این چهارمین قسمت از سری قسمت هایی است که در آن با متخصصان تغذیه از سراسر جهان در مورد غذاهای سنتی فرهنگ آنها صحبت می کنیم. لطفا قسمت های قبلی ما را در مورد غذاها و فرهنگ سنتی هندی ، کلمبیایی و ژاپنی ببینید.

از همه شما که برای پیشنهاد کشورها و غذاهای دیگری که مایل به کشف آنها هستید نوشتید. کتی نوشت:

“من عاشق مجموعه شما در مورد خوردن غذاهای سنتی سنتی در سراسر جهان هستم. من می خواهم در مورد غذاهای فیلیپینی بیشتر بدانم. من حدود یک سال در فیلیپین زندگی کردم و عاشق غذا شدم! من کنجکاو هستم که کدام قسمت های سنتی رژیم فیلیپینی سالم است و می توان آن را تغییر داد تا مغذی تر باشد. “


اهلی لوین

لوین دوتیماس به من ملحق می شود تا درباره فرهنگ و غذاهای فیلیپینی صحبت کند. لوین در فیلیپین متولد شد و اکنون در ایالات متحده زندگی می کند. اگرچه او در ابتدا قصد تحصیل در رشته پرستاری را داشت ، اما شیفته کار دوره بیوشیمی بود و سرانجام مسیر مطالعه تغذیه را تغییر داد. لوین اکنون دارای مدرک کارشناسی ارشد در زمینه تغذیه است و در حال حاضر در حال گذراندن کارآموزی رژیم است ، که در نهایت منجر به تبدیل شدن او به یک متخصص تغذیه / تغذیه می شود.

در زیر چند نکته برجسته از گفتگوی ما آمده است. لطفاً برای شنیدن مصاحبه کامل روی پخش کننده صوتی کلیک کنید.

کمی درباره شیوه سنتی آشپزی در فیلیپین بگویید.

هر غذای فیلیپینی دارای دو قسمت اصلی است: برنج و علما ، که اصطلاحی رایج برای هر چیزی است که با برنج خورده می شود. Ulam اغلب مخلوطی از پروتئین مانند گوشت خوک ، مرغ یا ماهی و سبزیجات مختلف است. طعم های فیلیپینی معمولاً شور ، ترش و تند هستند (که باور کنید ، وقتی طعم آن را بچشید ، واقعاً خوب است).

فرهنگهای همسایه در جنوب شرقی آسیا چگونه بر غذاهای فیلیپینی تأثیر گذاشتند؟

اصلی ترین تأثیر آسیایی بر غذاهای فیلیپینی چینی است و می توانید این را در غذاهای ما با رشته فرنگی ، سیب زمینی سرخ کرده و استفاده از سس سویا و سس ماهی مشاهده کنید. ما نیز مانند همسایگان آسیای جنوب شرقی خود از خمیر نارگیل و میگو استفاده می کنیم.

قدرتهای استعماری یا خارجی چگونه بر غذاهای فیلیپینی تأثیر گذاشتند؟

اسپانیایی ها گوشت خشک ، محصولات لبنی و غذاهایی مانند embjutido ، paella و حتی غذاهایی با منشا مکزیکی مانند tamales و chicharon را معرفی کردند. آمریکایی ها برای آشپزی در این کشور و محصولات مورد علاقه آمریکایی مانند مرغ سرخ شده ، اسپاگتی ، پیتزا ، بستنی و غذاهای کنسرو شده راحتی ایجاد کردند.

برخی از سالم ترین جنبه های رژیم سنتی فیلیپینی چیست؟

غذاهای ما شامل سبزیجات زیادی است و چون اطراف ما با آب زیادی احاطه شده است ، غذاهای دریایی نیز بسیار رایج است.

برخی از جنبه های کمتر سالم رژیم غذایی معمولی فیلیپینی چیست؟

فیلیپینی ها دوست دارند از گوشت خوک در آشپزی استفاده کنند ، بنابراین برخی غذاها چرب می شوند. گاهی اوقات می تواند با تمام سس سویا و سس ماهی که دوست داریم شور باشد.

یک مسافر در فیلیپین با چه غذاهایی می تواند مواجه شود که در جاهای دیگر پیدا نکند؟

ما غذاهای متنوعی با رشته فرنگی و کیک برنج در سراسر کشور داریم ، اما برای دوستداران ماجراجویی کباب پلو (تخم مرغ اردک توسعه نیافته) و کباب های گوشتی غیر عضلانی مانند روده ، خون منعقد شده ، سر مرغ ، پای مرغ ، گوش خوک وجود دارد.

آخرین فکر؟

از آنجا که غذاهای فیلیپینی در جامعه آمریکا اصلی نیستند ، غذاهای فیلیپینی در ایالات متحده معمولاً در رستورانهای کوچک خانوادگی یافت می شوند و تقریباً همیشه کاملاً معتبر هستند. من از شما می خواهم که سعی کنید!دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *