رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ. برنده مک نامی/گتی ایماژ

  • یک قاضی نیویورکی به ترامپ دستور داد تا در پرونده ای مدنی برای ضبط نوار ویدئویی بنشیند.

  • این پرونده توسط گروهی از معترضان تشکیل شده است که گفته اند در تجمع 2015 ترامپ مورد تعرض قرار گرفته اند.

  • قاضی دیوان عالی ایالت ، دوریس گونزالز ، به ترامپ دستور داد هفته آینده در جلسه سپرده گذاری شرکت کند.

یک قاضی در نیویورک به دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق دستور داد تا روز دوشنبه به عنوان بخشی از یک پرونده مدنی از معترضان که می گویند نیروهای امنیتی ترامپ در تجمع سپتامبر 2015 به آنها حمله کرده اند ، در یک پرونده ویدئویی ضبط شده شرکت کند.

در 4 اکتبر ، دوریس گونزالز ، قاضی دیوان عالی ایالات متحده ، به ترامپ دستور داد تا برای سپرده گذاری که قرار است 18 اکتبر ساعت 10 صبح در برج ترامپ منهتن برگزار شود ، بنشیند. پرونده های دادگاه نشان می دهد که وکلای ترامپ در یک شرط با تاریخ موافقت کرده اند.

این شکایت در سال 2015 توسط گروهی از معترضان مکزیکی که می گویند در تجمع در بیرون برج ترامپ مورد حمله قرار گرفتند ، سه ماه پس از اعلام درخواست ترامپ برای ریاست جمهوری ، شکایت شد. به گفته بنیامین دیکتور ، وکیل نماینده معترضان ، این امر در دوران ریاست جمهوری ترامپ در دادگاه ها جمع آوری شد ، زیرا ترامپ استدلال می کرد که باید از شهادت مصونیت داشته باشد ، اما اکنون در حال پیگیری است.

دیکتور ، وکیل ایزنر ، دیکتور و لامادرید ، به اینسایدر گفت: “پس از آنکه متهمان سالها بدون تلاش برای جلوگیری از شهادت دونالد ترامپ مبارزه کردند ، شهادت وی را در این پرونده می گیریم.” ما بی صبرانه منتظر ارائه این پرونده از جمله شهادت ویدئویی آقای ترامپ به هیئت منصفه هستیم. “

این شکایت با نام های ترامپ ، سازمان ترامپ ، ستاد انتخاباتی ترامپ ، کیث شیلر ، رئیس سابق امنیت ترامپ ، گری اور و نگهبانان امنیتی ادوارد ، و دو نفر دیگر که به عنوان جان دو و 3 و 4 متهم شناخته شده بودند ، نامگذاری شده است.

وکلای معترضان با ترغیب ترامپ در این پرونده ، با استدلال در پرونده های دادگاه مبنی بر این که نگهبانان به عنوان بخشی از وظایف رسمی خود به معترضان حمله کردند ، با استناد به اظهارات ترامپ در تجمعات انتخاباتی که در آن او خشونت را علیه هکرها تشویق کرده است ، ذکر کردند. به گفته دیکتور ، او همچنین وکیل NewsGuild نیویورک ، که نماینده اعضای Insider Union است ، می تواند در دادگاه به هیئت منصفه نشان داده شود.

وکلای ترامپ از قضات خواستند که احضارنامه را لغو کنند و پرونده به آرامی در فرجام خواهی پیش رفت. اما پس از خروج ترامپ از قدرت در اوایل سال جاری ، قاضی ایالت نیویورک این استدلال ها را رد کرد و پرونده را به جلو کشاند.

ترامپ با دعاوی مدنی متعددی روبروست که بسیاری از آنها در حال حاضر در حال پیشرفت هستند زیرا دیگر رئیس جمهور نیست. پیشتر در ماه اکتبر ، یکی دیگر از قاضیان ایالت نیویورک به ترامپ دستور داد تا قبل از پایان سال در پرونده ای که سامرو زرووس به دلیل ادعای سوء رفتار جنسی علیه او مطرح کرده بود ، به دادگاه برسد.

مقاله اصلی Business Insider را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *