاده کنید.

لوپوس:

لوپوس:

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی توانایی تشخیص و حمله به بافت های سالم بدن را از دست می دهد و گاهی اوقات لوپوس می تواند منجر به زخم های داخل بینی شود.

در برخی موارد ، یک جوش عفونی در بینی منجر به ترومبوز حفره سینوس می شود که ممکن است به دلیل موهای بینی باشد و علائمی که نشان دهنده لخته شدن خون در این ناحیه است عبارتند از:

تورم چشم ، تب ، سردرد ، سرگیجه ، خواب آلودگی ، تغییر شکل مردمک و غیره.

به همین دلیل مهم است که بدانیم جوش های روی بینی نشانه چیست.


ترس از چرک روی بینی

ترس از چرک روی بینی

آکنه می تواند تمام قسمت های بدن را در طول زندگی ما تحت تاثیر قرار دهد. جلوه های زیبایی این جوش ها زمانی است که روی صورت ما ظاهر می شوند. اگرچه اکثر این التهابات بطور موقت و خود به خود ناپدید می شوند.

ما باید این را بیان کنیم فشردن جوش ها این به هیچ وجه کار درستی نیست و حتی می تواند باکتری ها و عفونت ها را به مناطق عمیق تر پوست شما و حتی در جریان خون منتقل کند ، که می تواند بسیار خطرناک باشد. همه افراد 11 تا 30 سال است که به دلیل آن آکنه دارند حساسیت و حساسیت بیش از حد بینی E.

منافذ بزرگ بینی باعث تجمع چربی ، باکتری و سلول های مرده پوست در این مناطق می شود.

وقتی باکتری ها و چربی ها به عمق پوست و فولیکول های مو نفوذ کرده و شروع به پخش منظم می کنند ، بسیار دردناک می شود. بدن دارای کیست برای جلوگیری از انتشار چرک و باکتری در اطراف آن است پوشش می دهد. به همین دلایل ، ما باید علائم جوش های روی بینی را بدانیم تا بتوانیم به درستی آنها را درمان کنیم.

راههای جلوگیری از عود جوش

راه های جلوگیری از عود جوش به شرح زیر است:

بهتر است صورت خود را بگذارید دو بار در روز بشویید و مرتباً پوست را از مواد زائد و روغن ها تمیز کنید. از داروهای لایه بردار معمولی استفاده کنید. این مواد از تشکیل لکه های سفید جلوگیری کرده و سلول های مرده را تمیز می کند. دو تا سه بار در هفته از اسکراب های بسیار ملایم استفاده کنید.

از جانب دستگاه های مرطوب کننده بدون روغن برای جلوگیری از پر شدن منافذ پوست با این چربی ها و ایجاد جوش استفاده کنید. از آرایش غلیظ و حجیم اجتناب کنید ، زیرا این لوازم آرایشی از تنفس پوست جلوگیری کرده و خطر ایجاد جوش را افزایش می دهد.

بهتر است قبل از شستن دست ها از تماس زیاد با صورت خودداری کنید تا باکتری های کمتری به سطح پوست صورت منتقل شوند.


مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

عوامل زیادی باعث ایجاد جوش می شوند و برای درمان آنها باید بدانیم علائم جوش های روی بینی چیست.

مهمترین عوامل عبارتند از:

دیابت و کاهش سیستم ایمنی بدن:یکی از علل ایجاد جوش و آکنه سیستم ایمنی ضعیف در مقابل میکروب ها یکی از دلایل ممکن است دیابت یا بیماری های سیستم ایمنی بدن باشد.

باکتری های پوستباکتری های پوستی با منافذ باز پوست و چربی و سلولهای مرده پوست را اضافه کنید آنها می توانند باعث ایجاد جوش در این ناحیه شوند.

تغییرات هورمونی: یکی دیگر از علل ایجاد جوش به ویژه در زنان و نوجوانان تغییرات هورمونی E.

مشکلات گوارشیمشکلات گوارشی یکی دیگر از عواملی است که باعث ایجاد جوش در نوک بینی می شود.

وستیبولیت بینی: این بیماری به عنوان فولیکولیت و به شکل نیز شناخته می شود برجستگی های سفید یا قرمز در ابتدای ورودی های دوتایی دیده می شود که ممکن است با التهاب و قرمزی همراه باشد. باکتری استراتوکوکوس که عامل اصلی قارچ پوستی است باعث ایجاد دهلیز و جوش می شود.

این مشکل می تواند ناشی از گاز گرفتن بینی ، سوراخ شدن بینی و مصرف زیاد باشد.

سلولیت بینیعفونت شدید بینی نشان دهنده وجود باکتری های استاف و استرپتوکوکوس اورئوس و علائمی مانند شدت رنگ پریده ، تورم و التهاب در این منطقه. به دلیل مقاومت بالای این باکتری در برابر آنتی بیوتیک ها ، اگر وارد جریان خون شود ، حتی می تواند زندگی را تهدید کند.

موهای زیر جلدی روی بینیگاهی جوش ها نتیجه رشد هستند موهای اضافی که در زیر پوست باقی می ماند و منجر به تورم و قرمزی در این ناحیه می شود. این معمولاً پس از تراشیدن بینی اتفاق می افتد.


چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

اگر به دنبال راه حل های گیاهی برای از بین بردن این جوش های مزاحم هستید ، می توانم به شما پیشنهاد کنم از موارد زیر استفاده کنید:

روغن درخت چای:

روغن درخت چای (بومی استرالیا) از نظر علمی دارای خواصی است بسیار ضد باکتری می توان از آن برای درمان جوش و آکنه که ریشه باکتریایی دارند استفاده کرد. بعلاوه درمان تبخال و شوره سر همچنین می تواند مفید واقع شود.

بخور دادن:

بخور دادن:

معمولاً گفته می شود که منافذ پوست با سیگار کشیدن باز می شوند ، در حالی که منافذ پوست ماهیچه ای برای انقباض و انبساط ندارند. با این حال، حرارت بخار این می تواند سلول های مرده پوست یا هر عامل دیگری را که در منافذ پوست یافت می شود تضعیف کند.

داروها:

داروها:

درمان های شیمیایی نیز برای از بین بردن جوش و آکنه استفاده می شود که باید تحت نظر متخصص پوست استفاده شود. به طور کلی ، داروهای مورد استفاده برای این مشکل شامل موارد زیر است:

بنزوئیل پراکسید: این ماده به از بین بردن باکتری ها کمک می کند ، تورم ناشی از آکنه را از بین می برد و منافذ پوست را تمیز می کند.

اسید سالیسیلیکاین ماده از تشکیل لکه های سفید جلوگیری می کند و همچنین منافذ پوست را از بین می برد.

گوگردگوگرد به کنترل چربی پوست کمک می کند ، که یکی از مهمترین عوامل ایجاد آکنه و جوش است.

قبل از استفاده از هر نوع درمانی ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، ابتدا باید بدانید که جوش بینی چیست و سپس به دنبال درمان باشید.


خلاصه نکات

  1. عوامل زیادی بر ظاهر جوش های صورت ، به ویژه در بینی تأثیر می گذارد و دانش آنها بر درمان و راه های جلوگیری از عود این ضایعات تأثیر می گذارد.
  2. با دانستن علت ایجاد جوش در بینی و حتی جوش های روی بینی و کنار بینی ، باید از روش های درمانی مختلف استفاده کنید.
  3. از داروهای خانگی می توان برای جوش های سطحی و روزانه استفاده کرد ، اما اگر همزمان با آکنه علائم غیرطبیعی در بدن مشاهده کردید ، باید به متخصص مراجعه کنید.
  4. در دوران بلوغ ، به دلیل تغییرات هورمونی در بدن ، میزان چربی تولید شده توسط پوست افزایش می یابد و این دلیل اصلی ظاهر شدن جوش در دوران بلوغ است.
  5. تحت هیچ شرایطی نباید آنها را برای از بین بردن جوش و آکنه روی صورت فشار دهید ، زیرا می توانند باعث گسترش عفونت و نفوذ به عمق بیشتر پوست شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *