متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. متخصص تغذیه در انتخاب غذای مناسب و تعیین برنامه غذایی سالم به شما کمک می کند و همچنین رژیم غذایی مناسب برای بیماران ایجاد می کند و توصیه های غذایی لازم را به بیماران ارائه می دهد.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را مورد بررسی قرار می دهد و غذاهایی را که برای بیمار ضروری است توصیه می کند و رژیم صحیح را آموزش می دهد و تأثیر برنامه را زیر نظر دارد تا از موثر بودن رژیم اطمینان حاصل کند و نتیجه را گزارش می کند. روند درمان.
این متخصص بسته به شرایط و نیاز آنها ، رژیم غذایی را برای گروه های مختلف از جمله کودکان ، افراد میانسال ، بیماران ، افراد چاق و لاغر تهیه می کند. این برای آنها تعیین می کند که چه غذایی و چقدر باید روزانه مصرف کنند.
بیماران توسط متخصص تحت نظر هستند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب با توجه به شرایط خاص خود و تسریع روند بهبود کمک کند. بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.
بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

حالت

تمام کارها را انجام دهید و وزنه را تکان ندهید

وقتی احساس می کنید احساس پرخوری می کنید

وزن بسیار زیاد

بارداری

فکر مداوم در مورد غذا

کلسترول بالا

و…

به مناسبت روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که تا 20 مارس درخواست رژیم می کنند داریم.

مقاله قبلی24 ترفند ساده برای رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و سازمان نظام پزشکی کشور. ارزیابی رژیم غذایی و رژیم درمانی برای چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها و غیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *